NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rotterdamse Volksuniversiteit
Autor Wiadomość
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 9:07 pm   Rotterdamse Volksuniversiteit

Czy warto sie tam uczyc? Chcialabym gdzies ukonczyc szkole jezykowa, ale nie orientuje sie za bardzo gdzie moglabym to zrobic. Wiem,ze mam wiele mozliwosci, ale chcialabym to zrobic dobrze i w miare tanio. Poinformowano mnie,ze od momentu wejscia do EU nie mam mozliwosci nauki w albeda, ani zadkine (to sa szkoly tylko dla ludzi spoza EU). Zaproponowano natomiast nauke na koszt wlasny na Rotterdamse Volksuniversiteit. Czy ktos ukonczyl ta szkole, badz do niej uczeszczal? Prosze o opinie.
Czy moze powinnam wybrac inna szkole?
Ostatnio zmieniony przez moniq Śro Cze 25, 2008 9:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 10:56 pm   

Ja mam tam zamiar isc po wakacjach po namowie znajomej,ktora chodzi i trzeba przyznac ze robi postepy.Mnie sie wydaje ze tez wiele zalezy od grupy.czy ma duza motywacje czy ludzie chodza zeby tylko chodzic.Myslalas moze o TTC?Podobno kurs tez niczego sobie.
Jezeli chodzi o dofinansowanie od gminy to ja czekam juz poltora roku,bylam nawet na dwoch spotkaniach w Albeda.Niestety jak pani zobaczyla moj verb. to stwierdzila ze musi to skonsultowac i konsultuje...juz 3 miesiace,juz przestalam nawet wydzwaniac.Pojechalam do innej Albedy i tam osoba stwierdzila zebym sie nie ludzila,zwlaszcza teraz skierowaniem na kurs,bo jest ogromny naplyw Polakow ,zaproponowala oplacenie kursu z wlasnej kieszeni i odpisanie od podatku,cena w Albeda-5 tys. euro.Mnie sie wydaje ze jezeli ma sie motywacje to nauczyc sie mozna i w Albeda i w V.U..Moj maz uczyl sie sam w domu i dzisiaj mowi swietnie.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 6:56 pm   

O tej szkole dowiedzialam sie najpierw w internecie, potem od znajomych i w gemeente. Wiem,ze nauczyciele sa ze szkol zadkine i albedy, wiec wydaje mi sie,ze byc moze faktycznie to dobra szkola. Cena tez nie jest odstraszajaca i najwazniejsze nie ucza jezyka obcokrajowcy, tylko rodowici holendrzy. Myslalam rowniez oczywiscie o TTC, ale ....jednak zdecyduje sie na kurs na uniwersytecie. Tak chyba bedzie najlepiej. Tutaj mozesz wszystko zobaczyc www.volksuniversiteit.nl/rotterdam.
Jesli chodzi o motywacje do nauki to roznie z nia bywa. Ja ja mam, ale...chyba brakuje mi raczej samodyscypliny. Najpierw czlowieka naucza,ze musi isc do szkoly i sie uczyc, bo musi, a potem mamy problemy z nauka samodzielna. I to jest chyba to ;-) Dlatego wydaje mi sie,ze ratuje mnie tylko szkola.
Gratulacje dla meza. Ile czasu zajela mu samodzielna nauka? Zapraszam na priv,albo gg a we wrzesniu na spotkanie w szkole. Ja dzisiaj zapisuje sie na wrzesien (oczywiscie najpierw przez internet), zeby miec juz problem z glowy :-) Pozdrawiam
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 8:11 pm   

ok,czyli gg,z motywacja to chodzilo mi glownie o inne osoby w grupie bo czasami zdarza sie ze jak zacznie sie zadawac pytania to kreca nosami ze sie jest nadgorliwym hehehe
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
judytka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Cze 2008
Posty: 6
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 11:24 am   

Hej,
Mój mąż i znajomi brali udział w kursach języka holenderskiego na Volksuniversiteit. Polecam. Aczkolwiek poziom kursów i zadowolenie kursantów zależą od prowadzącego. Jedni byli zachwyceni, inni mieli zastrzeżenia. Jednak moja opinia to jeżeli chcesz naprawdę się nauczyć to po prostu musisz się zaangażować i poświęcić dużo czasu na naukę, wtedy na pewno osiągniesz cel. Powodzenia.
 
 
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 6:15 pm   

Dzieki judytka. Potrzebowalam potwierdzenie,ze dobrze robie zapisujac sie wlasnie tam, bo naczytalam sie roznych opini o roznych miejscach (chodzi oczywiscie o nauke NL). Wczoraj sie zapisalam i mam nadzieje,ze nie bede zalowac swojej decyzji :-)
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 8:53 pm   

Trzeba pamietac o tym ze na Volksie w Rotterdamie nauczycielami sa tez ludzie z Surinamu (na poziomie: 3, 4 oraz 5 ) na nizsysz nie wiem, ich akcent znacznie rozni sie od tego ktory slyszymy na codzien i trzeba sie przyzwyczaic, ale ja bylam bardzo zadowolona z naszej nauczycielki i pozytywnie zdalam NT2(programma II) po 4 poziomie.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 8:56 pm   

Ale to chyba normalne, przeciez jestesmy w Holandii.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Cze 29, 2008 10:39 am   

RobKam czy Twoj post odnosi sie do mojego postu....bo nie rozumie co jest normalne :)
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Śro Lip 16, 2008 9:21 am   

Jesli wybraliscie Volksuniversiteit w Rotterdamie to nie wybierajcie pana Olivera jako nauczyciela. Ja bylam u niego na 1 poziomie, na poczatku bylo ok, ale juz tak gdzies po 10 lekcji jego praca na zajeciach polegala glownie na sprawdzaniu zadan domowych, do ktorych odpowiedzi byly na koncu ksiazki. I tylko sporadycznie poprawial zla wymowe.
Ale moja kolezanka chodzila tam na zajecia do pewnej pani (ale nie wiem jak sie ona nazywa) i byla zadowolona. babka nawet robila im male wejsciowki i sprawdziamy.
Ostatnio zmieniony przez r'dam girl Śro Lip 16, 2008 9:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Lip 16, 2008 6:55 pm   

Ja polecam nauczycielke E.A. Plet, naprawde fajna nauczycielka, zaczela wyklady podobnie jak ten nauczyciel o ktorym mowa powyzej, ale postawilismy sie jej ze nie podoba sie nam taki tok nauczania i zmienila lekcje, zrobila dokladnie tak jak chciala grupa i naprawde duzo sie nauczylismy. Wedlug niej kazda grupa ma inne zapotrzebowanie i niektorym sie podobalo na kazdej lekcji sprawdzanie zadan, gdzie odpowiedzi sa na koncu ksiazki.
Niestety, pani Plet naucza od poziomu 3 wzwyz. Nauczycieli nizszego poziomu nie znam.
 
 
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 9:32 pm   

hej a czy ktos moglby mi jeszcze cos powiedziec o tej szkole?na przyklad ile kosztuja takie zajecia i kiedy nalezy sie zapisywac?bo rozumiem ze jedne zaczynaja sie we wrzesniu,a czy sa jakies inne terminy rozpoczecia?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 10:58 pm   

linda85 napisał/a:
hej a czy ktos moglby mi jeszcze cos powiedziec o tej szkole?na przyklad ile kosztuja takie zajecia i kiedy nalezy sie zapisywac?bo rozumiem ze jedne zaczynaja sie we wrzesniu,a czy sa jakies inne terminy rozpoczecia?


http://www.volksuniversiteit.nl/rotterdam/
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 11:42 pm   

RobKAM napisał/a:
linda85 napisał/a:
hej a czy ktos moglby mi jeszcze cos powiedziec o tej szkole?na przyklad ile kosztuja takie zajecia i kiedy nalezy sie zapisywac?bo rozumiem ze jedne zaczynaja sie we wrzesniu,a czy sa jakies inne terminy rozpoczecia?


http://www.volksuniversiteit.nl/rotterdam/


dzieki,adres stronki juz mam.pewnie gdybym znala holenderski to nie musialabym sie zapisywac do szkoly:) a jakies konkrety od ludzi,ktorzy tam uczeszczaja badz uczeszczali?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 12:28 am   

linda85 napisał/a:

dzieki,adres stronki juz mam.pewnie gdybym znala holenderski to nie musialabym sie zapisywac do szkoly:

Ale tam masz takie okienko learn dutch i masz po kolei terminy podane kursow,w lutym sie zaczynaja.Jak bedziesz miala problem ze znalezieniem to daj znac ,przepisze tutaj.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group