NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 12:42 am   

pieniazki ci sie naleza... jesli twoje dochody nie przekroczyly... jak sie nie myle 6500 rocznie... i tak ja np. w 2004 mialam 800 zarobione.. i nie dostalam calej ten sumy tylko mi ja pomniejszone... o ile to nie pamietam...
 
 
mirka
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: roosendaal
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 12:57 pm   

dziekuje bardzo za odpowiedz :D
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Śro Paź 24, 2007 6:08 am   

witam,


mam pytanie od kortingi z urzedu podatkowego, czy naleza sie komus (kinder, heffer, i pozostale kortingi) kto pracuje w Holandii przez posrdnika przez dluzej niz 6 miesiecy, ale nie ma zameldowania?

pozdr
 
 
anna
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 68
Wysłany: Śro Paź 24, 2007 8:28 pm   

Witajcie

W zeszlym roku ja nie pracowalam, tylko moj maz. Ja chodzilam do szkoly zeby sie nauczyc jezyka i nie mialam zadnych dochodow. Czy moge sie rowniez ubiegac o te pieniadze? zaczelam pracowac w lutym 2007r. i czy jezeli mi sie naleza te pieniadze, to nie bede musiala sie z nich rozliczyc w przyszlym roku z podatku, bo moglo by wtedy wyjsc, ze bede musiala duzo zwrocic do panstwa.
zastanawiam sie teraz, bo w sumie to 1990 euro, a to sporo kasy :twisted:
_________________
pozdrowienia Ania
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Paź 24, 2007 10:33 pm   

no to ja tez mam pytako tyle tylko ze chyba nie ma komu odpowiedziec na nie :twisted: a mianowicie:


Moj facet pracuje od lutego tego roku ma wlasna firme(ale to juz chyba kazdy wie :) z wczesniejszych postow) no i moje pytanie dotyczy tego czy i ja moge ubiegac sie o te dodatkowe pieniadze dla mnie jak ja nie pracuje no i nie jestesmy po slubie jesli tak o czy juz moge zaczac sie ubiegac czy trzeba czekac do konca roku przy jego rocznym rozliczeniu??

Wrocilam do tego tematu poniewaz nurtuje mnie jedno a mianowicie tak jak wyzej wymienilam moj maz ma firme jednak w tym roku dopiero bedzie 1 raz sie rozliczal wiele osob prowadzacych firme pisalo ze w pierwszych 3 latach nieodprowadzaja podatku poniewaz sa ulgi wiec nie wiem czy teraz jak maz nie bedzie placil czy w takim wypadku mozna sie starac jakikolwiek zwrot czy tez dopiero za 3 lata jak juz zacznie placic podatki ?? w tej chwili placi tylko BTW 19%. jak to jest prosze o odpowiedz :P .
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Nie Sty 13, 2008 10:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 5:14 pm   

anna napisał/a:
W zeszlym roku ja nie pracowalam, tylko moj maz. Ja chodzilam do szkoly zeby sie nauczyc jezyka i nie mialam zadnych dochodow. Czy moge sie rowniez ubiegac o te pieniadze? zaczelam pracowac w lutym 2007r. i czy jezeli mi sie naleza te pieniadze, to nie bede musiala sie z nich rozliczyc w przyszlym roku z podatku, bo moglo by wtedy wyjsc, ze bede musiala duzo zwrocic do panstwa.


jezeli sie nie rozliczylas za 2006 rok to nie widze problemu, zeby sie za ten rok rozliczyc...
drugiej czesci twojej wypowiedzi nie bardzo rozumiem... jesli dostajesz zwrot podatku nie rozumiem czemu chcesz sie z niego rozliczac??
 
 
anna
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 68
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 9:39 pm   

dziekuje za odpowiedz.
W sumie to nie wpadlam na to ze to jest ze zwrotu z podatku (niestety nie zawsze mam swierzy umysl, szczegolnie po pracy :D ) i ze faktycznie nie trzeba sie z tych pieniedzy rozliczac w nastepnym roku.
Jeszcze raz dziekuje za informacje i musze sie przejsc po ten druk T
:lol:
Moze mi sie uda cos dostac :D
_________________
pozdrowienia Ania
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 12:55 am   

Magda W napisał/a:
Moj facet pracuje od lutego tego roku ma wlasna firme(ale to juz chyba kazdy wie :) z wczesniejszych postow) no i moje pytanie dotyczy tego czy i ja moge ubiegac sie o te dodatkowe pieniadze dla mnie jak ja nie pracuje no i nie jestesmy po slubie jesli tak o czy juz moge zaczac sie ubiegac czy trzeba czekac do konca roku przy jego rocznym rozliczeniu?? jak to jest prosze o odpowiedz :P


z tego co wiem mozesz o to wystapic... nie wiem tylko czy juz teraz mozesz czy dopiero jak twoj maz sie rozliczy... ja robie to zawsze rocznie... wtedy wpada mi wieksza suma na konto:-)
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 12:32 pm   

A jezeli partner/partnerka jest zatrudniony w Belgii i tam placi podatki, to czy ten zwrot tez sie nalezy ?
 
 
Buba
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 2:48 pm   

byłam w urzędzie. zapropononowano mi nawet pomoc w wypełnieniu formularza, niestety schody zaczeły sie w momencie adresu. Nie mamy zameldowania na terenie Holandi (jeszcze) i dla nich wygląda, że nawet nie jestesmy małżeństwem (powód nie zmieniałam jeszcze nazwiska).
Więc rezultat taki, po zwołaniu 3 osobowego forum, że pieniądze sie nie należą. Nie ważne, ze mój mąż płaci podatki. Tutaj adresu zameldowania nie potrzebują.
Czy ktoś wie jak wygląda to z prawnego punktu widzenia z tą rejestracją na terenie Holandii?
_________________
nie ma tego złego co by mi nie wyszło
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 4:12 pm   

z punktu widzenia prawnego w twojej sytuacji dodatek nie należy się, ponieważ nie masz zameldowania pod tym samym adresem co twój mąż na terenie Holandii. Pozatym trzeba być zameldowanym w danym roku podatkowym conajmniej 6 miesięcy.
Podatki nie są w żadnym państwie uzależnione od zameldowania. Płaci je się od uzyskanego dochodu. Jeśli pracujesz w Holandii (np.u pracodawcy holenderskiego) to płacisz tu podatki, a czasami i musisz dopłacić w PL. Gdyby tylko od zameldowania to zależało to osoby, które się np. czasowo wymeldowały z PL nie musiałyby płacić podatków od pieniędzy zarobionych w NL. A tak nie jest niestety z prawnego punktu widzenia.
I dodatkowo to czy jesteście małżeństwem to w Holandii nie jest sprawdzane na podstawie nazwiska. Tutaj prawie wszystkie Holenderki prawnie mają własne panieńskie nazwisko do śmierci, jedynie używają nazwiska męża w codziennych kontaktach. Dokumentem potwierdzającym małżeństwo jest akt małżeństwa z USC polskiego, który można otrzymać na formularzu unijnym.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 5:09 pm   

Witam wszystkich-chciałabym coś dodać na temat tych pieniędzy na partnera(nazywa się to heffingskorting-chyba,że mowa jest o innej uldze).Mój mąż prowadził firmę przez dwa lata (2005 i 2006) i za te dwa lata,jak powiedział księgowy,nie możemy się rozliczyć wspólnie,w związku z czym,nie możemy skorzystać z tej ulgi.W tym roku(2007)mąż pracuje na umowę przez biuro pośrednictwa pracy i za ten rok będziemy mogli się rozliczyć razem i skorzystać z tej ulgi(ja nie pracowałam i nadal nie pracuję-nie mam żadnych dochodów).Do wspólnego rozliczenia ja muszę mieć sofi i nic poza tym.Mam pytanie do Duuvelke-odpowiedziałaś Magdzie W,że może się ubiegać o te pieniądze(jej partner ma firmę)-czy to są sprawdzone informacje?Bo jeśli tak,to męża księgowy(rodowity holender)być może nas źle poinformował no i w ten sposób będziemy dużo kasy "w plecy". :evil:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:33 am   

dorota w napisał/a:
Witam wszystkich-chciałabym coś dodać na temat tych pieniędzy na partnera(nazywa się to heffingskorting-chyba,że mowa jest o innej uldze).


tak o tej uldze jest mowa...

dorota w napisał/a:
Mój mąż prowadził firmę przez dwa lata (2005 i 2006) i za te dwa lata,jak powiedział księgowy,nie możemy się rozliczyć wspólnie,w związku z czym,nie możemy skorzystać z tej ulgi.


a dlaczego nie mozecie sie rozliczac razem??

dorota w napisał/a:
Duuvelke-odpowiedziałaś Magdzie W,że może się ubiegać o te pieniądze(jej partner ma firmę)-czy to są sprawdzone informacje?


wychodze z zalozenia, ze kazdy partner/partnerka mieszkajacy dluzej niz 6 miesiacy pod jednym adresem moze o to wystapic i reszta warunkow, ktore juz wczesniej byly wymieniane... na stronie belasting nie ma rozgraniczenia miedzy osobami majacymi wlasna firme i pracujacymi na umowe...

wiec w zasadzie nie sa to sprawdzone info... moj chlopak pracuje dla firmy... wiec nie mam do czynienia z ZZP... ale ciekawi mnie dlaczego twoj ksiegowy powiedzial, ze za minione late nie mozecie sie razem rozliczac??
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:42 am   

ze strony belasting:

Algemene heffingskorting

U hebt recht op voorlopige teruggaaf van de algemene heffingskorting als u aan de volgende voorwaarden voldoet:
* U hebt geen inkomen, of uw inkomen is lager dan € 6.410.
* In het kalenderjaar waarin u een voorlopige teruggaaf krijgt, hebt u meer dan 6 maanden een fiscale partner.
* Het inkomen van uw fiscale partner is na aftrek van eventuele aftrekposten hoger dan € 6.410.

Let op!
Als later blijkt dat uw partner geen of weinig belasting betaalt, kan het zijn dat u geen recht hebt op algemene heffingskorting. In dat geval moet u de voorlopige teruggaaf terugbetalen.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:51 am   

Witam-nie wiem czemu nie możemy się wspólnie rozliczyć-najprawdopodobniej dlatego,że była to działalność gospodarcza(?).Szczerze mówiąc,żadne z nas o to nie zapytało-czemu.Co do adresu-oboje mamy stały adres w Polsce ale mój mąż ma także meldunek w Holandii od trzech lat-ja nie.Może meldunek ma znaczenie?Tylko w takim układzie,dlaczego za 2007 rok,od kiedy mąż pracuje na umowę,to już możemy i nie ma znaczenia meldunek?Duuvelke-prośba-tłumacz teksty na polski(chociaż mniej więcej);nie każdy zna język...Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group