NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dochodza wam listy do Polski/z Polski wjednej calosci???
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 3:11 pm   Czy dochodza wam listy do Polski/z Polski wjednej calosci???

Czasem wysylam jakies kartki na urodziny czy podobne imprezy. Z reguly wkladam tam kartke i jakies male >>>cenzura<<< kore latwo wchodza do koperty, oczywiscie wysylam na poczcie wiec place za wage.

Ostatnio wyslalam rodzicom kartke na rocznice slubu, ok nie piorytetem, ale normalnym, ok szlo okolo 3 tygodni, ale doszly tylko szczatki.
Koperta byla rozwalona, a w srodku kartka cala rozerwana. Kartka ta byla podwojna, wiec mogl sobie ktos pomysles ze sa tam pieniadze i ktos to dobrze sprawdzil. Bo ledwo zyczenia na jednej ze stron dalo sie rozczytac. Rozdarli cala ale nic i tak nie znalezeli, banki sa od wysylania pieniedzy. Zadnej pieczaki nic!!!! Raz tylko rozerwana byla koperta z piecztka urzedu celnego w Warszawie.

Zastanawia mnie fakt czy to jest legalne otwieranie czyichs listow, nie wspomne juz o niszczeniu.

Czy ktos moze mi powiedziec gdzie i jak moge zlozyc skarge i czego moge oczekiwac. Bo mam dosc tego!!!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 27, 2015 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 5:47 pm   

zdarzyło mi się parę razy że koperta lub paczka była otwierana przez urząd celny ale żeby ktoś sobie porwał list to pierwsze słyszę. to dziwne. nie wiadomo po której stronie granicy ktoś jest tak bezczelny.Może warto zgłosić to tutaj na poczcie, skąd wysyłasz.Może Ci coś poradzą.
Pozdrowienia
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:19 pm   

Jakos mi sie tak wydaje ze to w Polsce sie dzieje, to byla taka dosc podwojna kartka, sama moze pomyslalabym ze jest tam kasa, wiec sobie ja podarli na pol zeby zopbaczyc co jest w srodku, tyle ze tam nie bylo nic. Ale raz to piecztke dali a teraz nic. Wiec moze to poczta z miasta ktorego pochodze tak sobie dla zabawy drze lub listonosz.

Kilka raze nie przyszla zadna korespondencja, az do razu kiedy napisalam list do listosza na tej kopercie, ktroy nie byl zbyt mily. O 21 rodzice uslyszeli dzwonek do domofnu ze to listonosz, zostawil ta kopertke w szkynce i poszedl sobie. Od kiedy listonosze chodza o 21 wieczorem?? Moj list poskutkowal.
Ale teraz noramlnie mam ochote zrobic awanture, tylko nie wiem jeszcze komu...
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:55 pm   

no rzeczywiście wygląda na to, że ktoś w Twoim mieście jest >>>cenzura<<<. Może pochodzisz z małej miejscowości, wiesz jak to jest w Polsce, ktoś widzi taki list z zagranicy i myśli że w środku jest nie wiadomo jaka kasa.
 
 
bartek.wlkp
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 30
Skąd: jeszcze PL
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 10:42 pm   

Nie dalej jak 3 dni temu dostałem skladaną kartkę z Berlina (po rozłożeniu widac panoramę) oczywiście porozrywaną. Też mi się wydaje, że to na polskiej poczcie zrobione, bo kartka wyglądała dość grubo i mogli sobie pomyśleć, że tam są jakieś ojro czy coś... Chamstwo, chamstwo jeszcze raz chamstwo... Zresztą ile razy wysłałem paczkę w PL i doszły jej szczątki, albo wcale.. jakoś nie mam szczęścia...
_________________
Na jaki plaster mi te chabry, maki i kąkole?
 
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:10 am   

ja Wam powiem z wlasnego doswiadczenia ze Poczta Polska to zlodzieje!mi kazdy list ktory z Nl dostawalam kiedy bylam w Pl oprozniali i zazwyczaj dostawalam pusta koperte:| porazka i wstyd!
 
 
mAGNESik 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 3:25 pm   

też mi sie przytrafila podobna historia.... z tym że ja wysyłałam ksero aktu urodzenia mojej Mamie prawie 2 miesiące temu i do tej pory nie doszedł list..... porażka.... ale nie mam pojecia kto za to odpowiada?
 
 
 
Przemion 
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 5:40 pm   

Co do listów, z własnego doświadczenia, wysyłam za granice albo poleconym, albo z podpisem. Normalne listy potrafią iść baaaardzo długo, bardzo często z Polski, ale zdarzało mi się też to z NL i UK, jakbym miał zgadadywać, powiedziałbym że to strona polska, ale oczywiście nie mam pewności.
_________________
"There Are No Secrets, Only Information You Don't Yet Have"
Adam Curry
Hochlander - tego słucha mój kot...
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 9:16 am   

ja tez mam przykre doswiadczenia z poczta polska wyslalem dla synka znajomych karte z z niewielka iloscia euro na urodziny i................ 8) kartka doszla a ............kasa NIE :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: tak pracuja na poczcie polskiej :evil: :evil:
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 11:47 pm   

Ja ostatnio wyslalam list do Polski byly tam zwykle papiery podanie o przeslanie prawka do ambasady i kopia dowodu osob. jednak list nie dotarl. Musialam wyslac drugi tym razem priorytetem i cudem doszedl :D . Kiedys wysalam fotki i tez przepadly jak kamfora -O zgrozo!!!. Przy druginm liscie mialam odruch zeby napisac na kopercie" Zlodzieju tam nie ma nic wartosciowego " ale sie powstrzymalam. :evil:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:41 am   

Ja zato wysłałam kartkę na imieniny w kopercie,w połowie stycznia.Nie mogę powiedzieć że nie doszła.Doszła 1 marca.Zastanawiam się gdzie była po drodze :D
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:31 pm   

ja jak na razie nie wysyłałam żadnej paczki ani grubej koperty z Holandii.W wakacje za to wysłałam widokówki do znajomych i na szczęście do nich doszły tylko,że trwało to 2 tygodnie.Ostatnio zaś wysyłałam przed świętami kartki i doszły w dwa dni. :wink:
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 10:53 am   

dziewczyna wyslala mi kartke na urodziny w listopadzie (w kopercie) i do dzis nie doszla, wysylala takze do znajomych, rowniez nie doszly. Pozniej wpadla na pomysl zeby nie zaklejac kopert, wyslala w ten sposob kilka kartek i wszystkie doszly. ciekaw jestem kto wali w ..... Z Niemiec listy ida 3-4 dni, kiedys siostra wyslala mi nawet kase w kopercie i doszla, dziwne to wszystko
 
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 11:16 am   

Kochani,
A ja wam coś śmiesznego zacytuję ale najpierw muszę znaleźć starszą Angorę
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 11:35 am   

również czytam Angorę,bardzo ciekawa gazeta.Tylko od jakiegoś czasu za dużo w niej polityki. :x
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group