NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Peer-to-Peer
Autor Wiadomość
judas
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 10:27 am   Peer-to-Peer

Przy okazji tmatyki filmowej pojawił się problem legalności,a raczej nielegalności ściągania z sieci filmów czy muzyki.Chciałbym spytać jak w praktyce wygląda prawo w Holandii.Czy do użytkowników programów P2P któregoś pięknego dnia może zapukać policja. Oczywiście mam na myśli zwykłych użytkowników ściągających na własne potrzeby w odróżnieniu np. od tych którzy robią to w celach zarobkowych. Pytam o to ponieważ w Polsce zrobiło się pod tym względem bardzo nieprzyjemnie.CBŚ ma programy śledzące użytkowników sieci P2P i przy współpracy policji i prokuratury konfiskuje się zwykłym użytkownikom komputery.Osobiście znam kilka potwierdzonych takich przypadków,a zaglądając na różne fora bez problemów znajdze się ich wiele. Nie chcę żeby wyszło,że sieję tu jakiś defetyzm ale tu w Polsce w ostatnim czasie naprawdę nie wygląda to dobrze. Niestety wydaje się,że żyjemy w państwie coraz bardziej policyjnym,gdzie policja znalazła sobie sposób na łatwe podnoszenie statystyki.Wiem od znajomego w Stanach,że tam nikomu do głowy nie przyjdzie,żeby konfiskować komputery za ściągnięcie filmu i do tego angażować jeszcze armię ludzi.
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 5:01 pm   

W Holandii P2P jest tez nielegalne, ale tutaj Policja nie wkracza raczej do prywatnych domow, gdzie spokojnie sobie sciagasz troche filmow czy muzyki.

Oni sie nastawiaja na duze akcje przeciwko ludziom, ktorzy to potem powielaja - czyli na piratow.

Tak tlumaczy mi to przynajmniej moj maz...

Moze ktos wie cos wiecej?

POzdrawiam cieplutko
monika
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group