NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dochodza wam listy do Polski/z Polski wjednej calosci???
Autor Wiadomość
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 1:10 pm   

ja wysłałam kartke na Dzien Mamy ok15maja i do dzis nie doszła:((
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 1:23 pm   

Ja wyslalam kartke na Dzien Matki 20go maja i doszla rowno 26go. Jakos zawsze moje przesylki dochodza bez probmelow i to w obie strony. Jak cos super waznego to wysylamy poleconym zeby bylo potwierdzenie nadania i odebrania. Wyslalam nawet papiery na uczelnie i tez doszly bez problemow.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Angelaaaa 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:10 pm   

Ja takze nie mialam jeszcze problemow z przesylakami z pl do nl i z nl do pl, a czasami kupuje cos na allegro i wysylaja paczke na polski adres i moj brat przysyla mi paczke potem do nl i zawsze bylo ok. Wysylam tez kartki na rozne okolicznosci do pl i zawsze doszly bez rzadnych problemow i naruszen. Takze ja nie narzekam-na razie :043:
_________________
Angela:)
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 1:11 pm   Sprawa ginacych i otwartych przesyłek...

Mam sasiada,którego cała rodzina pracuje w TNT-opowiedziałem mu o moich ginacych i otwieranych listach,przesyłkach i co się już ciekawego dowiedziłem:urzednicy panstwowi(celnicy,policja itd) bez skrupołowi, zastanowienia-jak leci- otwieraja listy,paczki adresowane do obcokrajowcow(nawet wyslane na terenie NL) w celu weryfikacji,przechwycenia roznych informacji(przewaznie w celu nałozenia na dana osobe,instytucje belastingu).Przecież to Holandia tutaj wszystko jest pod kontrola,niby "wolny" kraj:prostytucja,narkotyki ... na wszystkim rękę trzyma państwo!Internet oczywiscie rowniez kontrolowany.Jeszcze tylko ...tys. euro i uciekam z tego .. kraju!
Ale dlaczego mieli by zatrzymywac legalne przesylki i nie informowac o tym ani odbiorce ani nadawce? Sprawy łatwo nie odpuszcze-będzie tak słynna już w Polsce -"prowokacja". I nie zależnie kto zatrzyma bądź przywłaszczy sobie przesyłkę adresowana do mnie poniesie konsekwencje!
Czy jest jeszcze ktos kto ma już dośc?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 2:53 pm   

przemekm26,
co Ty czlowieku tu za farmazony smarujesz jakie przechwycenia??


przemekm26,
Cytat:
przewaznie w celu nałozenia na dana osobe,instytucje belastingu

kazda paczka ''nadana'' jest juz oplacona i ma tez oplacony ''belasting''...po to miedzy innymi wypelniasz przekaz pocztowy lub wyszczegolniasz co znajduje sie w przesylce nie wciskaj ludziom glupot


Cytat:
Czy jest jeszcze ktos kto ma już dośc?
Ja mam dosc...tego wciskania kitu....
otwartej paczki nie musisz przyjac a jesli masz dowod nadania zawsze mozesz ubiegac sie o odszkodowanie....

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 21, 2009 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 3:07 pm   

przemekm26 napisał/a:
Mam sasiada,którego cała rodzina pracuje w TNT-opowiedziałem mu o moich ginacych i otwieranych listach,przesyłkach i co się już ciekawego dowiedziłem:urzednicy panstwowi(celnicy,policja itd) bez skrupołowi, zastanowienia-jak leci- otwieraja listy,paczki adresowane do obcokrajowcow(nawet wyslane na terenie NL) w celu weryfikacji,przechwycenia roznych informacji(przewaznie w celu nałozenia na dana osobe,instytucje belastingu).Przecież to Holandia tutaj wszystko jest pod kontrola,niby "wolny" kraj:prostytucja,narkotyki ... na wszystkim rękę trzyma państwo!

to moze ten sasiad i cala rodzina zapisza sie do kabaretu i do klubu fantastykow . Ja bylam z wizyta na dniach otwartych w TNT post i TNT pakkiet i uwiez mi tam nie musza nic do reki brac zeby sprawdzic co jest w srodku.
potwierdzam slowa gohny jesli jest paczka /list otwarty nie musisz przyjac. A jesli stwierdzisz po otworzeniu ze zawartosc sie nie zgadza to mozesz to zglosis do TNT lub innego dostarczyciela ktory ci to dostarczyl i ubiegac sie o odszkodowanie.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 9:53 pm   gochna nie rozumiesz sprawy belastingu

Nie mowie a jakims tam cle czy czyms podobnym.Wewnatrz moga znajdowac sie dokumenty dotyczace jakiejs dzialalnosci,dochodow poza granicami Holandii,ktorych dana osoba lub instytucja nie wykazaly w zeznaniu podatkowym.Ale to tylko jedna opcja.Oj gochna najwidoczniej nigdy nie mialas doczynienie z urzedniami okreslmy ich "terenowymi"(policja wymiekka przy nich) :)
Po za tym sprobuj gochna wyslac towar nie legalny ciekawe czy przejdzie? :) nie dosc ze zostanie zatrzymany towar to jeszcze i TY!A skad wiedza co jest w przesyłce? Otwieraja!
Ale czy urzednicy,czy tez moja poczte kradna jacys pracownicy TNT to okaze się juz niebawem.
W ciagu pol roku TRZY PRZESYLKI ADRESOWANE DO MNIE ZAGINELY ,rejestrowane- został nadany im numer indentyfikacyjny a pomimo tego wiem tylko ze przesyłki do tarły do NL i nigdy nie trafiły do bazy danych w systemie TNT.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 10:03 pm ]
Uwierz ze wiele przesylanych rzeczy nie sa wstanie zweryfikowac poprzez jakis skaner. A dokumenty tez sa w stanie odczytac nie otwierajac kopert,kilka stron złozonych na poł?
Osobiscie podejrzewam ze jakis pracownik widzi moj adres nazwisko i mysli a to polak-co on moze raz mi sie udalo to i drugi raz sprobuje .... i tak gina moje dosc wartociowe przesylki! Ale ja tak tego nie zostawie-prowakacja-tanio nie bedzie,ale najbardziej w zyciu nie nawidze jak wiem ze ktos mnie ma za durnia,idiote ... i nie podaruje.
Gorzej jak sie okaze ze to moj sasiad przechwytuje moje paczki :)
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Nie Cze 21, 2009 10:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 1:01 am   

Sluchaj przemekm26 rodzice wyslali mi tu paczke i nikt niczego nie otwieral. Listy chodzily w obie strony i to samo. Wiec nie opowiadaj tutaj glupot bo szkoda sluchac. Tak jak ty mowisz to musieliby mnistwo przesylek otwierac bo tu w Holandii mnostwo obcokrajowcow mieszka. No i na pewno kazdy pracownik poczty ma w glowie liste polskich nazwisk:P
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 8:03 am   

przemekm26 o Matko skoncz juz te niesamowite opowiesci :036: :091:
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 5:19 pm   smieszne dla tych komu nie gina przesylki

Ja poza utrata kilku bardzo drogich interfejsow wraz z programami stracilem kilku klientow!!!Co z tego jesli poczta wyplaci odszkodowanie za zaginiona przesylke jesli ja stacilem juz klientow czekajac na kuriera z nastepnymi interfejsami (ani Poczta Polska,ani TNT juz nigdy waznych rzeczy nie wysle!)Wy nie zdenerwowalibyscie sie ?

A otwarta koperta(list zwykly) przysla jakies 3 tygodnie temu-z pewna wazna dla mnie decyzją i orzeczeniem i moimi danymi osobowymi.

Byc moze tylko na mojej poczcie znalazla sie jakas męda,ale co robic... mam siedziec cicho i dalej tolerowac tego typu .... brak juz słow......A post zamiescilem miedzy innymi po to aby sprawdzic czy rowniez inni Polacy maja ten problem.Ale najwidoczniej nie!Tylko ja mam pecha! I problem nie lezy po stronie jakis urzednikow tylko pracownika TNT.

Nie pozostawie tego w spokoju,spac mi to nie pozwala. Oby ten złodziej znowu ze chcial moja paczke sobie przygarnac-tym razem sie zdziwi!
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 9:24 pm   

Jak czytam o otwieraniu przesylek itp to mam taki ubaw :)lepiej jak po ziole.Na przykladzie tnt amsterdam wiem ze otwieranie takowych paczek jest nie mozliwe za duzo kamer.Jedynie co to sa specjalnie zagubione lub niszczone przez maszyne itp
_________________
Nikogo nie obchodzi juz rasa,naród,ojczyzna Gdzie są teraz tamci ludzie co za Polske przelali swa krew... http://change.menelgame.pl/change_please/3940317/
 
 
 
mserwis 
Nieśmiały użytkownik
Robert


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 12:20 pm   

Hm, wydaje mi się, że po prostu miałeś pecha.
Ja nadawałem już kilka paczek i listów i nigdy nie było żadnych problemów.

pozdrawiam
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 4:19 pm   pytanie

Mozna wiedziec co przesyłaliscie w tych paczkach? Majac do dyspozycji skanery moze wybieraja tylko te o podejrzanej zawartosci badź ciekawej i wtedy je niszcza,otwieraja albo zlodziej wybiera te wartosciowsze?
A przynajmniej jedna z moich przesyłek mogla na skanerze wzbudzic zaciekawienie; najnowszy interfejs do VW wraz z oprogramowaniem na plycie,dla ludzi nie w temacie na skanerze wyglada interesujaco:2 przewody zakonczone gniazdem USB spotykajace się w jednej naszpikowanej elektronika skrzynecce.
Ale dlaczego nie zostałem o niczym poinformowany?
Przeprowadzilem ostatnio probe na moj adres z roznych miejsc,krajow(nawet z Chin) wyslano do mnie listy z roznymii informacjami i dokumentami.Wiekszosc juz doszla w stanie nienaruszonym! Ale rwetesu po zaginieciu zrobiłem za rowno na Poczcie Polskiej jak i TNT takiego ........ze na pewno osoba odpowiedzialna za zaginiecie juz dowiedziała się o tym i mam nadzieję,że teraz zanim cos zrobi to pomysli(moze juz tam nie pracuje)!Nie mozna popuszczac,darowac takich spraw!
Tak za jakis czas sprawdze czy paczki z ciekawa zawartoscia dochodzą.
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 6:34 pm   

Mi rodzice wyslali dosc wartosciowy telefon.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
mserwis 
Nieśmiały użytkownik
Robert


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 2:02 pm   

Ja wysyłałem jakieś prezenty: aparat cyfrowy, el. szczoteczkę do zębów, jakieś słodycze, jakiś alkohol.

I wszystko elegancko doszło w 3 dni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group