NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sie 13, 2010 4:13 pm
postepowanie po wypadku samochodowym
Autor Wiadomość
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 12:02 pm   postepowanie po wypadku samochodowym

przejrzałam to forum.faktycznie jest to "skarbnica wiedzy".
może więc i mnie ktoś pomoże?
mąż miał wypadek samochodowy w Holandii.tam pracuje na kontrakt.jest poszkodowanym.sprawcą-holender.mamy kłopoty ze zgłoszeniem szkody.
może ktoś jest po takich przejściach i do mnie się odezwie.będę wdzięczna za każda informację.
mój [email protected].
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
Ostatnio zmieniony przez magdalena14 Śro Gru 10, 2008 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 12:29 pm   

magdalena14 napisał/a:
mamy kłopoty ze zgłoszeniem szkody.

nie zglosil szkody ?Policja nie spisala "raportu"?Mialam rowniez stluczke ,wezwano policje spisano zeznania i po paru tygodniach dostalam formularz do wypelnienia z ubezpieczalni.
To bylo wszystko.
Pozdrawiam
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
  Wysłany: Śro Gru 10, 2008 12:59 pm   

alicja2911 napisał/a:
magdalena14 napisał/a:
mamy kłopoty ze zgłoszeniem szkody.

nie zglosil szkody ?Policja nie spisala "raportu"?Mialam rowniez stluczke ,wezwano policje spisano zeznania i po paru tygodniach dostalam formularz do wypelnienia z ubezpieczalni.
To bylo wszystko.
Pozdrawiam



policja była.raport spisali.ale w Polsce nie chca przyjąć zgłoszenia szkody bo musza miec chocby nr rej.samochodu sprawcy a tego nie chce podac holenderska policja bo zasłaniaja sie ochrona danych osobowych.kazali czekac na protokół powypadkowy ale to ponoc trwa nawet 2-3 m-ce a w Polsce termin zgłoszenia szkody jest...7 dni!!!
czy policja holenderska naprawde nie moze podać POSZKODOWANEMU do załatwienia formalnosci chocby nr rej.samochodu sprawcy?
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 1:07 pm   

To nie spisaliscie sobie sami numeru sprawcy? :119:

Bylas w ubezpieczalni powiedizec jaki jest problem? Bo moze ubezpieczalnia ma swoeje procedury i sami zglosza sie do policji NL o dane..
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Gru 10, 2008 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 2:52 pm   

A nie dostalscie kopi raportu po wypadku? To jest taki standardowy druczek, poszkodowany po lewej stronie, sprawca po prawej...
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 3:09 pm   

Reed napisał/a:
A nie dostalscie kopi raportu po wypadku? To jest taki standardowy druczek, poszkodowany po lewej stronie, sprawca po prawej...


nie.a powinniśmy?

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 3:12 pm ]
m4rcin napisał/a:
To nie spisaliscie sobie sami numeru sprawcy? :119:

Bylas w ubezpieczalni powiedizec jaki jest problem? Bo moze ubezpieczalnia ma swoeje procedury i sami zglosza sie do policji NL o dane..


mąż nie miał głowy do spisywania samemu nr rej.w tym wypadku było 4 rannych(1 helikopter,5 karetek pogotowaia,5 strazy a policji nie szło policzyc)

masz na mysli ubezpieczelnię holenderską?
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 3:17 pm   

magdalena14 napisał/a:
m4rcin napisał/a:
To nie spisaliscie sobie sami numeru sprawcy? :119:

Bylas w ubezpieczalni powiedizec jaki jest problem? Bo moze ubezpieczalnia ma swoeje procedury i sami zglosza sie do policji NL o dane..


mąż nie miał głowy do spisywania samemu nr rej.w tym wypadku było 4 rannych(1 helikopter,5 karetek pogotowaia,5 strazy a policji nie szło policzyc)

masz na mysli ubezpieczelnię holenderską?


Polska ubezpieczalnia w ktorej masz OC/AC
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
  Wysłany: Śro Gru 10, 2008 3:24 pm   

m4rcin napisał/a:
magdalena14 napisał/a:
m4rcin napisał/a:
To nie spisaliscie sobie sami numeru sprawcy? :119:

Bylas w ubezpieczalni powiedizec jaki jest problem? Bo moze ubezpieczalnia ma swoeje procedury i sami zglosza sie do policji NL o dane..


mąż nie miał głowy do spisywania samemu nr rej.w tym wypadku było 4 rannych(1 helikopter,5 karetek pogotowaia,5 strazy a policji nie szło policzyc)

masz na mysli ubezpieczelnię holenderską?


Polska ubezpieczalnia w ktorej masz OC/AC



tak. w ciągu doby skontaktowałam się z naszą ubezpieczalnia,ale ,tak jak pisałam,nie chcieli przyjąć zgłoszenia bez chocby nr rej.auta sprawcy.
błędne koło!!!!
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
techno_rock 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 86
Skąd: rotterdam
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 6:30 pm   

ja kiedys mialem wypadek w holandii i policja mnie odeslala do ede po takiz to protokol szkody
jesli zglaszasz szkode w polsce to takimi sprawami wiem ze zajmuje sie warta i pzu
a na zgloszenie szkody jesli jestes poszkodowana masz czas do 3 lat wstecz bynajmniej tak kiedys bylo
ja swoja szkode zglosilem po 3 miesiacach i dostalem odszkodowanie
zycze powodzenia w tej sprawie
 
 
 
r2d2 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 7:16 pm   

witam
A co ma do tego polski ubezpieczyciel, jeśli jesteście poszkodowani?
Po wypadku wypełniacie (z pomocą policji lub bez) europejski formularz wypadkowy ,radzę sprawdzić czy wszystko jest prawidłowo wypełnione, mnie raz holenderska policja wraz z winowajcą chcieli przekręcić.
Oryginał winowajca ma obowiązek przesłać do swojej ubezpieczalni, ty dostajesz kopię.
Kontaktujesz się w/w ubezpieczalnią, ustalasz wszystko dotyczące odszkodowania.
Ostatnio zmieniony przez r2d2 Śro Gru 10, 2008 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 7:24 pm   

r2d2 napisał/a:
witam
A co ma do tego polski ubezpieczyciel, jeśli jesteście poszkodowani?


Ma... W przypadku stluczki z obcokrajowcem likwidujesz szkode w swojej ubezpieczalni, a twoja ubezpieczlnia rozlicza sie z ubezpieczalnia sprawcy.
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 7:55 pm   

techno_rock napisał/a:
ja swoja szkode zglosilem po 3 miesiacach i dostalem odszkodowanie
zycze powodzenia w tej sprawie



dziekuję!

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 7:56 pm ]
m4rcin napisał/a:
r2d2 napisał/a:
witam
A co ma do tego polski ubezpieczyciel, jeśli jesteście poszkodowani?


Ma... W przypadku stluczki z obcokrajowcem likwidujesz szkode w swojej ubezpieczalni, a twoja ubezpieczlnia rozlicza sie z ubezpieczalnia sprawcy.



tak.to prawda.niestety....
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 8:00 pm   

moj maz nie musial zglaszac szkody w polskim ubezpieczeniu wiec nie wiem tez o co wogole tu chodzi.Kobita wjechala mu w tyleczek :119: i holenderskie ubezpieczenie ma wyplacic odszkodowanie.Tak tez jest w polsce z ubezpieczenia sprawcy pokrywane sa koszty usowania szkod :039:
 
 
r2d2 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 9:05 pm   

Dokładnie powinno tak być jak napisała koleżanka wyżej.
Dwukrotnie miałem "przyjemność" być poszkodowanym w Holandii, ani razu nie kontaktowałem się ze swoją ubezpieczalnią.
Naprawimy autko z naszego ubezpieczenia(AC) i jakimś cudem nasza ubezpieczalnia nie dogada się z ubezpieczalnią winowajcy i co wtedy?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 9:19 pm   

lena930 napisał/a:
moj maz nie musial zglaszac szkody w polskim ubezpieczeniu wiec nie wiem tez o co wogole tu chodzi.Kobita wjechala mu w tyleczek :119: i holenderskie ubezpieczenie ma wyplacic odszkodowanie.Tak tez jest w polsce z ubezpieczenia sprawcy pokrywane sa koszty usowania szkod :039:


Przerabialem likwidacje szkody po lekkiej obcierce w niemczech. Zgloszone w Polsce do PZU (tam auto leasingowane mialo OC/AC) - PZU zlikwidowalo szkode i rozliczylo sie z niemieckim ubezpieczycielem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group