NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 02, 2010 10:45 pm
praca jako Au-pair
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 12:00 pm   praca jako Au-pair

mysle, ze warto rozpoczac ten temat... poniewaz duzo dziewczyn jak i chlopakow w ten sposob wyjezdza za granice... moze warto podzielic sie naszymi wspomnieniami... przestrogami... i wszystkim co ma wspolnego z byciem au-pair...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 12:05 pm   

5 lat temu wyjechalam jako au-pair... zajmowalam sie 4 chlopcami... hehe... na poczatku samej nie chcialo mi sie wierzyc, ze zgodzilam sie na taki wyjazd... moj wyjazd mialam zalatwiony przez znajomych... tak wiec moge powiedziec, ze nie jechalam w ciemno...

rodzinka u ktorej pracowalam jest po ptostu super... nadal mam z nimi kontakt... niestety coraz mniejszy... nie ma to jak odleglosc... ale raz na jakis czas odwiedzamy sie... zazwyczaj ja jade do nich...

jadac do holandii wiedzialam dosc duzo na temat rodziny... wiedzialam tez mniej wiecej jakie sa moje obowiazki... ile bede dostawala za tydzien...

przez pierwszy tydzien czy dwa... mama dzieci pokazywala mi co i jak... pokazala mi co gdzie w domu jest... czego dzieci nie moga no i oczywiscie co moga... po prostu pozwolila mi sie zadomowic u nich...
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 1:00 pm   

Fajnie ze taki temat bo tez mam troche doswadczena z Au pair :)
Pare lat temu zawsze mi sie marzyla wielka Hamerka a ze trudno se bylo do niej dostac to pomyslalem o Au pair :) NO i sie zaczela w wieku 19 lat po skonczeniu szkoly sredniej i zdaniu prawka , zgloszeniu do agencji i zalatwieniu wszelkich formalnosci , wyjechalem do US :D a konkretnie do NYC , rodzinke mialem na Manhattanie czyl swietna lokalizacja , jeden dzieciak , dziecko spokojne niewymagajace , rano musialem go zaprowadzac na autobus a potem czas wolny :D :D nic nie musialem robic typu sprzatanie , prasowanie bo od tego byla sprzataczka , w tym czasie tez chodzilem do szkoly jezykowej i wiadomo spotykanie sie ze znajomymi etc , po poludniu musialem sie zajac juz dzieciakiem czytaj to jako granie na playstation , comp etc do ok. godz 7 czas mijal i tam minal rok mojego pobytu tam , moglem zostac koleny rok ale uznalem ze Ameryka nie jest taka piekna jak to w opowiesciach wiec po roku wrocilem do Polski .... zycie w POlsce nie bardzo mi sie podobalo .... wiec wyjechalem znow jako au pair do Anglii :) Jednak tam bylem tylko dwa miesiace , musialem uzywac samochodu a trafilem do biednej rodziny ktora nie miala pieniadzy na oplacenie mi lekcji jazdy ani tez czasu zeby mnie podszkolic , nie moglem sie przyzwyczaic do jazdy lewa strona no i samochodem majacym ok 20 lat , skrzynia biegow strasznie ciezko chodzila jeszcze zmieniac biegi lewa reka masakra wec wrocilem do Polandu znow i gadajac na GG z kolezanka operka z ....Rotterdamu i mi mowi czemu nie mozesz przyjechac jako au pair tutaj do Holandii ... mowila fajny kraj etc No to znalezlam rodzinke szybciutko przez nate i przyjechalem .... autobusem ...masakra .... mam nadzieje ze beda jakes tanie loty z Amsterdamu do Wroclawia wkrotce .... No u rodzinki Holenderskiej wytrzymalem 4 miechy .... ogolnie najgorsza z rodzinek jakie mialem ... praca od 7 do 20 , no nie powiem ze caly czas zapierdzielalem zeby nie bylo ale nie moglem opuszczac domu w tym czasie jedynie na zakupy i na spacery z psem a oprocz tego sprzatanie cale chaty a syfiarze niezli byli , w wannie to zrobili miejsce na ciuchy ( Host byl zakupoholikiem i kupowal ciuchy co tydzien dla calej rodziny ) , gotowanie codziennie ( oczywisice tylko czasami im smakowala , zawsze musialy byc warzywa i nie z puszek :D ) spacerki z psem , zakupy , pranie ogromne ilosci , łacznie z ,, opsranymi " gaciami hosta , po prostu ...jeszcze raz masakra ....... heh teraz jak sobie to przypominam to sie smieje ...... no i oczywiscie stawka tez wysoka 300 ojro :D :D :roll: :roll: zero ubezpieczenei ) przedtem mi obiecywali oraz szkoly . Dla porownania w USA mialem na miesiac . ok 700 $ ale mialem tez dodatkowa prace , w UK 100 futnow tyg , za o wiele mniej godzin pracy ... takze nie odradzam au pair w Holandii ... ale radze selekcjonowac rodziny bardzo i sprawdzac je dokladne i jezeli cos prosze dodaktowego prosic o wiecej kasy ..:D:D Pozdrawiam za bledy ortograficzne przepraszam :P
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 1:10 pm   

Duuveke wielkie poszanowanie ,zajmowac sie 4 dzieci to nie jest tak latwo , ja mam swoich troje i nie moge sobie poradzic hehe petje af :shock:
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 1:39 pm   

woron napisał/a:
Duuveke wielkie poszanowanie ,zajmowac sie 4 dzieci to nie jest tak latwo , ja mam swoich troje i nie moge sobie poradzic hehe petje af :shock:


hehe... na poczatku bylo ciezko... ale dosc szybko dzieciaki sie do mnie przyzwyczaily i ja do nich... tak wiec wiedzialam na co ich ztac:-)...
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 3:39 pm   

Au-pair - opieka nad dzieckiem
Praca w charakterze au-pair jest przeznaczona dla obcokrajowców z tak zwanych krajów trzecich.Celem pobytu i pracy au-pair w Holandii jest zaznajomienie się z zasadami współżycia i kulturą tego kraju. Au-pair przebywa u rodziny goszczącej i w zamian za utrzymanie, zakwaterowanie i kieszonkowe opiekuje się dziećmi oraz wykonuje lekkie prace przy utrzymaniu domu.Oprócz tego może uczęszczać na kursy językowe.Osoba pracująca jako au-pair przebywa u rodziny goszczącej na zasadzie równości.

Au-pair :
- może pracować max. 8 godzin dziennie; 30 godzin w tygodniu
- ma prawo do min. 2 dni wolnych oraz 2 wolnych wieczorów w tygodniu
- może przebywać w Holandii w tym charakterze max.1 rok
- musi być stanu wolnego
- w Holandii można być tylko raz
- musi być w wieku od 18 do 25 lat
- może wykonywać takie prace, które może wykonać także inny z domowników
Minimalne wynagrodzenie au-pair wynosi 300 euro miesięcznie (tak przynajmniej bylo w roku 2006).Regulacje pracy jako au-pair zabraniają nadgodzin.

Warunki, które musi spełnić au-pair i rodzina goszcząca są ujęte w deklaracji, która musi zostać podpisana przez obie te strony.Celem tego jest, aby rodzina goszcząca zdawała sobie sprawę z ograniczeń w zakresie pracy w charakterze au-pair.

Pracując w charakterze au-pair powinno się podpisywać deklarację (umowę) bezpośrednio z rodziną goszczącą.Istnieją jednak agencje pośredniczące w zatrudnieniu, które w ramach swej działalności proponują pracę jako au-pair.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 4:12 pm   

Z pierwsza czescia twojej wypowiedzi sie nie zgodze ( choc mi sie wydaje ze to nie twoja wypowiedz tylko skadas skopiowana ) bo czy Polska to kraj trzeci ?? Czy Anglia , Niemcy , Francja , USA to kraj trzeci ?? Bo jest wiele au pair z tych krajow , nie tylko w Holadnii .
No i to ze au pair moze byc w Holadnii tylko rok i raz dotyczy sie krajow spoza UE .
A pozatym wszystko OK , tylko ze nie wszystkie rodziny przestrzegaja tych zasad , ( chodzi mi o te znalezione przez neta ) .
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 8:09 pm   

I ja po ukonczeniu studiow oraz po ciezkich poszukiwaniach pracy w Pl... wyjechalam jako au paier. Moja mama zaltwila mi adres od znajomej do biura w Paryzu i po tygodniu od wyslania listu zglosila sie do mnie rodzinka. A miesiac pozniej juz bylam w Paryzu. Mialam 3ke dzieci +psa. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili, rodzinka placila mi wystarczajaco, chodzilam na kurs jezykowy no i weekendy wolne. Z czasem poznalam wiele rodzin i dorabilama jako opiekunka u innych. Tak spedzilam prawie 2lata i przy okazji zwiedzilam France i Hiszpanie. Ale chyba trzeba mniec troche szczescia .... bo nigdy sie nie wie dokladnie na kogo sie trafi .... Duuvelke i ja trafilysmy dobrze! Na szczescie. Po przyjezdzie do Holandii tez pracuje z dziecmi. Moim zdaniem dzieciaki tu sa fajne. Bo przeciez najszczesliwsze dzieci na swiecie sa w Holandii, a najmniej szczesliwe w ... Anglii .... Polska na 8miejscu - to wg Unicefu :-)
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 8:33 pm   

Ja w Holandii mialem rozpieszczone dzieciaki , pewnie dlatego ze nie mialy matki i ojciec kupwal im tylko co zachcialy , co zauwazylem to dzieciaki nie moga jesc slodyczy w tyg tylko w weekendy , no i uwielbiaja te niedobre ,,slodycze" anyze etc ochyda
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 10:30 pm   

mariodsl napisał/a:
Z pierwsza czescia twojej wypowiedzi sie nie zgodze ( choc mi sie wydaje ze to nie twoja wypowiedz tylko skadas skopiowana ) bo czy Polska to kraj trzeci ?? Czy Anglia , Niemcy , Francja , USA to kraj trzeci ?? Bo jest wiele au pair z tych krajow , nie tylko w Holadnii .
No i to ze au pair moze byc w Holadnii tylko rok i raz dotyczy sie krajow spoza UE .
A pozatym wszystko OK , tylko ze nie wszystkie rodziny przestrzegaja tych zasad , ( chodzi mi o te znalezione przez neta ) .


Kraj trzeci nie oznacza kraju TRZECIEGO SWIATA :-)
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 10:52 pm   

Czy kraje trzecie to kraje spoza UE i kraje niestowarzyszone z UE ??
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 11:06 pm   

No to co to sa te kraje trzecie wkoncu ? :lol:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 11:35 pm   

Kraje trzecie to wszystkie kraje nie będące członkami Unii Europejskiej ani Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norwegia, Lichtenstein i Islandia) oraz kraje kandydujące do UE.

taka informacja ukazala sie po wystukaniu w google nie wiem.. moze to nie ja powinnam na to pytanie odpowiedziec tylko... belferka :wink: pozdrawiam :lol:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 11:56 pm   

No to Janosik nie mial racji :lol:
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 12:45 am   

janosik mial racje.

Kraje trzecie to okreslenie na "inne" kraje.

Na wszystkich stronach o Au-Pair
(tutaj jest ich masa http://aupair.startpagina.nl/ )

sa zasady i przykladowe zarobki au-pair.

DZiewczyny/kobiety z obszaru UE (chlopcow/mezczyzn raczej nie chca)
dostaja troche wiecej kieszonkowego, niz osoby spoza Unii.

Moje przyjaciolki tez tutaj przyjechaly kiedys jako Au-Pair i ostatnio zaglebialam sie w ten temat.

Mozna tez sciagnac Au-Pair z Ameryki Poludniowej, Afryki, Indonezji itp. Nie ma zadnych ograniczen.
Pytanie tylko, czy sie tego chce.
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group