NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak to jest z tymi rozliczeniami
Autor Wiadomość
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 7:34 pm   jak to jest z tymi rozliczeniami

Witam
Czy w Holandi kazdy musi składać co roku rozliczenie do Urzedu Skarbowego czy tylko jesli zostanie do tego wezwany.

Informacje jakie udało mi się znaleźć na ten temat są sprzeczne dlatego pytam i proszę o ewentualne linki do stron urzędu gdzie to jest napisane

Pozdrawiam
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 9:25 pm   

Dzwoniłam do Belastingu i mnie powiedziano, że trzeba, jeśli się dostanie wezwanie, a jak nie, to można (jeśli należy się zwrot), ale nie jest to konieczne.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 9:33 pm   

z tym,że jeśli raz sie rozliczysz to potem musisz robic to każdego roku.I to nie tylko jak będziesz oczekiwał zwrotu,ale jak bedziesz musiał dopłacić podatek.
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 10:15 pm   

skąd masz takie wiadomości hoorn że potem to już trzeba co roku
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 10:23 pm   

Z tego forum,a poza tym mam wielu znajomych holendrów którzy w ten sposób tłumaczą niechęć do rozliczenia ze skarbówką.Pomimo,że teraz mieliby zwrot,to nie rozliczają się bo pózniej musieliby robić ciągle.
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 11:32 pm   

poki, roczne rozliczenie nie jest obowiazkowe jesli w Twojej sytuacji finansowej/dochodow nic nie ulego zmianie. Belasting pilnuje nas dobrze, jesli cos sie w sytuacji zmieni np wygrasz w totka, dostaniesz spadek, zostaniesz bezrobotny itd. To wtedy przysylaja list i formularze z prosba o rozliczenie. Sama po dwoch rozliczeniach dostalam list z infomacja, ze moja sytuacja jest od paru lat taka sama wiec mi dziekuja :D
 
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 12:01 am   

Podatek w Holandii mozna rozliczyc w tym przypadku, jesli np. nalezy sie Tobie zwrot podatku. Wowczas trzeba wyslac rozliczenie podatku, natomiast jezeli po wyliczeniu podatku, musialbys zwrocic pieniadze do urzedu, to wowczas nie trzeba wysylac tego zeznania.
Jednak jak poprzedni powiedzial, UP dobrze pilnuje nas i sam wysyla "zaproszenia" do rozliczenia sie z podatku za dany rok podatkowy.
Tak wiec jezeli otrzymamy pismo z UP odnosnie rozliczenia trzeba sie rozliczyc w danym terminie. Jezeli jest to niemozliwe, termin rozliczenia nalezy przedluzyc w holenderskim urzedzie informujac pisemnie o tym UP.
Natomiast jezeli ktos nie pracowal w Holandii w danym roku podatkowym, a otrzymal pismo dot. dokonania rozliczenia, tez musi sie rozliczyc z podatku, podajac iz w danym roku podatkowym nie mial zadnych dochodow w Holandii.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 12:06 am   

nollewska napisał/a:

Natomiast jezeli ktos nie pracowal w Holandii w danym roku podatkowym, a otrzymal pismo dot. dokonania rozliczenia, tez musi sie rozliczyc z podatku, podajac iz w danym roku podatkowym nie mial zadnych dochodow w Holandii.


Nawet jezeli ktos nie pracuje tu dajmy na to od 5 lat a beda mu przysylac co roku wezwania?Bo ktos pisal tu o takiej sytuacji.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 7:42 pm   

To wtedy trzeba dokonywac rozliczenia podatkowego za dany rok, wyzerowujac przychody w Holandii.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 9:14 pm   

A czy może ktoś się orientuje jak można obliczyc właściwy podatek zapłacony w Holandii. Jak wiadomo bowiem są 4 progi "podatkowe" lecz w 2 pierwszych właściwy podatek to tylko jakaś część.
Dla Holendrów to pewnie bez znaczenia lecz dla Polaków rozliczających się też w Polsce to sprawa kluczowa bo nie wiadomo co można odliczyć w zeznaniu podatkowym jako podatek zapłacony za granicą .

Pozdrawiam
 
 
grubyyy 
Poczatkujacy
Grubyyy

Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 13
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 10:33 pm   

Oblicz sobie na kalkulatorze np. na www.Tax-Pol.pl
_________________
Grubyyy
 
 
aniazz 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 5:16 pm   

nollewska napisał/a:
To wtedy trzeba dokonywac rozliczenia podatkowego za dany rok, wyzerowujac przychody w Holandii.


Jaki wtedy jest potrzeby druk? Bardzo prosze o pomoc :)
 
 
agakrawczyk7 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 8
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 11:22 am   

Podam Ci namiary na świetną księgową, ona na pewno Ci pomoże w tej kwestii. Podaje namiary: www.fiscali.biz, [email protected] . Pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 11:27 am   

Mnie to zajezdza kryptoreklama... 3 posty na forum, wszystkie trzy reklamujace w/w biuro

Pozatym mail agakrawczyk7, to agatakrawczyk@wp a wlascielka biura jest .... Monika Krawczyk...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 11:33 am   

m4rcin napisał/a:
Mnie to zajezdza kryptoreklama... 3 posty na forum, wszystkie trzy reklamujace w/w biuro

Pozatym mail agakrawczyk7, to agatakrawczyk@wp a wlascielka biura jest .... Monika Krawczyk...


Dokladnie :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group