NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
otwary rynek i co dalej?
Autor Wiadomość
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 9:13 pm   otwary rynek i co dalej?

Czy myslicie ze otwarcie rynku spowoduje znaczny przyplyw do Holandii naszych rodkow? Czy prawdziwe fale emigracyjne mamy juz za soba?
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 9:23 pm   

Według mnie na początku będzie wielkie buuum a potem płacz i powroty do domu - tak szczerze powiedziawszy to nie mam ochoty widziec śpiących na dworcu w Nijmegen rodaków- jak widziałam w sztockholmie (może po angielsku da się tutaj dogadać ale pracodawcy zaczną wymagać więcej...)

Także przestroga dla tych co myślą, że tu na drzewach pieniądze rosną... "i co tam język"- mówią
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:16 pm   

A mnie sie wydaje ze ci co mieli przyjechac to juz przyjechali wiec chyba nie ma sie czego obawiac :wink: .Napewno jeszcze ktos dolaczy ale nie bedzie tak zle :lol: .Nie taki diabel straszny jak go maluja
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 1:47 am   

:) Mi sie wydaje ze to jednak nie koniec, a poczatek !!!....zainteresowanie praca w holandii wzroslo(bynajmniej wsrod moich dawnych znajomych) zauwazylam to po telefonach z kraju od znajomych i znajomych znajomych he he he :shock: .....jakich odebralam juz kilka z prosba o zalatwienie jakiegos lokum, pozostaje mi chyba zrobienie z wlasnego domu hotelu, na czas byc moze nieokreslony w zwiazku z tym, ze kilku znajomych w najblizszym czasie chce zatrzymac sie u mnie (nas) no i szukac tu godziwej pracy za godziwe wynagrodzenie jak to pieknie ujela jedna z telefonujacych .....niektorzy wybieraja sie tu cala rodzina no bo nie chca sie rozdzielac....a z rozmow wynika ze naprawde wierza w to, ze tu latwo o prace i dobra place,no ale pozyjemy zobaczymy jak bedzie :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:01 am   

Gochna H napisał/a:
:) Mi sie wydaje ze to jednak nie koniec, a poczatek !!!....


tez tak mysle...
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:22 am   

chyba tak tymbardziej że niektórym się wydaje że tu pieniądze na ulicy leżą
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:40 am   buum

mnie sie wydaje ze to bedzie raj dla oszustow i naciagaczy- pojawi sie wiele firm, osob ktore beda niby zalatwialy prace i mieszkania a przyszlosc moze dla wielu okazac sie wielkim rozczarowaniem , zreszta do tej pory tez wiele slyszalo sie o oszustach tak tu jak i w kraju a po otwarciu rynku pracy przypuszczam ze wiele osob wpadnie na pomysl jak tu zarobic na nieszczesciu i naiwnosci rodakow,
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 10:12 am   

a mi sie wydaje, ze tak ogromnej ilosci ludzi wcale nie bedzie...pewnie na poczatku duzo przyjedzie, ale glownie do pracy sezonowej, ktorej wlasnie czas nadszedl. Ale zeby na dluzej osiedlic sie to mysle ze ta liczba ogromnie nie wzrosnie. Bo jak Ci co na stale mieszkaja tutaj wiedza, to zaden kraj mlekiem i miodem plynacy ;) . Utrzymanie rodziny w godziwych warunkach tez sporo kosztuje. Mysle ze oblozenie skladkami zdrowotnymi itp. jest tez chyba wieksze niz chocby w Irlandii czy UK.
A pozatym, jesli ludzie chca przyjezdzac i jak przyjada i dostana place taka jakby dostal Holender to niech przyjezdzaja. Jestesmy w UE mamy wolnosc wyboru gdzie chcemy zyc.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 10:38 am   

Oj bedzie duzo, duzo Polakow, znacznie wiecej jak dotychczas.Bedzie rowniez mnostwo placzu i powrotow do domu - dokladnie jak to ujela Agnes1313.
Chce tylko powiedziec, ze pracodawcy i agencje sa w posiadaniu lokali mieszkaniowych, ktore udostepniaja pracownikom.Zatem sa i beda oni uzaleznieni od pracodawcow.Byle glupota i beda ladowac na ulicy.Tak naprawde minelo rok czasu po to zeby minister van Hoof i jego nastepca Donner mogli przygotowac cos na zasadzie ochrony przed wykorzystywaniem polskich pracownikow i konkurencji w stosunku do Holendrow.Uwazam ten czas za stracony, poniewaz poza ustawa o karaniu pracodawcow wyplacajacych ponizej minimalnego wynagrodznia tak naprawde nic nie zrobiono.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
AgnieszkaK
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: Bodegraven
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 4:40 pm   

Przeczytalam ostatnio w gazecie, ze juz w pierwszym kwartale 2007, az 60 tys polakow zlozylo podanie o pobyt w Holandii w holenderskiej ambasadzie w Polsce. Natomiast w calym ubieglym roku, wplynelo 100 tys podan. Zatem niezla grupka rodakow szykuje sie do przyjazdu do Holandii. Podobnie bylo z Anglia po otwarciu rynku pracy. Niestety doskonale zrodlo zarobkowe dla oszustow. Trzeba byc naprawde ostroznym.

Pozdrawiam.
Agnieszka
_________________
You don't love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her.
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 6:41 pm   

i tu mamy kolejny przyklad dziennikarskiej "glupoty". Ambasada w W-wie sie takimi rzeczami nie zajmuje. I juz napewno podan o pozwolenie na pobyt od Polakow nie przyjmuje, bo to nawet przed 1 maja zalatwialo sie w NL juz ;) .
To ze bedzie wiecej Polakow przyjezdzalo to pewne. Miejmy nadzieje, ze jak najmniej zostanie oszukanych lub sie rozczaruje...
 
 
AgnieszkaK
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: Bodegraven
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 7:03 pm   

Nie wiem jak to jest teraz, ale 6 lat temu musialam jechac do ambasady w Warszawie dwa razy, raz zlozyc wniosek a drugi raz odebrac. Chociaz wtedy Polska nie byla jeszcze w Unii wiec moglo to wygladac inaczej.
_________________
You don't love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her.
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 7:59 pm   

no owszem troch sie zmienilo, bo od 2004 nie trzeba :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:27 pm   

AgnieszkaK napisał/a:
Nie wiem jak to jest teraz, ale 6 lat temu musialam jechac do ambasady w Warszawie dwa razy, raz zlozyc wniosek a drugi raz odebrac. Chociaz wtedy Polska nie byla jeszcze w Unii wiec moglo to wygladac inaczej.


Agnieszka... ja moja wize zalatwialam tylko i wylacznie w holandii... z polska ambasada nie mialam nigdy do czynienia... a o wize staralam sie w czerwcu 2004...
 
 
lukasz.uk
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 20
Skąd: EUROPA
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 4:22 pm   RE

W 2004 roku szwecja wielka brytania i Irlandia otworzyly swoje rynki pracy. Jednak anglia i irlandia byly atrakcyjniejszymi panstwami dlatego taka duz liczba polakow sie tam znalazla. Na angielskich forach spotykam ze anglicy nie sa juz tak optymistyczni. ich gospdarki na pewno zyskaly - patrzac chociaz na podatki. rok temu tez inne panstwa starej unii otworzyly swoje rynki. Moze przyjedzie x polakow ale nie bedzie to aa wielka fala jak w 2004 - gdy swoje rynki otworzyly panstwa o ktorych wspomnialem powyzej. Rzad holandii na pewno wyciagnal jakies wnioski i ustrzegnie sie bledow poprzednikow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group