NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sie 13, 2010 4:13 pm
postepowanie po wypadku samochodowym
Autor Wiadomość
Barbara P. 
Poczatkujacy
Basia

Dołączyła: 24 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 11:46 am   

placilismy skladki normalnie.. dzwonilismy do tej firmy w polsce i oni nam powiedizlei ze skoro nie mamy ac tylko oc a wypadek nie byl z naszej winy to sami mamy to zalatwiac no i tak robimy wlasnie. skontaktowalismy sie z ubezpieczalnia winowajcy.. oni powiedzieli ze mamy sobie wziasc sobei rzeczoznawce a potem wszystkie papiery z wypadku i opinie rzeczoznawcy plus rachunki przeslac im i oni wydadza decyzje
 
 
KKamil 
Gaduła

Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 128
Skąd: Wrocław / Eindhoven
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:32 pm   

Witam.
Ojciec miał stłuczkę w Holandii na rondzie, i dostał to co Wy (chyba :P ) nazywacie raportem policyjnym :P (AANRIJDINGSFORMULIER)
Ojciec twierdzi że była to wina Holendra, a Holender że ojca :P
Oboje rozrysowali sytuacje po swojemu (2 rysunki na tym raporcie ;D).
Oczywiście była Policja, itp, ale żadnego mandatu czy coś nie było
Ojciec jest wpisany jako VOERTUIG A a Holender jako VOERTUIG B.

Teraz pytanie: Co z tym fantem zrobić? Trzeba to wysłać do ubezpieczalni Holendra czy jak ?

PS. Ojciec niezbyt dobrze zna język, dlatego nie mógł się dowiedzieć w końcu jaki jest wynik kolizji.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 1:14 pm   

Barbara P., w tym wypadku nie moge ci za bardzo pomoc bo ja nie znam praw polskiego ubezpieczenia . Ja w NL jak cos jest wypelniam formularz wyopadku. podpisuje go wysylkam do ubezpieczalni i oni zalatwiaja wszystko. Niezaleznie gdzie byl ten wypadek. Jeszcze niem wysle papiery dzwonie do ubezpieczalni zapytac co i jak mam zalatwic odnoscie taxacji i co potrzebuje od partji przeciwnej i tyle .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
magda em 
Poczatkujacy
magda em


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Utrecht
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 6:58 pm   

Ja mialam wypadek pól roku temu ,nie z mojej winy wszystkie koszty tzn,ambulans,szpital,fizjoterapie pokrylo ubezpieczenie sprawcy.Raport z policji Aanrijdingsformulier i ambulansu Overdrachtformulier dostalam od razu przy wypadku.Raport z policji zawiera wszystkie dane zarówno sprawcy jak i poszkodowanego,dane ubezpieczen tzn moje i sprawcy a takze rysunekz opisem jak doszlo do zdarzenia.W polsce zglosilam to telefonicznie chyba po miesiacu lub nawet pozniej,oryginaly faktur,paragony,wypis,raport medyczny ze szpitala z drukiem Roi wyslalam wraz z drukami Zgloszenie szkody z ubezpieczenia kosztów leczenia za granica i zgloszenie szkody z ubezpieczenia nastepstw nieszczesliwych wypadków i oswiadczenie o stanie trzezwosci w dniu zdarzenia,bo to bylo wymagane teraz czekam na odszkodowanie w Nl i na decyzje od likwidatora szkód z Polski.
 
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 1:47 pm   

Ja opisze swoje doswiadczenie.
Miesiac temu jechalam z mezem w Amsterdamie,i na swiatlach gosciu Holender zaczal zmieniac pas, cofal sie i wrypal sie namna samochod wgniatajac caly bok, drzwi do srodka.
Jesli mieliscie jakiegos pecha w Holandii z nie swojej winy to polskie ubezpieczenie do d... sie przyda w zasadzie. Zdarzenie doszlo Holandii to musicie to zalatwic w HOLADII, na poczet ubezpieczalni tego kogs co spowodowal wypadek, szkode w waszym aucie.
U nas ten koles okazla sie nawet "kulturalny" wzial wine od razu na siebie, akurat przechodzila Policja, (ktora powiedziala ze skoro nie ma rannych to ona jest nie potrzebna).
Po kilku minutach przyjechala tylko drogówka z formularzem tzw. Aanrijdingsformulier, wypelnilismy go razem z winowajca i wyslalismy to do jego Ubezpieczalni. Trzebabylo umowic sie ze schadeexpertem, aby wycenil szkode.Po wycenie zreperowalismy samochod w Holandii placac tyle ile wyliczyl expert, i potem ta wycene z faktura i rachunkami za naprawe + list ze swoimi danymi i numerem naszego konta wyslalismy do ubezpieczalni tego winowajcy.Po 2 tygodniach przyszedl list od tej Ubezp. ze zwroca nam wszystkie koszty 100 proc. I tez sie tak potem stalo.
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 10:54 am   

Gdzie mozna zdobyc te druki szkody ? Mialem stluczke w Holandi. Litwini we mnie wjechali. Mam bardzo ladnie nagrane wszystko na kamerce DVR. Ale nie mielismy papieru szkody. Spisalismy tylko dane i bedziemy wypelniac jutro.

Szkode zglosze pozniej do swojego ubezpieczyciela. Problem jest w tym ze ich samochod firmowy nie mial podanego numeru ubezpieczenia tylko firme przez ktora samochod byl wypozyczony.

Moge drazyc temat w tej firmie i zdobyc numer polisy po rejestracji, mowiac ze mial miejsce wypadek. Albo opcja druga isc na policje i oni juz wszystko moze zdobeda.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 10:57 am   

xFuRiOn,

https://www.anwb.nl/verze...hadeformulieren

ps
od swojego auto ubezpieczyciela
w garazu /autosalonie . poprosisz to dadza ,bo tez je tam maja ...
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Maj 27, 2017 11:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:05 am   

Ubezpieczyciel Polski, a ja mieszkam w Belgi. Na pewno gdzies daja te formularze. Wiem ze policja ma zawsze przy sobie jak co
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 4:06 pm   

À jak to jest z tym formularzem. Czy wypisujac go ma znaczenie kolejność wpisywania danych. Tzn. W rubryce A jedne dane , rubryce B drugie dane. KTo jest winien kto poszkodowany ubezpieczalnia sama stwierdza? Czy wynikać ma to z miejsc A,B w rubryce?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 27, 2017 4:59 pm   

xFuRiOn, a sciagniecie samemu tego formularza w pdf cie nie ratuje ?

http://schadeapp.nl/Guest...ormulier-NL.pdf
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Czw Lip 13, 2017 5:48 pm   wypadek nl-nl

malgorzatakujawa,

POST W CALOSCI EDYTOWANY
Przeczytalam co tu umiescilas i szczerze mowiac nie wiem o co ci chodzi.

Po jakiego grzyba, przytaczasz jakies ''alicje ,martyny i ewy ''skoro nic z tego nie wynika?
Malo tego nie sa to nawet cytaty ( sluzy do tego opcja quote) tylko sa to zdania wyrwane z kontekstu wygladajace jakbys to ty ,byl ich autorem w gwoli scislosci tak nie jest .
Juz jakis czas temu miales zwrocona uwage ,by uzywac duzej litery, przecinka i kropki ,oraz pisac tak ,by inni mogli zrozumiec o co pytasz ,lub czego chcesz sie dowiedziec .Moze juz najwyzsza pora zaznajomic sie z ''funkcjami klawiatury''



http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#317990
_________________
kacperek24
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lip 13, 2017 6:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 7:59 pm   

Podepne sie pod temat, nie bede zakladal nowego watku.

Mialem wypadek w Holandi, wjechali we mnie lekko pijani i spaleni litwini wracajac z jeziorka. Przerysowali mi caly bok od przodu, przez drzwi kierowcy i tylne lewe. Policji nie wzywalem. Zlitowalem sie nad nimi :D ... nie potrzebnie chyba jak sie okazalo pozniej.

Felga jest troche pokrzywiona i prawdopodobnie cos jest skrzywione w elementach lewego przedniego zawieszenia przy mocowaniu koła.

Spisalismy "schadeformulier" i zglosilem szkode do ich ubezpieczalni. Oni na NL tablicach, ja na PL. Firma ubezpieczeniowa ich to Dekra, moje to Axa Mbank.

Auto to galant rocznik 97 benzyna 2.5 v6, wersja full z tempomatem i pelna elektryka +LPG. Przebieg 398.000.

No i wszystko ladnie pieknie, bylem u dilera Hyundai w Belgi zeby wycenil szkode - 3000 euro bedzie kosztowac naprawa.
Ekspert przyjechal pare dni pozniej ogladnac auto w garazu i teraz co najdziwniejsze. Wiadome. Szkoda calkowita, naprawa przekracza wartosc auta.

Wycenil odszkodowanie na 750 euro, bo mowi ze tyle jest teraz warte auto z takimi uszkodzeniami. Moja wersja na marktplatz doinwestowana to okolo 1500-2000 euro stoi. I mowie do goscia, ze za tyle to ani nie naprawie tego samochodu ani nie kupie sobie nowego, to mi wyskoczyl z tematem ze moze mi znalezc jakies auto za 5 stowek.

Mowie do niego ze auto jezdzi i jest ok, poza tymi rysami na lakierze i felga do wyprostowania ew. wymiany 4 bo jednej sie nie kupi. Plus moze ewentualnie jakies wahacze do wymiany. Jak mi moze proponowac jakiegos rzecha jak mam dobre auto tylko do wylakierowania i male naprawy przy kole.

I teraz pytanko, czy to jest sprawiedliwa taka wycena, czy nie powinien wyplacic wartosci auta w opcji jaka ja mam, cena z marktplatz, tylko minus szkody ? Co jakbym mial porzadnie skasowane auto, to wyplacilby 10 euro ? Stracilem samochod, bo nie moge go doprowadzic do stanu sprzed ani kupic takiego samego .
Kumpel mial niedawno stluczke focusem i ekspert wlasnie wyliczyl tak ze auto do kasacji i wyplaca mu wartosc samochodu na rynku. (NL tablice)

btw.. auto postanowilem oczywiscie sobie zostawic, bo powiedzial ze pomoze zezlomowac oO. Mam na PL wiec byla taka opcja wiec od razu skorzystalem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 9:25 pm   

xFuRiOn, jak masz taksacje twojego auta przed wypatkiem to mozesz mu pokazac tak taksacje i wtedy bedzie on zmuszony tego sie trzymac .
W innym wypadku oni sprawdzaja wlasnie na roznych stronkach srednia cene takiego auta z takim przebiegiem i wtedy daj srednia cene z takich aut .
P.S. tez tak sobie obejzalam te galanty i niestety musze stwierdzic ze te w kolekcjonerskim stanie sa fakt troche drozsze jednak maja o conajmniej polowe mniej km jak ty dotego LPG w tym wypadku zaniza cene . Takie jak twoje z mniejszym przebiegiem cenia sie miedzy wlasnie €500 do €1500 .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 10:07 pm   

baileys... jestes modem i piszesz wypatkiem :D ... :brawo: Ci ;)

nevermind.. tak patrzac na te galanty to mozna wyhaczyc juz za 1200, oczywiscie w manualu, bo te z auto to sa wszedzie. Ale wiadome jakie one sa ;) Kiedys to auto bylo takie drogie a teraz mozna je miec za pare stowek.

Ogolnie sie rozchodzi o to ze gosc mowil ze stoja ponad tysiaka grubo, tylko mowi ze z uszkodzeniami ktore teraz ma moge kupic juz za 750 e. I to jest chyba bardzo nie ok
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 10:17 pm   

xFuRiOn, to zadzwon i powiedz ze sie nie zgadzasz z jego taksacja . MAsz tez prawo wziasc swojego experta ( jak za niego zaplacisz ) zrobic sobie taxacje i wtedy mu ja przedstawic .
xFuRiOn napisał/a:
tylko mowi ze z uszkodzeniami ktore teraz ma moge kupic juz za 750 e.
no to moze sie nie dogadaliscie . Moze on ten twoj "zlom "sprzeda a to jest reszta jaka ma doplacic do sumy wartosci sprzedanego wraka , bo jak do tej pory zaden expert nigdy nie taksowal ceny po szkodach a przed szkodami .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group