NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot kosztów za szkolne bilety miesięczne
Autor Wiadomość
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 10:33 pm   Zwrot kosztów za szkolne bilety miesięczne

Podobno mogę taki zwrot otrzymać.Kto zwraca za te bilety i gdzie trzeba złożyć odpowiednie wnioski?Jeśli ktoś cokolwiek wie na ten temat to proszę o odpowiedż?
 
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 10:59 pm   

Do gemeente. Pytac o kogos kto sie tym zajmuje. Dostajesz wtedy specjalny formularz do wypelnienia.
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 8:46 am   

czy jest to szkola specialna, jezeli za dziecko to czy dostajesz kinderbijslag? no i licza sie twoje zarobki (nie moga byc ponad przecietne) no i jeszcze zalezy na kogo trafisz w gminie tzn kto to bedzie ocenial.

ogolnie bilety za szkole nie sa refundowane, tylko jezeli dziecko musi dojezdzac do specialnej szkoly i jezeli nie dostaje sie kinderbijslag..
ale zawsze warto sprobowac..
pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 1:30 pm   

No to pewnie nie mam co liczyć na ten zwrot,bo otrzymuję kinderbijslag a mój syn nie chodzi do specjalnej szkoły.Będzie dojeżdżał ponad 20 km do szkoły ISK,a bilet kosztuje ponad 80 euro i dlatego pomyślałam,że może coś mi zwrócą.
Dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.
 
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 8:23 pm   

Co ? Do specjalnej szkoly ? Nieprawda. Jesli MUSI dojezdzac to dostanie. Bierze sie specjalny formularz rowniez na nim lub na kartce innej pisza wymagania ( nie pamietam teraz dokladnie) jesli je spelniasz dostajesz. Kinderbijslag nie ma z tym nic wspolnego. Wiem bo sama dostawalam 2 lata i rowniez dojezdzalam do ISK - jakies 30 km.
SPROBUJ !

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez sylwka90 Pią Sie 22, 2008 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 8:53 pm   

Wymagania w tamtym roku w przybliżeniu: mniej niz 1200 na osobe netto w rodzinie jak przypada .Mozesz wziąsc ze sobą kontrakt na mieszkanie no oplaty jakie macie jako rodzina
Dostaniesz gotowy formularz do wypełnienia ile koszt biletow itd.postaraj sie wypełnic dokładnie bo sprawdzają czasem .Dostajesz od razu całą kwote na rok .Pamietaj jak sie skonczy rok szkolny odbic na ksero raport i zaniesc do Gemente.PozdrawiamPS.Dostałam na przejazdy córki do normalnej szkoły ok35 km .
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 8:55 pm   

mniej niz 1200 nie slyszalam, ja widzialam ze tam byl obliczony dochod na caly rok.
Ostatnio zmieniony przez sylwka90 Pią Sie 22, 2008 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:44 pm   

sylwka90 napisał/a:
Co ? Do specjalnej szkoly ? Nieprawda. Jesli MUSI dojezdzac to dostanie. Bierze sie specjalny formularz rowniez na nim lub na kartce innej pisza wymagania ( nie pamietam teraz dokladnie) jesli je spelniasz dostajesz. Kinderbijslag nie ma z tym nic wspolnego. Wiem bo sama dostawalam 2 lata i rowniez dojezdzalam do ISK - jakies 30 km.
SPROBUJ !

Pozdrawiam :)


Sylwka to prosze Cie oswiec mnie z jakiej racji dostawalas ten zwrot.. z z jakiej instytucji.. bo ja jeszcze nic o tym nie wiem, a chcialabym!
pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:48 pm   

Poszlam do gemeente poprosilam o rozmowe z konsultantem od takich spraw. Przysla Pani - wtedy jeszcze nie bardzo umialam holenderski wiec pomogla mi wypelnic formularz. Licza sie zarobki obu rodzicow ( nie moga przekroczyc jakiegos tam limitu). Musialam dojezdzac do ISK i tyle. Na kolejny rok poszlam po ten sam formularz. Faktycznie w tym juz czasie zarobki moich rodzicow przekraczaly dana sume, ale dolaczylam rowniez umowe najmu mieszkania ( duzo za nie placili ) i przyznali mi na drugi rok takze.

Pozdrawiam
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 8:48 am   

to ogolnie mowiac mysle ze mialas duze szczescie, ja zajmuje sie takimi sprawami i bilety i koszta podrozy sa tylko rekompensowane w szczegolnych wypadkach. Moze Twoj wypadek byl szczegolny z tego zwiazku ze dotyczylo to dojezdzania do szkoly ISK. Albo ze w twojej gmninie maja troche inne paragrafy!.

pozdrawiam Agata

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 8:50 am ]
aha, dla wszystkich co czytali i czytaja ten temat: nie demotywujcie sie moja poprzednia odpowiedzia, ZAWSZE warto sprobowac taki wniosek zlozyc! nie macie nic do stracenia!

tak jak Holendrzy tu mowia: " Nee heb je, Ja kun je krijgen"
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group