NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sty 06, 2013 1:11 am
uznanie dyplomu
Autor Wiadomość
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 3:35 pm   uznanie dyplomu

witam! czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mam się udać żeby uznano mój dyplom ukończenia studiów z Polski? (Mam odpis w języku angielskim)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 3:38 pm   

mysle ze organizacja zwana nuffic, a potem w moim przypadku Informatie Beheer Groep, afdeling Diplomaerkenning, konieczny byl dyplom i indeks w jez. niderlandzkim, mimo, ze u iwersytet w Polsce wspolpracowal z tutajszym i tu pisalam magisterke
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 4:23 pm   

nie wiem czy sie zrozumialysmy( może ja źle zadałam pytanie) bo chodzi mi o uznanie mojego polskiego dyplomu tu , w Holandii ( studiowalam w Polsce ale mam tez kopię dyplomu w języku angielskim) .Ale dzieki za podjęcie watku
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:35 pm   

tak, zrozumialysmy sie dobrze w ten sposob odbywalo sie uznanie mojego dyplomu uniwersyteckiego wydanego przez polski uniwersytet, a potem prawo do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego/szkoly sredniej
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:57 pm   

no tak, ale nie wiem dlaczego piszesz o niederlandzkim indeksie? przecież skoro studiowałam w Polsce indeks mam polski. Czyzby było potrzebne tłumaczenie całego indeksu?
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:59 pm   

tak, zrozumialysmy sie dobrze w ten sposob odbywalo sie uznanie mojego dyplomu uniwersyteckiego wydanego przez polski uniwersytet, a potem prawo do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego/szkoly sredniej
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:00 pm   

tak, potrzebny byl przetlukmaczony na niderlandzki indeks, mojej kolezanki ekonomistki rowniez, aby porownac poziom wyksztalcenia, przedmioty etc.
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:02 pm   

na, ale ja mam nap wydany suplement do dyplomu, w języku angielskim na którym są wszystki przedmioty, oceny i opis polskiego systemu kształacenia. To może wystarczy?
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:05 pm   

tzn, że muszę cały indeks przetłumaczyć u tłumacza i im dostarczyć?
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:06 pm   

powiem szczerze nie wiem. ja dyplom uznawalam 12 lat temu i nie wiem jak w tej chwili to wyglada, mysle, ze powinnas sprobowac z dokumentami, ktore masz, a jesli to nie wystarczy to dowiesz sie dokladnie co jest wymagane. Moze sama powinnas sie zorientowac jak tutaj wyglada ksztalcenie na Twoim kierunku studiow, abys sama miala porownanie.
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:10 pm   

ok dzieki. To jesli mozesz prosze podaj mi na privie namiary na te urzedy zajmujące się nostryfikacją dyplomów
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:11 pm   

ostatnio znajoma znajomych tlumaczyla indeks, chodzilo tez o ilosc godzin, tutaj sa tzw. studielasturen tzn ile godzin poswieca sie na dany przedmiot, u niej chciano zobaczyc ilosc godzin wykladow i cwiczen, mysle, ze system ksztalcenia na Tw. uczelni ma tu znaczenie. Czy Twoja uczelnia w Polsce miala kontakt z jakas holenderska - partnerska wymiana etc.
Wiem, ze na uniw. w Groningen jest np. biuro wspolpracy z zagranica, pan Harm Borg i on jest dobrze zorientowany jesli chodzi o prawo i kierunki filologiczne i porownanie Groningen z polskimi uniwersytetami, ale to takie bladzenie po kontaktach, najlepiej zadzwon do biura nuffic, jesli chcesz znajde Ci jutro rano numer telefonu i kontakt do osoby, z ktora ja sie komunuikowalam? dzis nie jestem juz w stanie, bo za 20 minut musze wyjsc.Pozdrawiam
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:29 pm   

poproszę o ten nr i dziekuję za pomoc, pozdrawiam
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:36 am   

http://www.ib-groep.nl/pa...a_erkenning.asp

Ewa, z tego co sie zorientowalam pewne zasady ulegly zmianie, przesylam link do Inf Beheer groep w Groningen, oni sie tym zajmuja teraz, 3 dokumenty w pdf, otworz sobie i poczytaj, jak bedzeisz potrzebowac pomocy, daj znac, pozdrawiam
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:38 am   

aha, te foldery trzeba zamowic,przysla Ci do domu, a ponadto rzuc okiem jeszcze na strone www.nuffic.nl, moze tam znajdziesz cos sensownego...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group