NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obywatelstwo
Autor Wiadomość
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 3:20 pm   

chcialabym odswiezyc temat.

na powaznie zastanawiam sie nad zlozeniem wniosku o przyznanie obywatelstwa.

jest rok 2010 (odpowiedzi troche stare w temacie)

jakie sa warunki przyznania obywatelstwa? gdzie sie sklada taki wniosek? ile cala procedura kosztuje?

moja historia: od od 2004 roku jestem zona obywatela holandii, mieszkam w nl na stale juz 7 lat.

prosze o odpowiedzi jesli ktos umie mi pomoc, ewent. nakierowanie na inne tematy.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 3:39 pm   

http://www.indklantdienst...derlanderWorden

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 3:40 pm ]
ps. Google dziala :033:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
piternl 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 11
Wysłany: Nie Gru 19, 2010 3:13 pm   

Duuvelke napisał/a:
martynka... podaj namiary do szkoly... to z checia tam zadzwonie... i uswiadomie ich, ze IND nie odsyla polakow do polski... :-)


Szczerze to nie ma wiz w Holandii dla obcokrajowców z uni europejskiej.
Jesli jestes polakiem to masz mozliwosc podjecia pracy bez wystepowania z wnoskiem o pozolenie na prace.
Zeby dostac obywatelstwo trzeba zdac teraz ekzamin z jezyka holenderskiego.Miec prace a raczej srodki z których mozna sie utrzymywac.I podac powód dlaczego chcesz zostac w NL.Obowiazkowo wpis w IND.No i odpowiednia sume pieniazków za wydanie obywatelstwa a to tanie nie jest.
Ostatnio zmieniony przez piternl Nie Gru 19, 2010 3:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Gru 19, 2010 3:59 pm   

piternl napisał/a:
Szczerze to nie ma wiz w Holandii dla obcokrajowców z uni europejskiej.

Zeby dostac obywatelstwo trzeba zdac teraz ekzamin z jezyka holenderskiego.Miec prace a raczej srodki z których mozna sie utrzymywac.I podac powód dlaczego chcesz zostac w NL.Obowiazkowo wpis w IND.No i odpowiednia sume pieniazków za wydanie obywatelstwa a to tanie nie jest.


o... to pewnie moj dokument z IND to jakas pomylka... verblijfsdocument = zezwolenie na pobyt... a dokladniej: Duurzaam verblijf Burgers van de Unie... type document: II, bijzonderheden: regulier onbepaalde tijd... wydany w marcu 2010 roku...

i nie wmawiaj mi, ze verblijfsdocument nie jest potrzebny do otrzymania obywatelstwa Niderlandzkiego... bo jest on potrzebny, co wiecej w trakcie calej procedury musi byc jeszcze wazny...

poczytaj sobie http://www.indklantdienst...derlanderWorden

piternl napisał/a:
Jesli jestes polakiem to masz mozliwosc podjecia pracy bez wystepowania z wnoskiem o pozolenie na prace.


to to ja tez wiem... juz pare lat nie potrzebujemy pozwolenia o prace
 
 
piternl 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 11
Wysłany: Nie Gru 19, 2010 10:18 pm   

Duuvelke napisał/a:
piternl napisał/a:
Szczerze to nie ma wiz w Holandii dla obcokrajowców z uni europejskiej.

Zeby dostac obywatelstwo trzeba zdac teraz ekzamin z jezyka holenderskiego.Miec prace a raczej srodki z których mozna sie utrzymywac.I podac powód dlaczego chcesz zostac w NL.Obowiazkowo wpis w IND.No i odpowiednia sume pieniazków za wydanie obywatelstwa a to tanie nie jest.


o... to pewnie moj dokument z IND to jakas pomylka... verblijfsdocument = zezwolenie na pobyt... a dokladniej: Duurzaam verblijf Burgers van de Unie... type document: II, bijzonderheden: regulier onbepaalde tijd... wydany w marcu 2010 roku...

i nie wmawiaj mi, ze verblijfsdocument nie jest potrzebny do otrzymania obywatelstwa Niderlandzkiego... bo jest on potrzebny, co wiecej w trakcie calej procedury musi byc jeszcze wazny...

poczytaj sobie http://www.indklantdienst...derlanderWorden

piternl napisał/a:
Jesli jestes polakiem to masz mozliwosc podjecia pracy bez wystepowania z wnoskiem o pozolenie na prace.


to to ja tez wiem... juz pare lat nie potrzebujemy pozwolenia o prace


Cytuje :U hebt de nationaliteit van één van de landen van de EU, EER of Zwitserland. Of u bent een familielid van een EU, EER of Zwitsers onderdaan. U woont in Nederland en wilt een verblijfsdocument duurzaam verblijf voor burgers van de Unie aanvragen.Tu pisze nie ze musisz wystapic o to a jesli chcesz.Nadmieniam ze majac paszport unji europejskiej mozna jako rezydent mieszkac na tych samych zasadach co holendrzy wiec po co wydawac kase na to zeby miec holenderski paszport.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Gru 19, 2010 10:55 pm   

Tak pisze że można.A przeczytałeś również że jest potrzebny do naturalizacji?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 9:11 am   

piternl napisał/a:
Zeby dostac obywatelstwo trzeba zdac teraz ekzamin z jezyka holenderskiego.Miec prace a raczej srodki z których mozna sie utrzymywac.I podac powód dlaczego chcesz zostac w NL.Obowiazkowo wpis w IND.No i odpowiednia sume pieniazków za wydanie obywatelstwa a to tanie nie jest


teraz jestem w temacie na biezaco :) bylam w gminie, aby zlozyc wniosek MUSZE miec dokument z IND, akt urodzenia na unijnym druku, no i ukonczony albo inburgeringscurssus albo dyplom nt2. (oczywiscie musze podchodzic pod kilka innych kryteriow aby otrzymac 2 obywatelstwo- zatrzymuje polskie tak apropo)

co do pieniedzy, w gminie urzednik powiedzial ze rok 2010 +- 600 euro bylo ale duzo podrozeje w 2011, ile nie wiem.

co do dyplomu, to tutaj z mniej/bardziej wiarygodnych zrodel wiem iz mozna to jakby ,,przeskoczyc" (oczywiscie w zaleznosci prawdopodobnie od urzednika) dajac dokument ukonczenia pozytywnie KNS i zaswiadczenie ze szkoly iz po przeprowadzeniu testow jezykowych kursant porozumiewa sie min. na poziomie A2
moj docent i trajectcoach sprawdzaja ten watek, jak bede wiecej wiedziala napisze.

PYTANIE: czy
Duuvelke napisał/a:
Duurzaam verblijf Burgers van de Unie...
wydawane jest z jakas data waznosci dokumntu? 3 miesiace? 6miesiecy? jak to wyglada?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 9:41 am   

lusia0101 napisał/a:


PYTANIE: czy
Duuvelke napisał/a:
Duurzaam verblijf Burgers van de Unie...
wydawane jest z jakas data waznosci dokumntu? 3 miesiace? 6miesiecy? jak to wyglada?


na 5 lat
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 2:04 pm   

lusia... to zalezy od twojej sytuacji... w moim wypadku dostalam juz na czas nie okreslony, poniewaz mialam juz wczesniej wize na pobyt u partnera... pierwsze 5 lat dostaje sie na czas okreslony, po 5 latach dostaniesz tak jak ja...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 2:05 pm   

piternl napisał/a:
Nadmieniam ze majac paszport unji europejskiej mozna jako rezydent mieszkac na tych samych zasadach co holendrzy wiec po co wydawac kase na to zeby miec holenderski paszport.


to temat o obywatelstwie... wiec trzeba miec verblijfsdocument... najpierw przeczytaj caly watek a pozniej sie udzielaj...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 2:13 pm   

lusia0101 napisał/a:
co do dyplomu, to tutaj z mniej/bardziej wiarygodnych zrodel wiem iz mozna to jakby ,,przeskoczyc" (oczywiscie w zaleznosci prawdopodobnie od urzednika) dajac dokument ukonczenia pozytywnie KNS i zaswiadczenie ze szkoly iz po przeprowadzeniu testow jezykowych kursant porozumiewa sie min. na poziomie A2
moj docent i trajectcoach sprawdzaja ten watek, jak bede wiecej wiedziala napisze.


mozna na 100% to przeskoczyc... dzwonilam do IND... i powiedziano mi, ze jezeli mam dyplom ukonczenia szkoly w Holandii, gdzie poziom jezyka jak juz wczesniej wspomnialas min. niveau A2 to wtedy nie trzeba zdawac inburgeringsexamen... wtedy przedstawiasz dyplom/certyfikat ktory cie z tego egzaminu zwalnia... przez tel. powiedziano mi, ze robi sie to w Urzedzie Gminy, oni wtedy notuja, w twoim podaniu, ze przedstawilas dokumenty potwierdzajace znajomosc jezyka niderlandzkiego...
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 11:21 pm   

lusia0101 napisał/a:
oczywiscie musze podchodzic pod kilka innych kryteriow aby otrzymac 2 obywatelstwo- zatrzymuje polskie tak apropo)

Jesli to nie tajemnica ,mozesz podac te kryteria?
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 8:14 am   

a poczytaj sobie ten temat od poczatku.
oczywiscie ze zadna tajemnica duyster podala wyzej link gdzie wszystko ladnie jest opisane. ja bede sie starala otrzymac obywatelstwo ze wzgledu na meza, ktory ma obywatelstwo holenderskie.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Jasnim 
Poczatkujacy
Jasnim

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Dongen
Wysłany: Śro Lip 17, 2013 3:28 pm   

Witam,
Chcialbym odswiezyc temat. Najbardziej interesuje mnie czesc egzaminow jezykowych. Mam zdane dwie czesci z czterech na poziomie B1. Czy to wystarczy zeby ubiegac sie o obywatelstwo czy musze miec zdane wszystkie cztery czesci ?
Chcialabym sie rowniez dowiedziec jak wyglada procedura w IND, czy musze wczesniej zadzwonic i umowic sie na wizyte? I o co musze sie pytac bo IND to instytucja - czy to sie dokladnie nazywa "verblijfsvergunnig". Czy to jest naprawde potrzebne zeby starac sie o obywatelstwo?
Pozdrawiam
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 17, 2013 5:02 pm   

Papiery się składa przez gminę w miejscu zamieszkania. Należy najpierw zadzwonić do nich, zeby umówić się na rozmowę. Oni to przesyłają do ING. Cala procedura trwa około roku, mnie się zdarzyło ze wszystko było załatwione w niecałe trzy miesiące.
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group