NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 9:07 pm
Zmiana obsady w polskich parafiach...
Autor Wiadomość
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 6:34 pm   

Dobrze, ze jestes Norbercie.
Podoba mi sie Twoja szczerosc i swiadectwo.

Tez sie czesto nad tym zastanawialam, dlaczego taka zmana, do czego ona moze sluzyc nam parafianom. Szczegolnie tym, ktorym tak zalezalo na tym, aby ks.Bartlomiej zostal w Naszej Parafii. Tym, ktorzy tak wiele Mu zawdzieczaja lub poprostu cenia Go za to co robi, jak robi, jaki ma stosunek do innych.
O dziwo wydaje mi sie, ze sa az/przynajmniej dwie odpowiedzi na to pytanie:

1. To dobry sprawdzian naszej wiary i przywiazania do Kosciola. Jesli ks. Bartlomiej zdobyl nas dla Boga to zostaniemy bez wzgledu na to, co sie bedzie dzialo lub jaki bedzie ten nowy ksiadz.

2. Tam gdzie teraz jest ks. Bartlomiej tez jest bardzo potrzebny. Ma on sluzyc wszystkim ludziom. Do tego Go Bog wzywa. My mielismy szczescie spotkac Go tutaj. Inni niech tez maja to szsczescie. Potecjal, ktory posiada moze jest poprostu bardzo potrzebny tam gdzie teraz jest. Nic sie nie dzieje bez przyczyny.
_________________
„Dobrze jest zakończyć swoją podróż do celu, ale w końcowym rozliczeniu to właśnie podróż ma znaczenie” Ursula Le Guin
 
 
Marco
Poczatkujacy


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 13
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 8:50 pm   

Uważaj M.ina, jak tak dalej będziesz się rozreligijniać, to Cie zamkną w klasztorze i potem kto tu będzie uspakajał forumowców?
Ciekawe co ten nowy proboszcz wywinie (a może ma teczkę w IPN jak ks abp Wielgus?). Pewnie wszystko po cichu organizuje sobie, a za tydzień wyciągnie kota z worka czy jak to sie mówi, i wszyscy parafianie zaniemówia (i zaniepiszą) ze zdziwienia i będą mu wdzięczni aż do samej śmierci (lub wyjazdu ks, w zależności które nastąpi prędzej) za te nowe wymyślone przez Niego samego zmiany w parafii (i cokolwiek to bedzie, to bedzie kosztowac, i trzeba bedzie zebrac od parafian). Ach, nie łatwe jest życie plebana w Holandii (w Polsce to jeszcze nie tak źle).
 
 
Koploper 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 85
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 9:40 pm   

Marco napisał/a:
Ciekawe co ten nowy proboszcz wywinie (a może ma teczkę w IPN jak ks abp Wielgus?).


Żenujące... :?
_________________
Pozdrawiam,

Koploper
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 10:32 pm   

Tak kochani, dzisiaj wiem ,ze moja zgoda na milczenie była moim błędem, dzisiaj również wiem ,że ks.Sławek darzy mnie szczególnym uczuciem i dowiedziałem się ,że najlepiej było by, aby moi koledzy wywarli na mnie wpływ i wykluczyli z ruchu Trzeżwościowego ,czyli z AA.Tylko ,że AA nie jest żadną sektą organizacją.
Pozwolę sobie wyjaśnić co to jest AA
"Anonimowi Alkoholicy(AA) są wspólnotą kobiet i męższczyzn,którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem ,siłą i nadzieją,aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać wyzdrowieć z alkoholizmu.
Jedynym warunkiem uczestnictwa w AA jest szczera chęć zaprzestania picia.
Nie ma w AA żadnych składek ani opłat,jesteśmy samowystarczalni,poprzez własne dobrowolne datki.
Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą ,wyznaniem i działalnością polityczną,organizacją lub instytucją ,nie angażuje się w żadne publiczne polemiki,nie popiera i nie zwalcza żadnych poglądów.
Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeżwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu."


W większości przypadków a szczególnie za granicą Kościoły Katolickie udostępniają nam lokum i pomagaja nam w tym przesłaniu ,bez wzgłędu do jakiej Wiary należą uczestnicy i to jest piękne ze strony tych kapłanów ,którzy angażują się w problem choroby alkoholowej i pragną pomagać. Wielkie im Bóg zapłać. tak też postąpił ks.Bartek ,kiedy się do niego zwróciłem o pomoc.

Dlatego skladając na ręce ks.Sławka podziękowanie w Sylwestra ,po mszy za możliwośc prowadzenia AA w tym kościele poinformowałem go ,żeby nie mylił pojęć i że wszelkie moje zachowania nie są i nie mają związku z AA ,wszystko to co robię jest moim prywatnym działaniem
Takie działania przypominają mi system komunistyczny," niewygodny,niepokorny, za dużo miesza wykluczyć ,zniszczyć "Przecież już jedno wykluczenie, było, dowodem jest ks.Bartek.
Zdaję sobie całkowicie sprawę, że już takiego ksiedza nie będzie w Rotterdamie jakim był poprzednik,ale moje myśli kierują mną w tą stronę ,aby prawda i szczerość zwyciężyła, co mnie bardzo dziwi ,że o takie cechy tak trudno w kościele. Mało tego ks.Sławek nie może ścierpieć tego ,że nie należe do tej Parafii i dlaczego sie wtrącam, być może postara mi się o wyrzucenie mnie z kościoła . Wiele do myślenia pozytywnego dała mi homilia naszego Biskupa Glempa i słowa ,które przylgnęly mi bardzo do serca,że " pasterze ,kapłani zostali powołani i wybrani z ludu ,aby temu ludowi służyć".
Na dzień dzisiejszy widzę ,że w Rotterdamie jest budowany '
" Mur Berliński" Wszelkie zakazy wprowadzone przez nowego księdza ,tłumaczone są tym ,że tak zarządziła Góra i Zwierzchnicy Kościoła, co całe zło jest przytykane w stronę ks.Bartka
Więc ja się pofatyguje do tej Góry zwrócić osobiście.Kościół Polonijny na Świecie ma trochę większe zadania i misje do spełnienia , o czym ,nie którzy księża nie chcą wiedzieć i stosują zachowania konserwatywne.
Jezus na Stolicę Apostolską mianował Św .Piotra,który sie go 3- razy zaparł i trzy razy pytał go " Miłujesz mnie" on odpowiedział 3-y razy"Tak" więc Jezus mu odpowiedział " Idż i paś moje owieczki"
Ile miłości i ciepła okazał wtedy Jezus i symbol wybaczenia jaki miał ogromny wymiar.Jaki to Sąd wydał decyzję o zabraniu ks.Bartka, czy ten sąd był ,albo jest krystalicznie czysty, jeżeli tak uważa ,to tylko własna duma ,pycha i osiagnięcie własnych ambicji ,moze tłumaczyć takie postępowanie.Na petycję bardzo dużej liczby parafian o pozostawienie , księdza , nie zareagowano pozytywnie ,tylko został podjęty krok i działania z góry przeznaczone. Nie spocznie moje sumienie ,dopóki nie dowiem się jakie to motywacje ks.przełożonego zmusiły i jakie zło popełnił ks.Bartek? wobec nas Parafian i Kościoła,że musiał odejść!!!A może to tylko zagrywka "Klanu"
Ja się zaparłem raz Jezusa w moim życiu i nawet jeżeli na mojej drodze będę spotykał złych kapłanów ,nie wyprę się go drugi raz, potrafie wybaczać i zrozumieć ,ale nie złu.który ma towarzyszyć na mojej drodze, mnie kiedyś niedowiarkowi, wskazana jest czystość i kryształowe działanie kościoła. To czy należę do tej czy tam tej Parafii ,nie może wykluczać mnie z chęci otrzymywania Łaski Bożej, zaznaczam Łaski Bożej a nie Kapłańskiej.
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 4:42 pm   

Marco,

Powtarzam za Koploperem- Zenujace!!!

Norbercie!

Jak trzeba bedzie, to sie za Toba wstawimy!
_________________
„Dobrze jest zakończyć swoją podróż do celu, ale w końcowym rozliczeniu to właśnie podróż ma znaczenie” Ursula Le Guin
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 9:31 pm   

Dziękuję ,czynię przygotowania ,zbieram materiały i póżniej chce je przekazać do Episkopatu w Holandii i w Polsce ,już nie liczę na jakieś zmiany ,ale moje przeczucie mówi mi ,że "góra " o niczym nie wie i jakaś ogromna siła pcha mnie ,aby to zrobić i przekazać im to co nam się nie podoba.mamy prawo wyrazić swoje nie zadowolenie,jako lud Boży.Jestem gotowy ściągnąć Telewizję,ale na razie będe próbowal załatwić sprawy służbowo.Ja nie chcę i wiele osób też ,aby z Kościoła w Rotterdamie i Den Hag zrobiono "Fortecę".
Jeżeli są osoby chetne mi pomóc ,przekazać jakieś poufne informacje w tej sprawie, proszę pisać na mój adres email [email protected] .Zwracam się przede wszystkim do Tych, co tak licznie i z łezką w oku żegnali ks.Bartka,aby się wstawili i byli wytrwali do końca, cel jest zawsze osiągalny ,jak się tego pragnie i idzie w parze z działaniem . Cisza i milczenie niczego nie załatwia, tym bardziej tu i teraz.Jesteśmy Polonią Katolicką na obczyżnie i oprócz samego uczestnictwa we mszy , potrzebne są nam spotkania filmowe, ogniska, kawiarenka, róznego rodzaju sprawy ,które mogą nas przybliżac do siebie, jednoczyć i kultywować zwyczaje i kulturę Polską i nawet sprzedaż " Niedzieli w Holandii" po mszy nie jest grzechem, nie wszyscy przecież robią zakupy w polskich sklepach ,aby ten tygodnik kupić, ja i wielu innych miało tylko okazję nabyć tą gazetę w kościele-Ks. Sławek zabrał mi i Wam to prawo-tak to trzeba nazywać po imieniu!!!Naprawdę Niepojęte ,aby kościół zabraniał tych rzeczy ,które łączą i jednoczą ludzi oraz pomagają istnieć na obczyznie.Powiem tak , "Otwarty Kościół ,albo ks.Trypuć do klasztoru!!! tam jest miejsce dla konserwatywnych kapłanów i powołań
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 10:07 pm   

Sluchaj Norbert.

Naprawde nie wiem, czy to dobry pomysl rozpetywac nastepna awanture. Nie wiem oczywiscie dokladnie co i jak juz robiles i moze nie mam racji.
Mysle sobie, ze jezeli macie robic spotkania, to poprostu trzeba temu ksiedzu komunikowac: wtedy i wtedy ma miejsce spotkanie AA i juz zgodzi sie ok, nie to znaczy, ze nie jest dobrym chrzescijaninem i skoro tak, to cala parafia to widzi.

Ja juz sie przekonalam,ze te cale `GORY`, to smutne, ale takze w kosciele, nie sa po to zeby komus pomagac. Oni poprostu miazdza zwyklych ludzi. Mowia sobie jaki to czlowiek ma byc, co to jest dobro itede a poza tym moga Cie tylko zasypac lawina kamieni. Wezmy na to.. no wiesz sam kogo.

Ale moze Tobie sie uda. Jednak radzilabym poczekac i w miedzy czasie dobijac sie do drzwi Naszego Domu Parafialnego zamknietego na cztery spusty dla nas Parafian i Ludzi Potrzebujacycch. Pukajcie, a otworza wam. I nie wdawaj sie z wielebnym w niepotrzebne dyskusje. Robimy poprostu swoje.
_________________
„Dobrze jest zakończyć swoją podróż do celu, ale w końcowym rozliczeniu to właśnie podróż ma znaczenie” Ursula Le Guin
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 7:45 am   

Nie chodzi mi o AA, to jest najmniejszy problem,my tam nie musimy istniec i w zadnych moich monitach nie bedzie o tym mowy, ale kawiarenka w soboty i niedziele, lekcje religi w Den Hag, w sezonie zimowym ,zamiast ogniska, spotkania filmowe, "Niedziela w Holandii" z powrotem , spotkania oplatkowe, Andrzejkowe itp:,Biblioteka.Oczywiscie ,ze poczekam,moja akcja ma byc informacyjna, rozmawiac z ks.Slawkiem -to trudna rzecz, racje ma zawsze on ,inni sie myla.On wie najlepiej co nam jest potrzebne.?
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:14 am   

Wczoraj ks.Trypuć wyrzucił z kościoła grupę AA, oświadczył ,że w kościele nie są mu potrzebni żadni alkoholicy.Czyli Ruch Trzeżwościowy jest czymś złym w mniemaniu księdza. Informację taką przekazał mi skarbnik grupy ,ja wczoraj tam nie byłem ,w związku ze sprawami rodzinnymi.
No cóż żałosne jest to co robi ks.Trypuć. Tak zachowuje się kościół we wspólczesnym świecie. Uzależnienie od alkoholu jest uznane za chorobę, więc ze strony Trypucia chorzy na wszelką chorobę mogą liczyć na kopniaka.
Księże.Trypuć ładnie" pasiesz owieczki Jezusa"
Stało sie tak jak przewidywałem i dziać się będzie dalej, bójcie się Wy wszyscy,którzy bedziecie chcieli szerzyć inne poglądy i ideologie niż ks.Trypuć -to wylecicie z kościoła..
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 11:52 pm   

Ks.Trypuć , Twoje lenistwo nie zna granic , podaj przyczynę ,dlaczego dzieci z Den Hag mają dojeżdzać na religię do Rotterdamu i to w godzinach szczytu, jazda 30 km 1,5 godziny, litości dla dzieci nie masz!!!. Wiem ,że nie ma tam lokum ,ale lekcje religi można zrobić w kościele,ale to kosztuje dużo czasu,koszty paliwa,dojazd, -po co ,jak dzieci przyjadą do mnie.
Ks.Bartek jeżdził i jeżdził by dalej, ale to było złe w/g Was-
Bo nie przynosiło korzyści materialnych
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 9:00 pm   

Winowajca jest tylko jeden, ks.Stefan, posłuchał kilka osób ,nie szukając rozwiązania wygonił ks.Bartka.Ks. Stefanie myślałem ,że walkę o stołki i pieniądze mają miejsce tylko w Parlamencie ,a tu proszę Kościół się też w to bawi. :oops:
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:24 pm   

Proszę zobaczyć jak lista jest osób do wyplaty i odpowiedzialnych za funkcjonowanie Polskiego chrześcjaństwaw Holandii;

1. Wielebny ks.Stefan Ochalski-Prowincjal na Niderlandy,Niemcy i Włochy

2. Wielebny ks.Tadeusz Winnicki -Przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Poloni Zagranicznej

3. Wielebny ks.Biskup Ryszard Karpiński -Delegatds:Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Konferencja Episkopatu Polski

4 .Wielebny ks.Rektor Ryszard Sztyłka OMI - Rektorat Polskiej Misji Katolickiej na kraje Beneluksu

5. Z.H Excellentie Mgr.Drs.A.A van Luyn SDB -Bischop van Rotterdam

6. Z.H Excellentie Mgr.dr. Józef Marianus Punt -Delegat Konferencji Episkopatu Holandii ds.Duszpasterstwa migrantów.

7. Zeereerwaarde Heer F.D.M Mass MHM -Apostolat ter Zee.

8. Z.H Excellentie Mgr F.Bacque - Nuntius Apostolische Nuntiatur in Nederland

9. Ks.proboszcz Parafii w Rotterdamie Sławomir Trypuć - to ten co wyrugował wszystko, co miało związek z Polską Kulturą i obyczajem.

1.Nie ma kawiarni przy kościelnej ,czynnej zawsze po sobotniej i niedzielnej mszy Św.

2.Nie ma spotkań przy ognisku w ogrodzie Parafialnym

3.Nie ma sobotnich spotkań filmowych

4.Nie ma Polskiej biblioteki Parafialnej

5.Nie ma Biuletynu Parafialnego ,który miał ładną szatę graficzną i był w dwóch językach

6.Nie ma tyg."Niedziela w Holandii" w kościele
ani w Hadze, w Rotterdamie w Goes i Vlissingen

7.Nie ma lokatorów z domu parafialnego i nie ma tam miejsca dla parafian w potrzebie.

8. Nie ma spotkań Kulturalno -rozrywkowych ,-jak Andrzejki, zabawy ,urodziny, itp:

9.Nie ma chóru Kościelnego -zostały gitary

10.Nie ma żadnych koncertów i występów.

11. Nie ma spotkań Fotograficznych.

12.Nie ma lekcji religi w Hadze

13. Nie ma spotkań Ruchu Trzeżwościowego AA.

Te punkty pokazują jak wiele żaangażowania i własnych sił, dał nam ks.Bartek ,aby to wszystko Funkcjonowało.
Jego następca ks.Sławomir Trypuć wszystko zniszczył,zburzył, po części pokazania nam ,że to wszystko było złe, a po części nakaz ks.Stefana Ochalskiego.
Kościól pokazał nam teraz jak potrafi być chaniebny nawet dla swoich ,we własnym gronie.Współpraca ks.Trypucia i ks. Stanislawa miała jeden cel - Zniszczyć ,zburzyć wszystko co zbudował i osiągnął dla nas dobra parafian ks.Bartłomiej Małys ,upodlić go, oczernić, szkalować,stosować aluzjonistyczne wypowiedzi, a jego zwolenników potępiać, co ostatnim dowodem było wyrzucenie grupy AA ,która wogle nie miała związku w sprawie Parafii i Trypucia. Ja jako jej założyciel 2 lata temu, 1-ej Wspólnoty Ruchu Trzeżwościowego Polskojęzycznej AA w Holandii,przy Parafii Polskiego Kościoła Katolickiego w Rotterdamie, Ruchu Wspierającego osoby chore na uzależnienie od alkoholu, osoby ,które otrzymały dar od Boga ,że udało im sie wyrwać z nałogu , gdzie mogli szukać Sił do umacniania Wiary zagubionej wcześniej przez nałóg, zostali potraktowani przez Kościół, jak " potępieńcy",w momencie ,kiedy grupa ta zaczęła się rozrastać i przybywały nowe osoby chcące trzeżwieć i ratować swoje życie i odbudować życie rodzinne
Ks. Trypuć dał tym faktem wielką wyrozumiałość na choroby społeczne, obciążając tym chaniebnym czynem Cały Kościół Katolicki.
Ks. Trypuć -nie mam do niego żadnego zarzutu w/s prowadzenia mszy Św. Pytam się jaki jest cel i dążenia ks. Trypucia i ks.Stefana ?Jakie mają plany / czy ich sposób myślenia ma jeden kierunek? aby zabić Polską Kulturę i Polonijne potrzeby nas katolików, uśmiercić wszystko co z Polską ma związek, tępienie obyczajów i zwyczajów ,które podtrzymywał ks. Bartek współpracując i żyjąc z nami , Polonią ,wychodząc nam naprzeciw.

Ks. Stefanie pytanie do Waszej Wielebności Kościoła Katolickiego,przełożonego ,głównego winowajcę tego paradoksu, dlaczego Wasze ambicje są tak wysokie ,aby upodlić, poniżyć i pokazać światu ,że ks,Bartek był złym księdzem- o co chodzi? -nie chciał się dzielić z Tobą pieniędzmi???? -przecież ukarałeś go -nie dostał 13-ej pensji
Czy zależy Ci na tym aby Świat dowiedział się ,że walka ma podłoże również finansowe, że kościół i jego przywódcy działają ,jak byli zarządcy PZPR.Takie zachowania ks.Trypucia i Twoje wskazują na to ,że w kościele stosuje się właśnie te metody systemu Partyjnego ,jakie stosowali Władcy Partyjni wobec niepokornych ,nie cichych i za dużo wiedzących, możecie mnie utopić jak ks. Popiełuszkę , do końca bedę bronił ks.Bartka i tego co zrobił dla mnie i dla parafian ,też tych ,którzy już przeszli na drugą stronę ,po to aby mieć świety spokój.
W obecnym czasie liczę na zadośćuczynienie wobec mojej osoby ,moich zwolenników i zwolenników proboszcza ks.Bartka. Liczę na to ,że nie zostanę zmuszony ,aby wciągać w to Telewizję publiczną.
 
 
Koploper 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 85
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:08 pm   

Norbercie, postaram się obiektywnie:

Norbert napisał/a:
1. Nie ma kawiarni przykościelnej, czynnej zawsze po sobotniej i niedzielnej mszy św.


Kawa i herbata jest, nie ma nielegalnego sklepiku.

Norbert napisał/a:
2. Nie ma spotkań przy ognisku w ogrodzie parafialnym.


Jest zima, nic dziwnego. Niewykluczone, że wiosną powrócą.

Norbert napisał/a:
3. Nie ma sobotnich spotkań filmowych.


Jeśli będzie ciakawy, ambitny film do pokazania, nie sądzę, żeby ksiadz Sławek miał coś przeciwko. Tandetę można natomiast obejrzeć w telewizji lub pożyczyć sobie krążek DVD. Co chwilę jacyś Rodacy wciskają za wycieraczkę pomięte karteczki ze spisem kiczowatych filmów i numerem telefonu.

Norbert napisał/a:
4. Nie ma polskiej biblioteki parafialnej.


Gol samobójczy! Książki stanowiące własność parafii "zarekwirował" ksiądz Bartek!

Norbert napisał/a:
5. Nie ma biuletynu parafialnego, który miał ładną szatę graficzną i był w dwóch językach.


Nie przesadzaj, że był taki piękny. Forma była wystarczająca i tyle. Biuletyn przygotowany przez księdza Sławka niczym nie ustepował poprzednim wydaniom, może nawet stanowił krok naprzód? Mam nadzieję, że wkrótce zacznie ukazywać sie periodycznie.

Norbert napisał/a:
6. Nie ma tyg. "Niedziela w Holandii" w kościele
ani w Hadze, w Rotterdamie, w Goes i Vlissingen.


Ponieważ jest do nabycia gdzie indziej. "Niedziela w Holandii" jest na pewno ciekawą propozycja dla emigracji, niemniej nie ma nic wspólnego z katolickim tygodnikiem "Niedziela" wydawanym w Polsce. Wielu Polaków przybyłych do Holandii tytuł "Niedziela w Holandii" wprowadził w błąd, nie tego oczekiwali. To tłumaczy decyzję księdza Sławka o usunięciu tego periodyka z kościoła.

Norbert napisał/a:
7. Nie ma lokatorów z domu parafialnego i nie ma tam miejsca dla parafian w potrzebie.


Nie ma nielegalnej noclegowni. W zamian będzie więcej pomieszczeń dla dzieci ze szkółki polonijnej.

Norbert napisał/a:
8. Nie ma spotkań kulturalno-rozrywkowych jak Andrzejki, zabawy, urodziny, itp.


I słusznie. Chciałeś wróżbiarstwa (Andrzejki :twisted: ) w kościele? Wybacz, ale coraz bardziej zapominasz, jaka jest jego rola...

Norbert napisał/a:
9. Nie ma chóru Kościelnego - zostały gitary.


A był chór? Organista został, pani solistka :? również, zespół młodzieżowy jako jedyny nie zrobił sobie "chimeroprzerwy" na początku grudnia.

Norbert napisał/a:
10. Nie ma żadnych koncertów i występów.


Na podstawie 2 miesięcy aż wstyd takie oskarżenia rzucać. Był zresztą Śląsk w Hadze.

Norbert napisał/a:
11. Nie ma spotkań fotograficznych.


A to też zadanie kościoła?

Norbert napisał/a:
12. Nie ma lekcji religi w Hadze.


Racja, jest to słaby punkt nowego porządku.

Norbert napisał/a:
13. Nie ma spotkań Ruchu Trzeżwościowego AA.


A byłyby na pewno, gdybyś swoja arogancką postawą nie wyrobił sobie takiej opinii, że zdesperowany ksiądz Sławek z Was "zrezygnował".
_________________
Pozdrawiam,

Koploper
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:26 pm   

Oj Koploper co Ty tu chwalisz zobacz w Niemczech w Angli i jeszcze gdzie wszedzie jest "wrózbiarstwo. zabawy, Bibliotekę powielasz to co ks Trypuc szerzył z ambony, ks.Bartek zabrał ksiązki ,bo już przed przyjściem Trypucia było wiadomo ,że biblioteki nie będzie ,w tym miejscu. Co do AA pomieszał pojęcia.
Dlaczego to wszystko było od początku ukartowane ,żeby zamknąć , po to tylko ,aby się nie nazywało ,że zostało w spadku po ks.Bartku, teraz ks.Trypuć wszystko zorganizuje i będzie Wielki. po co ten cyrk? żeby się wywyższyć i pokazać ,że to co jest przy kościele ,zaznaczam przy kościele to moja zasługa czyli Trypucia. co do sali kinowej to ks,Bartek pornusów nie wyświetlal, a też nie czekał aż ktos wyjdzie z propozycją przyniesienia filmu.
Nielegalni lokatorzy- gdzie jest raport Policyjny, a że byli w tym i bezdomni ,zagubieni ,oszukani przez firmy Polacy to cisza.Nie zapominaj ,ze w tej calej konkluzji nastąpi konfrontacja ks.Bartka i ks.Trypucia wraz ze ks.Stefanem.
Wszystko się dobrze mówi ,jak jedna strona milczy!!
A np; w Moers jest sala taneczna, bilard,kręgle itp, wszystko przy kościele,to też podlega pod ks.Stefana tak myślę.
dziwię się ,że nie zabronił jeszcze.!!
Nie zapomnij ,że koscioły Polonijne mają o wiele więcej zadań niż tylko sama msza..Co do gazety , to ks.Sławek powiedział ,że nie przynosiła ona korzyści materialnych dla kościoła.
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 12:56 pm   

Nie mam sily juz na te polemiki, a wiec krotko.

Norbercie!
Tez nie przepadam za wieloma dzialaniami ks. Slawka i te de, ale wydaje mi sie, ze juz nie ma co siac zametu. Poczatki sa trudne i troche trwa, zanim wiele rzeczy sie wyrowna. Ksiazki wroca do biblioteki, mam nadzieje,ze jakies spotkania polonii, grupy dyskusyjne tez. A i chcialam zaznaczyc, ze klub fotograficzny dziala nadal. 14 lutego jest spotkanie reszty dowiedz sie z niedzieli w Holandii, jesli Ci zalezy. AA nie moze urzedowac przy kosciele- trudno sie mowi, strata dla parafii, ale mozecie urzedowac gdzie indziej i kto wie czy nie bardziej efektywnie. We wszystkim trzeba szukac nowych sil i mozliwoci.
Co do zespolu w kosciele. Jest to schola o bardzo roznym repertuarze. Poniewaz mamy teraz okres radosny spiewamy piesni radosne. Niedlugo bedze Wielki Post, wiec bedziesz mial okazje posluchac ´choru´, jak to nazywasz i repertuar bedzie jak zawsze powazniejszy. Schola w Hadze spiewa prawdopodobnie w takiem stylu, jaki Ci odpowiada- na glosy. To sa ludzie studiujacy w konserwatorium, wspaniale zgrani- polecam. :020:

Koploperze!
Mysle, ze dobrze jest popierac swojego nowego proboszcza, ale prosze, nie negujmy dzialan ks. Bartka. On robil poswojemu i pomogl naprawde wielu ludzom. Dla kosiola tez zrobil duzo. Nie mozna o tym zapomniec i chodzi tylko o to.Pewnie, kazdy popelnia bledy, ale to nie w tym sie trzeba rozpamietywac. :roll:
Poza tym to wspaniale, ze tak wiele ludzi chodzi nadal do kosciola. Nie wydaje mi sie jednak, ze wiecej niz za ks. Bartlomieja. Poprostu wielu z nich zeszlo z choru, bo tam juz nie moze siedziec i automatycznie dol sie zapelnil. Skoro tyle ludzi jest w kosciele, to ks. Slawek nie powinien byl zarzucac poprzednikowi, ze przywiazal ludzi do siebie a nie do Boga, bo gdyby tak bylo, to polowa z nich jezdzilaby teraz do kosciola do Meterik.
Co do kazan,- to kwestia gustu. Ja osobiscie wolalam te ks. Bartlomieja. Otworzyly mi sie oczy na wiele spraw :shock: , ale jeszcze raz powtarzam to kwestia gustu.


I tyle kochani. Wlaczajmy sie w zycie polonijne. Pomagajmy jeden drugiemu. Jesli ksiadz nie moze, czy nie chce, to szukaj innych , ktorzy moga i chca pomagac. Nie oskarzajmy sie nawzajem i korzystajmy ze wspolnych dobr! Inaczej sa same mury. Czasami wystarczy pojsc w prawo lub lewo i nie potrzeba sie przebijac. :076:
Kazdy ksadz jest inny- tak samo jak kazdy czlowiek. Kazdy popelnia bledy, ale kazdy tez czyni dobro, mniej lub wiecej. Kazdy wedle swego powolania, mozliwosci i sumiena, a na koniec to nie my bedziemy rozliczac innych z ich uczynkow, ale to my zostaniemy rozliczeni ze swoich :!:
_________________
„Dobrze jest zakończyć swoją podróż do celu, ale w końcowym rozliczeniu to właśnie podróż ma znaczenie” Ursula Le Guin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group