NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka holenderskiego
Autor Wiadomość
Holenderka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 9:39 am   Nauka holenderskiego

post edytowany (ogloszenie )
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 24, 2013 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beata507 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 93
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 6:58 pm   

Hej!Czy ktoś słyszał o kursach j. holenderskiego w okolicach Zwijdrechtu, albo Dordrechtu? :026:
_________________
Lubię jesień, bo wtedy każdy może dostać z liścia :) .
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 8:21 pm   

hummm Het Gooi to troszke za daleko... A moze jest ktos w Hadze kto chcialby mnie pouczyc, tzn. chodzi mi o konwersacje, bo chodze teraz do szkoly ale cos nie moge sie rozgadac. Jestem na poziome sredniozaawansowanym i jesli chodzi o gramatyke itp to jest ok, ale z mowieniem to jest kiepsko :119: .

Pozdrawiam
 
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 8:30 pm   

hej w dordrechcie mozesz isc na kurs na volks univesiteit tutaj masz stronke
http://www.volksuniversiteit.nl/dordrecht/
zycze powodzenia

[ Dodano: Wto Sie 19, 2008 8:34 pm ]
jezel chodzi o konweracje polecam samenspraak podaje stronke w hadze
http://www.denhaag.nl/smartsite.html?id=12194
 
 
kaastulp 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 8
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 10:08 am   

Serdecznie witam!

Kursy języka niderlandzkiego oferuje szkoła języków obcych TALEN TRAINING CENTRUM w Soest (koło Utrechtu).

Kursy odbywają się w wielu miejscowościach: Amsterdam, Aalsmeer, Arnhem, Breda, Eindhoven, Emmeloord, Haarlem, Den Haag, Harderwijk, Helmond, Noordwijk, Leiden, Rotterdam, Soest, Tiel, Veghel.

Więcej informacji (również po polsku) można znaleźć na www.talentraining.nl

Zapraszam.
 
 
Beata507 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 93
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 5:28 pm   

Dzięki wszystkim za info. :039:
_________________
Lubię jesień, bo wtedy każdy może dostać z liścia :) .
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 6:56 pm   

Beata507 napisał/a:
Hej!Czy ktoś słyszał o kursach j. holenderskiego w okolicach Zwijdrechtu, albo Dordrechtu? :026:

Dordrecht www http://www.davinci.nl/site/
 
 
Olkaa 
Poczatkujacy
:>

Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 10:15 pm   

Wszystko ładnie pięknie, ( wiem ze to nie ten temat, ale niestety w innych daty ostatnich wpisów są z 2007) Jeszcze raz;) Wszystko ładnie pięknie..Holandia blablabla. Mój tata pracuje w Holandii od 2 lat.. i niestety chce nas tam ściągnąć. Czemu niestety? Ponieważ ja i mój dziesięcioletni brat mamy chodzić do międzynarodowej szkoły. I wątpię żeby były tam polskie dzieci (miasto: Bergen op Zoom) i nauczyciele mówiący po polsku. A mój angielskie nie jest na tyle wykształcony abym się nim biegle posługiwała, tym bardziej mój brat. Mógłby mnie ktoś pokierować? Zachęcić..zniechęcić jeszcze bardziej. Mam straszny dylemat- rodzice naciskają. Z jednej strony chcę żeby byli razem. Ojciec przyjeżdża dwa razy w roku, a z drugiej nie chce wyjechać z Polski.
A najbardziej drażni mnie gdy ktoś pisze " moja córeczka/synek poszli do szkoły mam nadzieje że są szczęśliwi ... "
Liczę na jakąś konkretną odpowiedz.
_________________
Nic co warte jest posiadania nie można zdobyć bez ryzyka.
 
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 10:29 pm   

Ola ja tez wyjechalam z niekoniecznie dobrym angielski ( wlasciwie bylo to I'm Sylwia ) hehe ale jakos poszlo. Jezyk jest trudny ale nie ma przeszkod ktorych nie da sie pokonac. Mysle ze jak bedziesz chciala to zadomowisz sie w nowym miejscu i szkole - jak wyjedziesz na "nie" to wszedzie bedziesz widziala minusy. Im szybciej tym lepiej - tyle :)

:039:
 
 
 
Olkaa 
Poczatkujacy
:>

Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 03, 2008 9:36 pm   

A poszłaś do polskiej czy międzynarodowej szkoły?
I jeśli do międzynarodowej.. byli tam polacy?
Jak nauczyciele, zlewali na Ciebie czy traktowali z ulgą?
_________________
Nic co warte jest posiadania nie można zdobyć bez ryzyka.
 
 
 
Nowa Holenderka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Zutphen
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 2:47 am   

Olkaa napisał/a:
Mógłby mnie ktoś pokierować? Zachęcić


Spróbuję Cię zachęcić. Mój syn miał 15 lat kiedy postawiłam go "pod ścianą" i zdecydowałam zabrać do Holandii. Bał się nowego, nieznanego. Poszedł do ISK (klasa międzynarodowa) gdzie nikt nie mówił po polsku. Nauka języka holenderskiego - dzień w dzień po parę godzin, jak to w szkole. Obrazki, komputer, czytanie. I...... koledzy z innych krajów też przerażeni. I też nie wszyscy znali angielski. Wyobraź sobie Chinkę, która nie zna żadnego języka! A ty znasz podstawy angielskiego więc nie ma strachu. I dalej: bardzo mili nauczyciele! Pomocni na każdym kroku. Naprawdę. Chwalą cię za każdy drobny postęp. A w nagrodę :) znalazł kolegę Polaka więc mógł sobie pogadać. Teraz nie chce nawet myśleć o powrocie do szarej polskiej szkoły. Nie wiem czy Cię trochę podniosłam na duchu ale wiem jedno: warto spróbować, bo tutaj jest więcej możliwości dla młodego człowieka i szkoła jest naprawdę przyjazna. I jestem pewna, że w twojej nowej szkole też znajdziesz rodaka do pogadania :) Pozdrawiam cię serdecznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group