NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obywatelstwo
Autor Wiadomość
azi
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 8:21 pm   obywatelstwo

witam interesuje mnie jak mozna otrzymac obywatelstwo holenderskie jezeli ktos jest w tym temacie to prosze o wiadomosc azi pa
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 8:33 pm   

jest wiele mozliwosci zeby dostac obywatelstwo... to zalezy na jakich warunkach tu jestes... jesli pracujesz.. to musisz przynajmniej 5 lat legalnie pracowac i mniec umowe na stale...

jesli masz wize pobyt u partnera holenderskiego... to po trzech latach mozna sie starac... w obu wypadkach trzeba znac holenderski...
 
 
azi
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:04 pm   

mam zalozona firme holenderska i mam dowod holenderski na 5 lat ale chce obywatelstwo
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:05 pm   

Duuvelke napisał/a:
jest wiele mozliwosci zeby dostac obywatelstwo... to zalezy na jakich warunkach tu jestes... jesli pracujesz.. to musisz przynajmniej 5 lat legalnie pracowac i mniec umowe na stale...

jesli masz wize pobyt u partnera holenderskiego... to po trzech latach mozna sie starac... w obu wypadkach trzeba znac holenderski...


tu sie z toba nie zgadzam nie musisz miec umowy na stale - wystarczy ze udokumentujesz ze pracowalas tu przez 5 lat i placilas podatki.
 
 
azi
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:05 pm   

jak mam to zalatwic doradz
 
 
 
azi
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:08 pm   

place podatki rozlicza mnie ksiegowy
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:36 pm   obywatelstwo

wiec domyslam sie ze firme masz max 2 lata - zreszta jak i ja. wiec musisz jeszcze niestety poczekac 3 lata zdac egzamin z jezyka i dopiero mozesz ubiegac sie o poaszport holenderski. jak sie domyslam teraz masz pasie na 5 lat. wiec po tym okresie bedziesz mogla ubiegac sie wlasnie albo o paszport albo znowu o pasie .bedzisz mila wybor.
 
 
azi
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: den haag
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 8:20 pm   

dzieki a czy historie holandii musze znac ?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 11:34 pm   

azi napisał/a:
dzieki a czy historie holandii musze znac ?


nie... wystarczy ze zdasz egzamin z holenderskiego... albo okazez certyfikat lub swiadectwo ukonczenia holenderskiej szkoly...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 11:38 pm   

agata napisał/a:
tu sie z toba nie zgadzam nie musisz miec umowy na stale - wystarczy ze udokumentujesz ze pracowalas tu przez 5 lat i placilas podatki.


ok... pomylilam sie... ale musisz miec wize na nie okreslony czas... jesli ma sie wize na okreslony czas... to sie nie dostanie obywatelstwa...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 11:41 pm   

a mam kolezanke ktora dostala paszport holenderski bez egzaminu z holenderskiego, poszla sobie n akurs ale zrezygnowala bo sie nic nie nauczyla. oczywiscie mowi jako tako po holendersku, ale nauczyla sie jakos bez szkoly i kiedy miala rozmowe o paszport kobieta stweirdzila ze ma wystarczajaco dobry holenderski i dostala paszport. Sama sie przyznawala ze miala szczescie, wiec to tez chyba od osoby zalezy.

Od innej znajomej wiem ze odkad jestesmy w uni, nie musimy zdawac egzaminu z holnderksigo, juz nie....


ale niestety nie wiem tego ze swojego doswiadczenia, tylko co slyszalam
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 11:47 pm   dziwne

miala farta
 
 
martynka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: Holandia-Haaren
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 4:53 pm   

[quote="Duuvelke"]witam mamtakie pytanko niewiesz po jakim czasie mozna tu w holandi dostac staly pobyt jusz rok czasu minol jak bralam slub a jeszcze nie doatalam stalego pobytu chcialam isc do szkoly w Den Bosch to powiedzieli ze nie moga mie przyjac na nauke holenderskiego bo nie mam pobytu a jak IND sie dowie to mie odesle do polski pozdrawiam serdecznie
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 5:43 pm   

martynka... najpierw dostaje sie wize na rok... pozniej na max 5 lat... i kolejna wiza jest rowniez max na piec lat ale na nieokreslony czas... ale jesli twoj maz ma obywatelstwo holenderskie... to po 3 latach mozesz ubiegac sie o holenderskie obywatelstwo...

moglabys cos wiecej napisac na jakich warunkach tu jestes??? jestes zameldowana w gminie... jestes tu na prawie holenderskim czy uni europejskiej???

jesli chodzi o szkole... hmm... kazda szkola ma swoje przepisy... i maja prawa rzadac zameldowania... ale co do IND i odeslania cie do Polski... to nie maja takiego prawa... a wogole to osoba, ktora to powiedziala, to chyba nie wiedziala, ze Polska nalezy do UE... wiec...

w mojej poprzedniej szkole tez sie caly czas czepiali papierow... itp... a w obecnej to nawet mojej wizy nie chcieli zobaczyc... tak wiec jak juz mowilam... co szkola to inaczej...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 5:44 pm   

martynka... podaj namiary do szkoly... to z checia tam zadzwonie... i uswiadomie ich, ze IND nie odsyla polakow do polski... :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group