NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
warunki stażu w Holandii
Autor Wiadomość
landarch 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 9:01 pm   warunki stażu w Holandii

Witam serdecznie.

Bardzo proszę o pomoc w temacie, lub przynajmniej jakieś linki do stron gdzie mogłabym znaleźć odpowiedz.

Chciałabym wyjechać na staż do Holandii, nie przez agencje pośrednictwa lub programy - sama planuję nawiązać kontakt z wybranymi firmami, które publikują oferty stażu w internecie. Z tym że publikują je po holendersku (ewentualnie po angielsku - to już dobrze).
Nie chodzi tu o problem z językiem. Akurat zdolności lingwistyczne Bozia dała.

I teraz problem jest taki.

1. Czy stażystą w Holandii może być obcokrajowiec ? Czy jest to jakoś organizowane czy refundowane przez np. lokalne urzędy pracy.
Bo wszystkie oferty, jak pisałam, raczej zamieszczają tylko po holendersku..

2. Czy staż w Holandii jest płatny (dla Polki), i jeśli jest to wg. jakich stawek?
Czy np. mogę tu liczyć na stawkę minimalną, czyli dla mnie jak dla powyżej 23 lat
SZW po polsku

generalnie nie chodzi mi niestety narazie o to zeby zarobić ,-)
raczej zeby zacząć w ogóle prace w ZAWODZIE, zdobyć doświadczenie bo Polska póki co raczej nie daje mi takiej możliwości (poza otwarciem własnej firmy - do tego przydałoby sie jednak znowu doświadczenie w zawodzie).


... Więc temat sprowadza sie głównie do kwestii czy z wynagrodzenia za staż, w Holandii jestem w stanie "wyżyć", czy będę musiała do tej imprezy dołożyć.

Dziękuję za wszelką pomoc,
pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Gru 24, 2008 11:17 am   

to czy dostaniesz wynagrodzenie za staz zalezy od firmy... moga placic ale nie musza...

to ile sie dostanie zalezy od branzy... ja pracowalam jako pedagog socjalny to dostawalam 250 euro miesiecznie... bo takie jest wynagrodzenie za staz w moim zawodzie...

poza tym firmy, ktore sie oglaszaja maja w ogloszeniasz napisane czy bedziesz dostawal wynagrodzenie...

jesli ogloszenie jest w jezyku niderlandzkim licz sie z tym, ze oczekuja znajomosci tego jezyka... i tak samo jak ogloszenie jest w jezyku angielskim...
 
 
chayenned 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 2:01 pm   

Witam!
Moj partner, pracuje od jakiegos czasu w zakladzie holenderskim, na poczatku mowiono mu, ze ma miesiac proby, ale minely juz 3 miesiace i dalej robi na czarno a pracodawca nie chce go zatrudnic bo narzeka, ze podatki sa za wysokie. Jednak zaproponowal mu, ze da mu staz 600 euro na miesiac. To bardzo malo jak na nas poniewaz ja nie pracuje i mamy male dziecko, czy zatem mozemy sie starac o uitkering w momencie kiedy dostanie staz? Poniewaz za te pieniadze nie damy rady przezyc, a jemu bardzo zalezy na tej pracy bo jest to jego zawod. I jeszcze jedno pytanie- czy po takim stazu dostaje sie dokument, ze osoba zostala wyszkolona w tym kierunku w czasie stazu lub cos podobnego i czy ten dokument wystawia pracodawca czy inna instytucja?
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 10:54 am   

jzeli pracujesz jako starzysta to otrzymujesz z gemente zasilek(jezeli jestes oczywiscie zameldowany) ktory jest roznie obliczany ale napewno nie jest to 250euro
 
 
chayenned 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 1:06 pm   

to znaczy, ze jesli podpisze ta umowe o staz to bedzie dostawal od pracodawcy wynagrodzenie i oprocz tego moze od razu isc do gemeente (jest zameldowany) i starac sie o zasilek, tak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group