NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Arbex Service
Autor Wiadomość
aniucha2124 
Poczatkujacy
aniucha2124

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 2
  Wysłany: Pią Paź 31, 2008 2:41 pm   Arbex Service

Witam Wszystkich
W przyszłym tygodniu mam jechać na rozmowę do Wrocławia ARBEX SERVICE pokojówka. Naprawdę opinie są różne, może ktoś planuje teraz wyjazd z ta firmą? Proszę o kontakt, oraz info. dotyczące współpracy z nimi.
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Pią Wrz 11, 2009 7:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
clipklap 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 2:21 pm   

lepiej sie zastanow i najpierw pojdz do 5 gwiazdkowego hotelu w Polsce, ja wlasnie skonczylem z Arbexem. Firma ogolnie spoko ale kokosow nie zarobisz..srednia wyplata pokojowki to ok 170 e/tydz po odciagnieciu mieszkania, czasem ubezpieczenia..a nie daj bog jak sie nie wyrobisz..nie masz placone za godziny tylko za ilosc pokoi czyli musisz ich wysprzatac ok 18/19 w ciagu 8h (2/3 na godzine) zeby wyrobic te minimum o ktorym Ci powiedza we Wroclawiu.
Praca jest najgorsza ze wzgledu na supervisorow w hotelach, za kazda >>>cenzura<<<, czyli jakas smuge, lub jakies niedopatrzenie cofaja cie i cofajA az konca nie widac.
Pozdrawiam.
Szacunek wszystkim pokojowka..:)
 
 
springfield47 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 7:22 am   Arbex

Bardzo ciezka praca,no i bardzo nieodpowiedzialni ludzie pracuja w biurze w Amsterdamie szczegolnie p.Basia oszukuje nas rodakow,koordynatorzy rowniez brak profesjonalizmu,chyba boja sie big boosa Roba.
Zastanow sie powaznie nad wyjazdem przez ta agencje pozdr byly pracownik Arbexu.
 
 
jw1987 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 34
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 7:47 pm   

na prawdę nie rozumiem opinii negatywnych nt. Arbexu bądz Pani Basi. Arbex jest na prawdę solidną firmą. Znam takich którzy polecieli, ale zazwyczaj z winy ich samych (za kradzieże w hotelach bądz domkach, za wdawanie się w awantury, bójki) pracuję dla Arbexu ponad rok, słyszałam i widziałam wiele, ale nigdy arbex nie potraktował kogoś "z buta".
Chyba logicznym jest, że ludzie, którzy przychodzą ledwo żywi do pracy "po wczoraszym" albo nie wywiązują się z obowiązków pooprzez lenistwo nigdy nie będą chwaleni. A proszę mi wierzyć, że bez powodu nikt nie wylatuje na bruk z dnia na dzien. Każdy jest kowalem swojego losu- a jęsli ktoś mysli, że przyjeżdzając tutaj do pracy będzie kolorowo-jest w błędzie.Praca jest na prawde cięzka. Holendrzy nie są do Polaków nastawieni zbyt optymistycznie, ale sami sobie na to zapracowali. Ciężko tu o pracę inną niż tą którą zapewnia agencja pracy, albo inną niż praca w sadzonkach,czy przy kwiatach.
Holendrzy co prawda znają angielski, ale posługują się Holenderskim, więc jeśli chodzisz po sklepach i szukasz pracy jako kasjer czy po restauracjach szukając posady kelnera spodziewaj się pytania o znajomość języka holenderskiego.
Nie licz na leniwą pracę i konkretną płacę, pamiętaj że życie to nie bajka, nie podrapie cię po jajkach;), tym bardziej za granicą.


Wracając do arbexu to szczerze polecam osobom rozsądnym i wiedzącym czego chcą.

p.s

Spotkałam się z opinią, że arbex mało płaci... porównując do stawki wiekowej osoba mająca 22 lata w świetle prawa zarabia ok 6,5/h, arbex przez pierwsze trzy miesiące płaci ok 7,5 /h a nastepne miesiaca ok 8,5 euro/h
 
 
Asiula_pl 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Amsterdam/KRK
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 4:38 pm   

Ciężko tu o pracę inną niż tą którą zapewnia agencja pracy, albo inną niż praca w sadzonkach,czy przy kwiatach.
Holendrzy co prawda znają angielski, ale posługują się Holenderskim, więc jeśli chodzisz po sklepach i szukasz pracy jako kasjer czy po restauracjach szukając posady kelnera spodziewaj się pytania o znajomość języka holenderskiego.
Nie licz na leniwą pracę i konkretną płacę, pamiętaj że życie to nie bajka, nie podrapie cię po jajkach;), tym bardziej za granicą.


I tutaj sie z Toba nie zgodze. Amsterdam, to bardzo specyficzne miasto, gdzie wszyscy (nawet Holendrzy) mowia po angielsku! Zauwaz, ze w prawie w kazdej restauracj/pubie/ dyskotece pracuje jakas Polka, badz Polak. A co stawek wynagrodzeniowych to zalezy od wlasciciela. Z wlasnego doswiadczenia wiem. Tak sie akurat sklada ze 2 kolezanki pracowaly w tzw housekeeping i pracowaly po 8h dziennie a mialy placone za ilosc pokoji, druga sprawa dostawaly 2-3 dni wolnego w tygodniu - szczerze e polecam takiej pracy. Aczkolwiek jesli ktos lubi zaharowywac sie jego sprawa.
Pozdrawiam.
 
 
madzina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 29
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 7:49 pm   

[quote="Asiula_pl"]Ciężko tu o pracę inną niż tą którą zapewnia agencja pracy, albo inną niż praca w sadzonkach,czy przy kwiatach.
Holendrzy co prawda znają angielski, ale posługują się Holenderskim, więc jeśli chodzisz po sklepach i szukasz pracy jako kasjer czy po restauracjach szukając posady kelnera spodziewaj się pytania o znajomość języka holenderskiego.
Nie licz na leniwą pracę i konkretną płacę, pamiętaj że życie to nie bajka, nie podrapie cię po jajkach;), tym bardziej za granicą.


popieram w Amsterdamie mowia po angielsku czesciej a jezeli po holendersku.Pozdrawiam
 
 
jw1987 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 34
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 8:31 pm   

nie powiedziałąm że ktoś nie mówi po angielsku, a jedynie że jeśli szuka sie pracy w większości pytają o holenderski. Chodzi o to, że jakby nie patrzeć jest to ważne. Fakt, ja sama tez znalazłam pracę jako kelnerka nie znając holenderskiego, jednak w większości miejsc gdzie pytałam chcieli własnie znajomości tego języka.
 
 
black_red_white 
Poczatkujacy
black_red_white

Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 6
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 11:46 am   

Jeśli masz jakikolwiek wybór nie ładuj się do pracy w hotelu!!!!!!!!!!!!!! Zdecydowanie szukaj czegoś na produkcji. Stałe godziny, wolne weekendy, lepsza stawka, godziwe traktowanie. Ale jeśli chcesz żeby Tobą pomiatali, jeśli chcesz niepewnej ilości godzin i zero wolnych weekendów (bez żadnej ekstra kasy za to!!!!!!) to wal do Arbexu jako pokojówka :)

A serio. Arbex nie jest najgorszą firmą, ale panoszy się tam kumoterstwo i faworyzowanie różnych osób. Mają dobre warunki mieszkaniowe, ale najgorszemu wrogowi nie życzę pracy pokojówki!!
Można trafić na dobrą pracę nawet nie znając holenderskiego! Szukajcie a znajdziecie! Powodzenia
:)
BRW
P.S. Więcej info w razie czego na priv :)
Ostatnio zmieniony przez black_red_white Czw Maj 07, 2009 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
atka 
Poczatkujacy
wypasiona

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 2:36 pm   

Takie cuś dostałam od Pani Ewy z Krakowa




post w czesci edytowany nie wklejaj ogloszen .
_________________
;)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 03, 2010 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Wto Sie 11, 2009 10:04 am   

Jedyna rzecz która ratuje tą firme to warunki mieszkaniowe bo sa naprawde dobre,ludzie udają miłych ale czemu mieli by robić innaczej w końcu niezłą kase mają z każdej z osób.
wejdz sobie na a zreszta prosze poczytaj sobie
http://www.oszukany.pl/cz.../244-arbex.html

masz wybor
Pozdrawiam
 
 
 
black_red_white 
Poczatkujacy
black_red_white

Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 6
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 10:31 am   

To prawda - arbex ma dobre warunki mieszkaniowe, ale każdej dziewczynie po raz kolejny odradzam pracę pokojówki. Tylko na filmach wygląda ta praca fajnie. Ale życie to nie film z panną Lopez ;-)

Szukajcie pracy np. na produkcji - stałe godziny, stała kasa, wolne weekendy... Pracując jako pokojówka w arbexie przez rok nie miałam ani jednej wolnej soboty!!!!! I AŻ dwie wolne niedziele - tylko dlatego, że akurat nie było pracy.

A stawka... Mówią Wam, że tak na prawdę macie płacone od pokoju a nie za godzinę? A w ciągu godziny trzeba sprzątnąć 3 czasem 4 pokoje? Czyli na sprzątniecie pokoju macie 15-20 minut. Jak się wyrobisz w czasie - ok. Jak się nie wyrobisz - twój problem, nikt ci za to nie zapłaci.

Jeszcze jedno - podane w poście wyżej kalkulacje zarobków są... hmmmm... teoretyczne :) Nie uwzględniają np. większej ilości wolnych dni w tygodniu na okoliczność braku pracy w pracy :)
Ostatnio zmieniony przez black_red_white Wto Sie 11, 2009 10:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RafAms 
Gaduła
IT Admin


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: A'dam/Purmerend
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 10:58 am   

black_red_white napisał/a:
(...)

Szukajcie pracy np. na produkcji (...)


No to to jest naprawde ambitne stwierdzenie ;o a moze by tak poszukac normalnej pracy , znalezc sobie pokoj i pracowac ze znajomoscia angielskiego bezsposrednio dla holenderskiego pracodawcy ?!
 
 
 
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 12:04 am   

no dobra ja to przeszłam wsztstkie biura i jakoś jedno słyszałam "Przepraszamy ale pracy z dla osób anglo języcznych nie ma :072: :030: :030: "
Więc może nie bawny się w ambicje tylko "od czegoś trzeba zacząć" a jak już się jest w holandii to szanse się zwiakszają i można szukać dalej.
Ciekawe co ja tak z ulicy bym mogła dostać, hm prace prezesa:)
Karzda praca jest normalna(no dobra znajde tu w holandii kilka nie dokońca NORMALNYCH)
 
 
 
RafAms 
Gaduła
IT Admin


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: A'dam/Purmerend
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 2:28 pm   

Sa biura ktore poszukuja pracownikow anglojezycznych - zalezy tez w jakiej dziedzinie szukalabys pracy.

Sa portale , gdzie mozna znalezc oferty pracy anglojezyczne.

Nic tylko poszukac.
 
 
 
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 3:37 pm   

a są i owszem, ale ja to pisałam do...
black_red_white napisał/a:
(...)

Cytat:
Szukajcie pracy np. na produkcji (...)


RafAms

Cytat:
No to to jest naprawde ambitne stwierdzenie ;o a moze by tak poszukac normalnej pracy , znalezc sobie pokoj i pracowac ze znajomoscia angielskiego bezsposrednio dla holenderskiego pracodawcy ?!



jesli przytaczasz ''cudzy'' cytat/cytaty to zaznacz , kilkajac na quote przeciez to nie sa Twoje slowa .....
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 11, 2009 3:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group