NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bezplatny kurs holenderskiego w rotterdamie
Autor Wiadomość
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 5:52 pm   

hej:)czytam te wszystkie posty o nauce i polapac sie juz nie moge:) czy ktos mi moze wyjasnic gdzie musze sie udac,aby rozpoczac nauke w szkole jezyka holenderskiego w Rotterdamie???i jakie dokumenty potrzebuje,czy tylko sofii i meldunek czy ten europejskie akt urodzenia rowniez? i moze ktos moglby podac nawe i adres jakies dobrej szkoly gdzie po zakonczeniu kursu bede mogla otrzymac certyfikat?nie interesuja mnie kursy z nauczycielami mowiacymi po polsku.pozdrawiam
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 9:42 pm   

spróbuj w INTOP. Oni organizują bezpłatne kursy niderlandzkiego dla osób zameldowanych w gminie, przynajmniej tak jest w Hadze. Zobacz na www.intop.nl
 
 
Izula25 
Poczatkujacy
Być albo nie być...


Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 40
Skąd: polska
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 4:58 pm   

Ewa P napisał/a:
To są kursy organizowane przez państwo , dlatego są za darmo (mój cały kurs kosztuje 10 euro). Sama zaczynam się tam uczyć, tyle że nie w Rotterdamie :)

Witam
Mam na imie Iza i mieszkam obecnie w miejscowości Geldermalsen.Chciałabym zostać w Holandi dość długo dlatego chciałabym iść na kurs holenderskiego w swojej miejscowości.Czy mogłabyśmi powiedzieć co i jak,od czego muszę zacząć,gdzie iść co mieć przy sobie.Jak się dowiedzieć czy wogule jest w mojej miejscowości taki kurs?Bardzo była bym wdzięczna za jakąkolwiek wiadomość
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 9:14 pm   

Przede wszystkim musisz sie zameldować, ponieważ te kursy prowadzone są przez gminę. Następnie przeglądaj gazetę lokalną, ja akurat swoje ogłoszenie znalazłam w gazecie lokalnej że taki kurs jest organizowany przez gminę dla obcokrajowców. Możesz też zapytać w swojej gminie bezpośrednio czy mają coś takiego.

Powodzenia! :039:
 
 
Izula25 
Poczatkujacy
Być albo nie być...


Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 40
Skąd: polska
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 9:46 pm   

Ewa P napisał/a:
Przede wszystkim musisz sie zameldować, ponieważ te kursy prowadzone są przez gminę. Następnie przeglądaj gazetę lokalną, ja akurat swoje ogłoszenie znalazłam w gazecie lokalnej że taki kurs jest organizowany przez gminę dla obcokrajowców. Możesz też zapytać w swojej gminie bezpośrednio czy mają coś takiego.

Powodzenia! :039:

Dziękuje Ci bardzo i pozdrawiam
 
 
linda85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 3:28 pm   

gosia napisał/a:
spróbuj w INTOP. Oni organizują bezpłatne kursy niderlandzkiego dla osób zameldowanych w gminie, przynajmniej tak jest w Hadze. Zobacz na www.intop.nl


dzieki :039:
 
 
dovilia 
Poczatkujacy


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 31
Skąd: rotterdam centrum
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 4:03 pm   

Mam pytanie zameldowana jestem w nieuwerkerk a/d ijssel ale mieszkam w rotterdamie chcialabym sie przemeldowac, jak to moge zrobic?
 
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 7:23 pm   

po prostu idz do gminy i w okienku powiedz pani, ze chcesz sie zameldowac w gminie rotterdam. wez ze soba kontrakt na mieszkanie albo akt notarialny jesli jestes wlascicielka mieszkania/domu

a tak nawiasem mowiac to piszesz w zlym temacie
Ostatnio zmieniony przez r'dam girl Nie Lut 08, 2009 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krisrott 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 47
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 7:35 pm   

czytam tak te posty i nie widziałem wzmianki o verblijwsdocument, niewiem jak było to w waszych przypadkach, ale ja chcąc zacząć ten własnie bezpłatyn kurs musiałem sie tym własnie wylegitymować, lub holenderskim paszportem. Więc obawiam sie ze meldunek i chęci nie wystarczą. Moj przypadek dotyczy rotterdamu. :031:
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 8:22 pm   

No cos ty?? Mnie sie tez pytal o ten verblijfsdokument, ale ja mu twardo odpowiadam, ze jako obywatelka jednego z krajow UE, nie jestem zobowiazana takiego czegos posiadac i tyle, nic wiecej nie gadal, a o obywatelstwo nic sie nie pytal, bo juz trzymal w reku moj paszport to wiedzial, ze Polka.
holenderski poszport? - przeciez ludzie, ktorzy staraja sie o niego najpierw musza zaliczyc imburgering
 
 
Krisrott 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 47
  Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:21 pm   

Nie neguje tego, skoro to przezyłaś to chyba tak było :039: ja zapisywałem sie na schiekade 830 i tam mi powiedzieli ze musze mieć verblijwsdocument a ze miałem to nie starałem sie szukać innych rozwiązań, a tłumaczono mi to tak ze polacy jako obywatele uni nie muszą zaliczać tej szkoły do legalnego pobytu, ale jeśli chcą to muszą mieć w/w doc i tyle. (zapisywałem sie chyba w lipcu a w styczniu wystartowałem z nauką)

r'dam girl napisał/a:
holenderski poszport? - przeciez ludzie, ktorzy staraja sie o niego najpierw musza zaliczyc imburgering

wiem o tym ale w liście pisało wyraźnie : wziąć verblijwsdocument lub holenderski paszport
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 10:10 am   

ja tez na Schiekade 830. i tez od stycznia zaczelam.
W sumie to nie powinnam byc zdziwiona tym co piszesz bo na wlasnej skorze przekonalam sie, ze w tych urzedach siedzi tylko kupa gamoniow :)
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:57 am   

Witam,
wraz z mężem zapisaliśmy się w styczniu, a za kilka dni mamy test sprawdzający. Nie było problemu ani dziwnych pytań tylko o to czy mamy meldunek. Daliśmy tylko paszporty (bez żadnych wlepek ).
 
 
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 2:29 pm   

A CZY KYOS Z WAS ZAPISAL SIE DO ZADKINE W ROTTERDAMIE?JA TO ZROBILAM I NIE WIEM CO MNIE CZEKA/JESLI KTOS MA DOSWIADCZENIA Z TA SZKOLA TO PROSZE O ODPOWIEDZ

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 11:12 am ]
ja ponownie odswiezam temat/bylam na schiekade,wyslali mnie na testy a teraz podpisalam kontrakt zw szkola na 18 miesiecy/pan mi wyjasnil ze to kurs dla chetnych i beda segregowac na grupy odpowiednio jaka szkole ukonczyles/as w polsce i na jakim poziomie jezykowym jestes teraz!po kursie mam staategzamin na N1 i N2 !!pytalalm go czy to nie ten inburgering cursus a on powiedzial ze nie bo jestem z Europy i mam wyzsze wyksztalcenie wiec nie potrzebuje tego kursu!!wiec zapraszam na kursy moze z kims z Polski sie spotkam we wrzesniu bo wtedy zaczynam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group