NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dokumenty do CWI?
Autor Wiadomość
Kasia83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 11:55 am   Jakie dokumenty do CWI?

Czy ktoś z Państwa rejestrował się w biurze pracy - CWI?Szukam odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie "Jakie dokumenty należy przedłożyć w CWI?".Osoby mogące udzielić odpowiedzi proszę o kontakt.Z góry dziękuję!
_________________
Ko
 
 
agaria 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Amsterdam/Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:05 pm   

w moim przypadku potrzebny był paszport, lub inny dokument potwierdzający tożsamość oraz nr sofi. i trzeba być zameldowanym w gminie. pozdrawiam
 
 
 
Kasia83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:15 pm   

Moja rejestracja dotyczy zasiłku, gdyż zostałam zwolniona z pracy (powodem jest ciąża).Jakie dokumenty, oprócz podanych przez Panią, potrzebuję jeszcze?
_________________
Ko
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 2:36 pm   

napewno potzrebuja dane o dochodach , zameldowanie , zaswiadzczenie ze jest sie w ciazy , zaswiadczenie o zwolnieniu z pracy a o reszcie to najlepiej sie dowiedziec w miejscowym CWI
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 11:39 pm   

Wypelnia sie baaardzooo duzo pytan na komputerze.
 
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 1:28 am   

a tak normalnie jak sie jest bezrobotnym to mozna sie tam zarejestrowac?
ja np.sie sama zwolnilam i nie wiem czy sie zapisywac tam czy nie
_________________
ola
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 2:08 am   

Jesli sie sama zwolnilas to nie masz prawa do zasilku dla bezrobotnych. Monika
Ostatnio zmieniony przez mavd Czw Sie 07, 2008 2:10 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 7:53 pm   

Bzdura. Moja mama sama sie zwolnila i miala prawo do zasilku. Dodajmy ze nie ukrywala tego.
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 11:59 pm   

ale ostatnio zmienialy sie przepisy , najlpiej dowiedz sie w CWI
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 1:06 am   

Moja mama brala zasilek 3 miesiace temu. Wlasciwie niedawno jej sie skonczyl. Tak szybko przepisy sie zmienily ?
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 6:50 am   

to zapytaj mamy i jaki problem ,jesli nie czytasz holenderskich gazet to zacznij tam sie duzo dowiesz.CWI to nie biuro pracy tylko odpowiednik starego socjalu Centrum van Werk en Inkomen,tzn.ze jesli masz u nich zaailek sla bezrobotnych oni szukaja z toba pracy. W zeszlym miesiacu sie zmienilo go ze musisz zakceptowac kazda praca jaka ci zaproponuja nawet jesli jest ponizej twoich Kwalifikacji odmowisz go ja go wplyw ja twoj zasilek dlatego lepiej zaczac samemu szukac pracy. Monika
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 10:59 am   

Do CWI zawsze chodzilam z mama wiec tez sie troche orientuje :) Bardziej z praktyki niz z gazet...ale faktycznie co do ich propozycji to masakra...
Ostatnio zmieniony przez sylwka90 Nie Sie 10, 2008 11:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 11:26 am   

sluchajce sproboje wam to jakos wytlumaczyc jak to jest z tgz. socjalem, WW i CWI.

tgz social to zasilek dla ludzi ktorzy nie pracuja i nie maja zadnych dochodow..
WW (bezrobotny) jest dla ludzi ktorzy niedawno pracowali i albo zostali zwolnieni, albo kontrakt im sie skonczyl.

Zeby ubiegac sie o social lub WW trzeba sie zglosic do CWI, CWI zbiera wszystkie dane i podaje to dalej, jezeli ktos pracowal i nie zwolil sie sam to najprawdopodobniej bedzie mial do czynienia z zasilkiem WW ktore jest wyplacane przez UWV.
Jezeli zas ktos nie pracowal, lub sam sie zwolnil lub cos innego sie stalo i nie ma prawa do WW to moze sie ubiegac o social. Tez trzeba sie zglosic do CWI oni dalej przekazuja te dane do Sociale Dienst w gminie w ktorej sie mieszka.
Takze CWI nie jest instytucja ktora cokolwiek wyplaca jest to instytucja ktora stoi posrodku innych instytucji i przekazuje rozne dane itd.

mam nadzieje ze troche wytlumaczylam jak to dziala

pozdrawiam
Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
templer1 
Poczatkujacy
templer1

Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 12:02 am   

Witam. w ciągu normalnego dnia pracy przyszedł do mnie szef i powiedział ze zostałem zwolniony bez podania przyczyny i ze moge isc juz do domu. gdy zapytałem dlaczego powiedział ze ,,zostałem zwolniony" . Odbyło sie to w godzinach pracy. do dnia dzisiejszego nie otrzymałem na pismie powodu zwolnienia. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? kontrakt powinien się zakonczyc 04.2009. Przepracowałem tam rok czasu. czy w takiej sytuacji moge ubiegac sie o zasiłek? czy to jest zgodna z prawem sytuacja? Bardzo proszę o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group