NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypozyczalnia samochodow
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 10:37 pm   wypozyczalnia samochodow

czy jest tu ktos kto zna wypozyczalnie samochodow w holandii, ktora wypozycza samochody.... ktorymi mozna jechac do polski??? bo jak na razie takiej nie znalazlam...

jak tylko padnie slowo 'polska' to... to odmawiaja wypozyczenia samochodu... po prostu brak mi slow... a jak sie pytam czemu... to wiecej niz polowa twierdzi, ze w polsce samochody kradna... tak jakby tutaj ich nie kradli...
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 8:42 am   

a wiesz co mojemu znajomemu ukradli tutaj samochod a pewien holender oswiadczyl ze napewno juz jest w Polsce..ehh.. wstyd
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 10:51 am   

no to niezle... az mi sie nie chce wierzyc, ze w Polsce tak samochody kradna... a moze sie myle???
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:29 pm   

wiesz co ja nie wiem..ale to nie peirwszy raz sie spotkalam wlasnie z takimi textami od obcokrajowcow ze Polacy auta kradna..a mieszkajac w Polsce nie spotkalam sie z podobnym przypadkiem a mieszkalam w dosc sporym miescie..
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 5:36 pm   

wypozyczalni nie znam...ale naprawde w PL kradna...dość :)zalezy od regionu wiadomo...u mnie na sląsku....duzo..3 znajomych "straciło"auto....ze nie wspomne..wybitych szybach..braku radia :wink: ....kołpaki to codzienność...a pare razy widziałem jak auto stało na cegłach bez kół :D masakra!!wiec facet ma po częsci racje :wink: pozdro
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 6:32 pm   

heh... w koncu znalazlam firme, ktora wypozycza samochodu do polski:-)... www.multirent.nl trzeba tylko dodatkowo sie ubezpieczyc:-)
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 12:52 pm   

www.budget.nl trzeba tylko posiadac karte kredytowa i mozna pozyczac i poruszac sie po calej europie.Mi ostatnio przypadla Astra IV w wersji Turbo wiec bylem naprawde zadowolony:)
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 12:03 pm   

np. http://www.easycar.com/ lub http://www.hertz.nl/ - bookujesz przez internet, odbierasz i oddajesz gdzie chcesz i nikt się Ciebie nie pyta jakie jest Twoje obywatelstwo, czy numer buta. Pzd.
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 12:36 pm   

michaelt, nie wszystkie wypozyczalnie zgadzaja sie na podroze poza kraj, w ktorym wypozyczyles auto. czasem to kosztuje extra. podobnie jak oddanie samochodu w innym miejscu niz to, z ktorego sie je wzielo.
faktycznie podczas bookowania przez internet nikt sie nie pyta o obywatelstwo. ale tez nikt ci nie obiecuje, ze auto dostaniesz :) dopiero przy odbiorze pokazujesz dokumenty i zawierasz umowe.
tu masz wyciag z regulaminu easycars.com dla holandii:
Cytat:
Vehicles are not permitted to be driven into any African, Asian or Middle-East country nor in Albania, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Georgia, Greece, Hungary, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Macedonia, Moldova, Poland, Romania, Russia, Serbia & Montenegro, Slovakia, Slovenia, Tajikistan, Turkey, Turkmenistan, Ukraine and Uzbekistan. In addition vehicles are not permitted to be driven in the Balearic Islands, Canary Islands, Corsica or Sardinia.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 1:01 am   

wiekszość dużych , sieciowych wypożyczalni nie ma limitów kilometrów jak również jest bez znaczenia przez jakie kraje europy chcesz przejechać. Strony takie jak easycar, czy bookingcar.com to pośrednicy i dopiero po wyborze samochodu widzisz jaka firma udostępni Ci samochód. Poza tym jeśli zapłacisz online kartą kredytową to nie ma możliwości, żeby nie wydano Ci samochodu, no chyba, że masz nieważne prawo jazdy. Szczerze nie rozumiem problemu, bo nigdy nie natknąłem się na niego. Wypożyczenie auta jest w dzisiejszych czasach tak oczywiste jak wypożyczenie filmu ;) Nie zastanawiam się przy tym czy jestem polakiem, arabem, czy żydem :) Pozdrawiam
 
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 10:53 am   

jak widzisz w cytacie zaq z easycar nie mozesz jechac do PL, bo regulamin na to nie pozwala. Z drugiej strony w jaki sposob firma sprawdzi gdzie dokladnie bylo auto?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:26 am   

pewnie chodzi w razie dzwona czy kradziezy wtedy bedziesz w czarnej d*** bo ubezpiecznie sie pewnie wypnie i bulisz za szkody z wlasnej kasy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:29 am   

auta mają GPS'y , zazwyczaj.

Tak jak wspomniałem easycar to tylko pośrednik - wyszukiwarka ofert. Umowe zawiera się z wypożyczalnią i to jej regulamin jest ważny.

Odbierasz auto np. w Amsterdamie i oddajesz w Amsterdamie to nie ma żadnego problemu jechać nim do Polski.

Warto szczegółowo sprawdzić auto - wszystkie rysy na lakierze itp. to mnie ostatnio kosztowało 50 :(

Będą Ci chcieli wciskać jakies extra ubezpieczenia, żeby sobie extra zarobić - nie warto, ponieważ i tak auta mają pełne ubezpieczenie itd.
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:45 am   

michaelt, podales 2 linki, a nawet nie chcialo ci sie zajrzec do regulaminow.
oto co pisze hertz na swojej stronie:
Cytat:
Hertz vehicles cannot be driven into and/or dropped off in any African, Asian or Middle-East country nor in Albania, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Georgia, Greece, Hungary, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Macedonia, Moldova, Montenegro, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, Tajikistan, Turkey, Turkmenistan, Ukraine, Uzbekistan.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 12:11 pm   

michaelt napisał/a:
Będą Ci chcieli wciskać jakies extra ubezpieczenia, żeby sobie extra zarobić - nie warto, ponieważ i tak auta mają pełne ubezpieczenie itd.


z wlasnym ryzykiem np. €500.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group