NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bezplatny kurs holenderskiego w rotterdamie
Autor Wiadomość
agnes2809 
Poczatkujacy
agnes2809

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 4:06 pm   bezplatny kurs holenderskiego w rotterdamie

Hej, w polowie grudnia wybieram sie do rotterdamu mieszkac i bede potrzebowala namiarow na kurs holenderskiego, oczywiscie najlepiej bezplatny w rotterdamie. Przeczytalam wiele watkow z ktorych sie dowiedzialam, ze jest to mozliwe, ale trzeba by bylo sie zapisac do 1 listopada. Czy ktos moze mi powiedziec, gdzie w rotterdamie dokladnie odbywaja sie takie kursy, abym mogla sie dowiedziec, czy sa jakies szanse na taki kurs w bliskiej przyszlosci?
dzieki wielkie
aga
 
 
madziuska84
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 38
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 4:39 pm   

Witam ten kurs się juz odbywa,znajoma na niego chodzi ale zeby móc się na niego zapisać musisz być zameldowana w Rotterdamie zeby tu zrobić ten kurs.Pozdrawiam
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 6:20 pm   

tak to prawda zeby dostac sie na darmowy kurs MUSISZ byc zameldowana. Na poczatku proponuje ci poszukac mieszkania z meldunkiem a potem szukac szkoly.
 
 
 
agnes2809 
Poczatkujacy
agnes2809

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 9:16 am   

Hej, dzieki bede wlasnie zameldowana, ale gdzies dopiero w polowie grudnia, mozecie mi podac adres miejsca gdzie odbywa sie ten kurs, wielkie dzieki:-)
aga
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 3:53 pm   

Musisz pojsc do Centraal Inburgeringsloket, ktory miesci sie w budnyku CWI przy Schiekade (nie pamietam numeru- tram nr 20 lub 25 kierunek Schiebroek, pierwszy przystanek za Weena). W moim przypadku bylo tak, ze moglam wybrac sobie szkole, wybralam Zadkine (wiem ze wysylaja takze do Albedy, innych nie znam). Wysla cie najpierw na test, zeby sprawdzic na jakim poziomie jest twoj holenderski, potem dostaniesz list ze szkoly, zapraszajacy cie na rozmowe.
 
 
agnes2809 
Poczatkujacy
agnes2809

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 1:20 pm   

Dziekuje serdecznie za informacje, jeszcze jedna prosba jesli nie sprawie problemu, jakie dokumenty winnam miec, jakie sa wymagane w holandii, slyszalam, ze np. akt urodzenia musi byc w jakims specjalnym formacie?? jakie dokumenty sa wymagane do podjecia pracy i nauki? chce uniknac sytuacji, ze przyjade na miejsce i czegos mi zabraknie. Bardzo dziekuje i pozdrawiam
aga
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 1:34 am   

Do meldunku będziesz potrzebowała przetłumaczony akt urodzenia (może być przetłumaczony również na język angielski).
 
 
puchatkowa 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 17
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 7:55 am   

Tak, to prawda bedziesz potrzebowala Europejski akt urodzenia ktory mozna dostac w Urzedzie Stanu Cywilnego w Polsce do ktorego nalezysz. Powinnas dostac na miejscu, wyjatkowo szybko to zalatwiaja :081: Taka mala wskazowka powiedz, ze jest ci potrzebny do pracy w Holandii wtedy jest za darmo.
Ja przy meldunku spotakalm sie jeszcze z czyms bardzo dziwnym Pani chciala odemnie jakiegos swistka stwiedzajacego moj stan cywilny, to jej tlumaczylam, ze to wlasnie akt urodzenia, ale nie dala sie przekonac. W kazdym razie wszystko zalezy od miejsca w ktorym w Holandii bedziesz sie meldowala, tutaj kazdy region ma swoje odmienne zasady. Podstawa w kazdym razie to ten Europejski akt urodzenia :039:
Ostatnio zmieniony przez puchatkowa Śro Lis 19, 2008 7:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 6:28 pm   

Tak to prawda,każdy region to inne zasady,w moim przypadku wystarczyl tylko dowod osobisty i paszport.
 
 
Alexpoland 
Nieśmiały użytkownik
ALEX

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 6:17 pm   pytanie

witam mam takie pytanie mieszkam w rotterdamie.Zapisalem sie na ten kurs bylem na testach. Dostalem wyniki jakies 4 tygodnie temu.Moje pytanie ile czeka sie na ten darmowy kurs.Pozdrawiam
 
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 10:47 pm   

lepiej sie spitaj w polsce w stan C. od miedzynarodowy akt urodzenia to wtedy nie musis wydac pienandze na tlumaczenie :)
 
 
marcin karczews 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 11
Skąd: R-dam
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 7:30 pm   

gdzie moge sie zapisac na taki darmowy kurs w R-damie
?
jakie dokumenty musze miec aby byl gratis?
:031:
 
 
Natalia1989 
Poczatkujacy
Natalia


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 9:44 am   

http://ncbnet.nl/site/default.asp
moze mi ktos powiedziec cos o tych kursach,czy to jest bezplatne i jak to wyglada bede bardzo wdzieczna.
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:26 am   

To są kursy organizowane przez państwo , dlatego są za darmo (mój cały kurs kosztuje 10 euro). Sama zaczynam się tam uczyć, tyle że nie w Rotterdamie :)
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 1:00 pm   

halo:-)

te kursy to nauka jezyka czy imburgering?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group