NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Świetlica szkolna dla dzieci w Holandii???
Autor Wiadomość
maciek29 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:58 pm   Świetlica szkolna dla dzieci w Holandii???

W związku z tym że od października mam zamiar zamieszkać w Holandii interesuje mnie czy w tym kraju funkcjonuje coś takiego jak świetlica szkolna? Na razie mieszkam w Belgii i tutaj mogę zostawić dzieci przed(od 7 rano) i po szkole w czymś w rodzaju szkolnej świetlicy, oczywiście odpłatnie w granicach 2 euro za godzinkę.Czy coś podobnego funkcjonuje w Holandii? Z góry dziękuje za informację.
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:18 pm   

Tutaj jest kinderopvang,zazwyczaj w kazdej szkole jakis funkcjonuje.Dzieci moga zostac na przerwie i potem auto zabiera je do budynku tego kinderopvang.Tak jest przynajmniej u mojego syna,ze po zajeciach samochody kin. objezdzaja pobliskie szkoly i zabieraja dzieciaki.Kinderopvang sa do 4 lat i sa do 12-14.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:20 pm   

U nas dla odmiany kinderopvang jest przy szkole :)
 
 
maciek29 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:49 pm   

RobKAM napisał/a:
Tutaj jest kinderopvang,zazwyczaj w kazdej szkole jakis funkcjonuje.Dzieci moga zostac na przerwie i potem auto zabiera je do budynku tego kinderopvang.Tak jest przynajmniej u mojego syna,ze po zajeciach samochody kin. objezdzaja pobliskie szkoly i zabieraja dzieciaki.Kinderopvang sa do 4 lat i sa do 12-14.


Ok, dzięki za szybką informację. A jak to wygląda przed szkołą, wiem że większość szkół jest otwarta od godz 8:30 a na przykład między 7 a 8;30 "kinderopvang" działa?
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:54 pm   

Witch01 napisał/a:
U nas dla odmiany kinderopvang jest przy szkole :)

Dlatego dodalam,ze tak jest u mojego syna,czasami jest przy szkole a czasami nie,chyba nie o to chodzi.
Maciek,jezeli chodzi o godziny przed szkola to trudno mi powiedziec,ale (tak mysle),ze Holendrzy to raczej nie sa ranne ptaszki i zazwyczaj chodza pozniej do pracy niz my Polacy(sa wyjatki oczywiscie),mysle ze nie ma co liczyc na opieke przed szkola.Jednak jak szukalam kinderopvang dla synka,to sa czynne od 6-ej.Chyba musisz sie zorientowac w okolicy.Czasami jest tak,ze szkole obsluguje kilka kinderopvang i moze,moze sie uda,Zycze powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez RobKAM Czw Wrz 11, 2008 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:57 pm   

RobKAM napisał/a:
Witch01 napisał/a:
U nas dla odmiany kinderopvang jest przy szkole :)

Dlatego dodalam,ze tak jest u mojego syna,czasami est przy szkole a czasami nie,chyba nie o to chodzi.


A co sie takiego stalo,ze napisalam? :119: Tylko Ty mozesz pisac w tym watku? :030:

Napisalam dla potwierdzenia,ze jest przy szkole,zeby chlopak na zapas sie nie martwil,ze dziecko bedzie musialo codziennie jezdzic busem i to wszystko.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Czw Wrz 11, 2008 9:05 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:00 pm   

Witch01 napisał/a:
A co sie takiego stalo,ze napisalam? :119: Tylko Ty mozesz pisac w tym watku?

Oczywiscie nie,chyba to oczywiste.Moglabym usprawiedliwic swoj komentarz zadajc ci to samo pytanie co ty mi.Pozdrawiam i zycze jak najmniej nerwow.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
maciek29 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:02 pm   

RobKAM napisał/a:
Witch01 napisał/a:
U nas dla odmiany kinderopvang jest przy szkole :)

Dlatego dodalam,ze tak jest u mojego syna,czasami jest przy szkole a czasami nie,chyba nie o to chodzi.
Maciek,jezeli chodzi o godziny przed szkola to trudno mi powiedziec,ale (tak mysle),ze Holendrzy to raczej nie sa ranne ptaszki i zazwyczaj chodza pozniej do pracy niz my Polacy(sa wyjatki oczywiscie),mysle ze nie ma co liczyc na opieke przed szkola.Jednak jak szukalam kinderopvang dla synka,to sa czynne od 6-ej.Chyba musisz sie zorientowac w okolicy.Czasami jest tak,ze szkole obsluguje kilka kinderopvang i moze,moze sie uda,Zycze powodzenia.


ok, wielkie dzięki za informacje,

pozdrawiam
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:08 pm   

RobKAM napisał/a:
Moglabym usprawiedliwic swoj komentarz zadajc ci to samo pytanie co ty mi.Pozdrawiam i zycze jak najmniej nerwow.


Niesadze - ja sie do Ciebie nie przyczepilam tylko Ty do mnie a nerwy to raczej Ty swoje uspokoj. :039:
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Czw Wrz 11, 2008 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:11 pm   

maciek29 napisał/a:
ok, wielkie dzięki za informacje,

Nie ma za co,pozdrowionka.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:12 pm   

prosze trzymac sie watku i skonczyc te docinki na forum ... a teraz serdecznie pozdrawiam :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group