NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Abolicja podatkowa - uchwalona !
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 11:28 pm   Abolicja podatkowa - uchwalona !

Napewno wiele osob juz o tym wie , a inni dowiedza sie teraz - Polski Sejm uchwalil abolicje podatkowa. Mozemy spac spokojnie :038:
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 2:36 pm   

Sejm uchwalił niedawno ustawę o szczególnych rozwiązaniach dla podatników uzyskujących niektóre przychody poza terytorium naszego kraju. Zakłada ona umorzenie zaległości podatkowych dla Polaków pracujących za granicą. Taka informację można przeczytać na łamach portalu money.pl

Abolicja będzie dotyczyć podatników zarabiających w krajach, z którymi Polska ma, bądź miała, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, przewidujące obliczenie podatku za pomocą tzw. metody zaliczenia proporcjonalnego.

W efekcie jej zastosowania Polacy pracujący za granicą muszą się rozliczać nie tylko z miejscowym fiskusem, ale także dopłacać podatek w polskim urzędzie skarbowym.

Nowelizacja ta przewiduje umorzenie zaległości podatkowych wraz z należnymi odsetkami dla podatników, którzy nie dokonali rozliczenia. Co jest chyba najważniejsze to zakłada ona także zwrot podatku dla tych podatników, którzy w latach 2002-2007 dokonali rozliczenia i zapłacili podatek.
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
elizajag 
Poczatkujacy
Kancelaria

Wiek: 62
Dołączyła: 12 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 4:43 pm   Re: Abolicja podatkowa - uchwalona !

aska1703 napisał/a:
Napewno wiele osob juz o tym wie , a inni dowiedza sie teraz - Polski Sejm uchwalil abolicje podatkowa. Mozemy spac spokojnie :038:


Zgadzam się z Tobą. Nie tylko możemy spać spokojnie, ale również zwrócą zapłacony w Polsce podatek od dochodów zagranicznych (jeśli komuś zdarzyło się zapłacić). I to od 2002 roku!!! Wprowadzono również abolicję karną, to znaczy, że nie zapłacimy kary, jeżeli złożymy zeznanie teraz.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, podam dokładne informacje
 
 
Adziocha 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Harderwijk/Hierden
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 6:17 pm   

No hurra.... bardzo się o to martwiłam... czy to znaczy, że będzie można rozliczac się albo w Polsce, albo w Holandii? Kto gdzie chce?
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 7:07 pm   

Adziocha napisał/a:
No hurra.... bardzo się o to martwiłam... czy to znaczy, że będzie można rozliczac się albo w Polsce, albo w Holandii? Kto gdzie chce?


Adziocha , to troche nie tak jak myslisz. Rozliczasz sie nadal tu i tu , z tym ze podatek zaplacisz teraz tylko w tym kraju w ktorym pracujesz i osiagasz dochody. Przedtem placilas podwojny podatek. Jezeli zaplacilas podatek i w Holandii i w Polsce to mozesz sie starac o zwrot zaplaconego podatku w PL.
Wiecej i dokladniej dowiesz sie od Elizajag /post nad Twoim /.
Pozdrawiam
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 2:51 pm   

Witam,

Mam takie pytanko i mam nadzieje ze moge je zadać w tym topicu - jak to jest z ta abolicja podatkową w praktyce

Np jeżeli ktos pracował w NL i po powrocie do kraju nie rozliczył sie z polskim urzedem podatkowym to teraz musi iść jedynie zgłosić swoje dochody i nie otrzyma żadnej grzywny/kary itp
Jeszcze jedna ważna rzecz jak to jest z osobami które nie mają NIPU w PL tzn nigdy nie pracowały w PL a miały dochody w NL ...

Bardzo prosze o odp osoby które orientują sie w temacie ...;)
Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
perejra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: haga
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 2:09 am   

Abolicja będzie dotyczyć podatników zarabiających w krajach, z którymi Polska ma, bądź miała, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, przewidujące obliczenie podatku za pomocą tzw. metody zaliczenia proporcjonalnego.


na moj gust to polska nie ma umowy z holandia o podwojnym opodatkowaniu, wiec to nic dla nas
 
 
poltax 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:09 pm   

Nie taka abolicja starszna jak ja malują. Ten ebook na pewno się przyda wszystkim, którzy chcą skorzystać z umorzenia zalełości podatkowej lub mają szansę na zwrot nadpłaconego podatku: Abolicja podatkowa w praktyce - poradnik dla Polaków pracujących za granicą w latach 2002-2008 .
 
 
abolic 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 11:26 pm   

jak ktoś chce sie więcej dowiedzieć, to może tutaj: http://www.mf.gov.pl/ulganapowrot/
 
 
Rena79 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 32
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 9:36 pm   

mam pytanko czy pracując w 2008 roku tylko w Holandii, nieosiągając dochodów w kraju, w rozliczeniu podatkowym w Polsce za 2008 rok będę musiała coś dopłacić? Z powyższego rozumuje że nie
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:25 pm   

wyjdzie ci 0 zł, czyli nic nie dopłacisz :)
 
 
Nowa Holenderka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Zutphen
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:01 pm   

A Polska miała w ogóle umowę z Holandią na temat braku podwójnego opodatkowania? Bo z Anglią i Irlandią się dogadali. Nie pamiętam kiedy podpisali umowę z Holandią.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 12:26 am   

Nie maja, ale byla abolicja i jest ulga abolicyjna
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Kwi 04, 2009 12:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group