NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiazek z partnerem holenderskim-info o tzw.partnerschaap
Autor Wiadomość
Agnieszkak-75
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 9
Skąd: Helmond
Wysłany: Śro Lis 15, 2006 7:15 pm   Zwiazek z partnerem holenderskim-info o tzw.partnerschaap

Wiatam wszystkich zainteresowanych informacja na temat zalegalizowania zwiazku z obywatelem holenderskim.Kilka miesiecy temu probowalam sie dowiedziec kilku rzeczy na ten temat na kilku forach , ale niestety wszytkie informacje jakie otrzymalam byly niestety nieprawdziwe lub niekompletne.Tak wiec po kilkukrotnych wizytach w Gemeente w koncu wiedzialm juz wszystko i od 27 wrzesnia zyje w zarejestrowanym zwiazku z moim partnerem.
Oto co musialam zrobic - tak przynajmniej jest w Helmond.

Przetlumaczyc przysiegle akt urodzenia oraz dokument potwierdzajacy , ze nie przebywam w zadnym innym zwiazku.

Z paszportem i tymi dokumentami oraz moim chlopakiem udalismy sie na wczesniej umowione spotkanie z pracownikiem Gemeente, aby ustalic date , dzien (od dnia zalezy wysokosc oplaty za zawarcie takiego zwiazku)
czy chcemy wymienic obraczki, jaki kolor ksiazeczki(pamiatki z tej uroczystosci) chcemy otrzymac.

Dowiedzialam sie rowniez , ze tem zwiazek jest wazny tylko w Holandii , w Polsce nadal jestem osaba wolna, gdzyz w Polsce nie ma tzw.zwiazku partnerskiego jest tylko zwiazek malzenski.

Kilka dni przed wyznaczona data spotkalismy sie z urzednikiem ktory "odprawial"ta uroczystosc , aby opowiedziec mu troche o nas , by on pozniej mogl podczas uroczystosci wspomniec o tym jak sie poznalismy , co w sobie lubimy czego nie itp, ogolnie bardzo fajna sprawa, jesli ktos oczywiscie tego sobie zyczy.Nie jest to tylko powiedzenie TAK i do widzenia.

AHA!!!Musielismy wybrac sobie rowniez swiadkow.Po jednym dla kazdej strony :D ....

Uroczystosc sie udala , byli rodzice , kilku znajomych a potem piwo.

Teraz po kolejnej wizycie w gemeente z dokumentem ,ze zyje w zalegalizowanym zwiazku z holendrem bede czekala ok pol roku na karte pobytu a co sie z tym wiaze inne przywileje no i PRACA!!!!!!!

Mam nadzieje ,ze przydadza sie Wam te informacje.

Pozdrawaim

Agnieszka z Helmond
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lis 15, 2006 9:31 pm   

Cytat:
Agnieszka: Teraz po kolejnej wizycie w gemeente z dokumentem ,ze zyje w zalegalizowanym zwiazku z holendrem bede czekala ok pol roku na karte pobytu a co sie z tym wiaze inne przywileje no i PRACA!!!!!!!


na poczatku gratulacje dla ciebie i twojego partnera:-)...

wize na pobyt u partnera mozesz dostac bez legalizowania zwiazku... ja mam taka wize prawie trzy lata...
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 9:45 pm   

Ja mam tez taka wize a jestem w zwiazku z Polakiem i czekalam niecale 2 miesiace od zlozenia dokumentow!! :wink: A pracowac Polacy juz moga w wybranych sektorach ,od stycznia prawdopodobnie maja byc wszystkie stanowiska pracy otwarte dla NAS!! Mam pytanko-slyszalam od osob ,ktore sa tez w takich partnerskich ukladach z Holendrami,ze partner moze wypisac kobiecie wypowiedzenie trzy miesieczne z mieszkania.. i ona musi sie wyprowadzic czy to prawda,bo cos mi sie wierzyc nie chce,ze Holendrzy moga w ten sposob prawnie postepowac?!?!
 
 
Ewa
Gaduła


Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 112
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 12:23 pm   

Gaby napisał/a:
Ja mam tez taka wize a jestem w zwiazku z Polakiem i czekalam niecale 2 miesiace od zlozenia dokumentow!! :wink: A pracowac Polacy juz moga w wybranych sektorach ,od stycznia prawdopodobnie maja byc wszystkie stanowiska pracy otwarte dla NAS!! Mam pytanko-slyszalam od osob ,ktore sa tez w takich partnerskich ukladach z Holendrami,ze partner moze wypisac kobiecie wypowiedzenie trzy miesieczne z mieszkania.. i ona musi sie wyprowadzic czy to prawda,bo cos mi sie wierzyc nie chce,ze Holendrzy moga w ten sposob prawnie postepowac?!?!

Tak moga tak postepowac. Znam holenderke ktora byla w zwaizku partnerskim z holendrem (samenwoning) i dal jej trzymiesieczne "wypowiedzenie", idiotycznie to brzmi ale tak sie dzieje, po prostu rozwiazal kontrakt i miala trzy miseiace na wyprowadzenie sie
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 2:20 pm   

no ale jak mieszkanie jest rowniez na ciebie... to chyba nie moga???
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 4:09 pm   

To ladnie ....Ci Holendrzy to madre chlopaki-hihihi. Czyli to prawda, Ja bym sie bala wchodzic w zwiazek z takimi typami,bo nie wiadomo co im kiedy do glowy strzeli...a Polaka chlopaka to zawsze mozna do pionu postawic-hihihi. Duuvelke musieliby wspolnie kupic mieszkanie...bo tak to juz jest,ze w ressortach tzw.mieszkaniowakach tylko jeden jest glownym najemca ....a taka Polka to u Holendra tylko zameldowana jest....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 6:39 pm   

hehe... no to nie mam o co sie martwic... hehe...

no tak tylko jedna osoba jest glownym najemca... ale na takim kontrakcie moze byc wiecej osob... ciekawe czy wtedy tez moga od tak sobie kogos wywalic z mieszkania...
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 8:40 pm   

Pewnie moga...wtedy idzie sie z takim swistkiem na gamenty i dostaje sie tak zwane urgency grup...i czeka sie bardzo krotko na nowe mieszkanie...Ale trzeba byc holendrem lub obcokrajowcem z pobytem...bo inaczej klapa!! Ale jakbym byla tylko zameldowana u takiego goscia to zostaje kamping-buuuuuuuuu
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 6:42 pm   

Nie z potrzeby ale tak z ciekawosci pytam:
co to jest ten zwiazek partnerski, czy to cos w stylu konkubinatu?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 6:54 pm   

nie... to prawie to samo co malzenstwo... jedynym wyjatkiem sa dzieci... heh... mialo o tym ostatnio na prawie... to nawet bardzo ciekawa historia jak do tego doszlo... bo Geregistreerde partnerschap nie istnieje wcale tak dlugo w holandi... a zaczelo sie od tego, ze para homoseksualistow chciala zawrzec zwiazek malzenski... no ale nie mogli... wiec wymyslono dla nich Geregistreerde partnerschap... oczywiscie to ich nie zadowolilo... no i po jakims czasie mogli zawrzec zwiazek malzenski... ale oczywiscie hetero pary uwazaly to za niesprawidliwe... wiec jak sie nie myle od 1998 rownies hetero pary moga zawierac Geregistreerde partnerschap...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 6:55 pm   

aha... zeby zawrzec Geregistreerde partnerschap nie mozna byc z kims innym w zwiazku malzenskim...
 
 
Milusia
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Apeldoorn
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 7:15 pm   

Duuvelke co miałas na myśli, mówiąc, że "..jedynym wyjatkiem sa dzieci..."

Pozdrawiam
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 7:20 pm   

a i ja mam pytanko co do świadków, bo my wlasnie z moim zalatwiamy formalnosci i Pani nie byla pewna czy swiadkowie musza byc Holendrami czy nie. Może któraś z Was mogłaby mi podpowiedziec? Dzięki
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 10:24 pm   

jesli dzieci urodza sie w malzenstwie to automatycznie matka i ojciec sa prawnymi rodzicami... w kazdym innym przypadku tylko i wylacznie matka jest prawna matka... jesli ma sie GP (Geregistreerde partnerschap) to ojciec moze uznac dziecko i automatycznie dostaje gezag (wladza, moc)... o to wystepuje sie w gminie... jezeli partnerzy nie sa malzenstwem i nie maja GP... to ojciec zeby byc prawnym ojcem musi uznac dziecko i wystapic do sadu o gezag...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Czw Mar 01, 2007 10:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 10:26 pm   

co do tych swiadkow to nie wiem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group