NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 3:08 pm   

Przeniesione


beti40


Cytat:
Witam jesli powielam temat to sory ale mnie to nurtuje od tygodnia maz zarobil w nl 12800 podatku zaplacil 2253 .maz zadzwonil do kancelari klosowskiej by sie rozliczyc pani spytala czy ja pracue .ja nie pracuje i nie mam dochodow wiec powiedziala by zrobic mi sofi poczekac i rozliczyc sie z zona bo dostaniemy rozlakowe 2007 e wiec zaplacilismy i czekalismy 5 miesiecy na sofi teraz urzedniczka rozliczyla ze mezowi nalezy sie 835 e zwrotu a mnie rozlakowe1418e wiec zastanawiam sie czy ktosc dostaje cale rozlakowe skoro ja nie posiadam dochodow i tak nie dostal calego.czy mial za duze zarobki chociaz zeby sie rozliczyc razem trzeba zarobic ponad10. 000e jesli ktoss moze mi to wyjasnic to prosze.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 09, 2011 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 5:04 pm   

Moze ktos podac linka do formluarza T.
Chce pobierac dofinansowanie miesiecznie.
Pozdrawiam
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 5:41 pm   

Gochna H napisał/a:
Przeniesione


beti40


Witam jesli powielam temat to sory ale mnie to nurtuje od tygodnia maz zarobil w nl 12800 podatku zaplacil 2253 .maz zadzwonil do kancelari klosowskiej by sie rozliczyc pani spytala czy ja pracue .ja nie pracuje i nie mam dochodow wiec powiedziala by zrobic mi sofi poczekac i rozliczyc sie z zona bo dostaniemy rozlakowe 2007 e wiec zaplacilismy i czekalismy 5 miesiecy na sofi teraz urzedniczka rozliczyla ze mezowi nalezy sie 835 e zwrotu a mnie rozlakowe1418e wiec zastanawiam sie czy ktosc dostaje cale rozlakowe skoro ja nie posiadam dochodow i tak nie dostal calego.czy mial za duze zarobki chociaz zeby sie rozliczyc razem trzeba zarobic ponad10. 000e jesli ktoss moze mi to wyjasnic to prosze.
przecierz dostalas cala sume podatkowa 1418 plus 835 to jest 2253 Calypodatatek co Twoj maz zaplacil ,dostaliscie z powrotem.Chcialas wiecej? zwrot podatku jet zwrot od zaplaconego podatku ,oni z wlasnej kieszeni niestety nie daja I tk duzo dostalas nic nie robiac
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
beti40 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 23
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 9:15 am   180 euro co miesiac z balasting

Rozlczyl sie maz razem ze mna za 2009 r jeszcze nie dostalismy przelewu .Zastanawiam sie czy byla by mozlwosc zlozenia wniosku na miesieczne to 180 e.tylko nie wiem w jakto zrobic prosze o pomoc .jeszcze nie rozliczyl sie maz za 2010 rokbo niema wszystkich jarografow i bedzie zmuszony zciagnac dochody za pomoca kancelari podatkowej wiec nie wiem czy moge teraz dostawac miesieczne to 180 e za 2011r

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 12:24 pm ]
szukam linku by moc dostawac te 180 e miesiecznie moze ktosc pomoze
 
 
Honda
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Zaandam
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 5:44 pm   

Witam . Czy moglby ktos podac jakie sa warunki dostania heffingskorting na nowy rok 2012.
Bo nie wiem czy warto ruszac temat teraz pod koniec roku . Mam neta na komorce i ciezko mi jest szukac czegokolwiek na forum.

Stare warunki spelniam , mam 28 lat , mama zarabia grosze , wspolny meldunek w pl ,tu nie jestem i nie bylem zameldowany , ja zarabiam okolo 20 tys EUR rocznie.

Dzieki wielkie
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 8:43 pm   

tax-pol napisał/a:
Od 1 stycznia 2011 roku przepisy podatkowe dotyczące definiowania Partnera Podatkowego uległy zmianie. Istnieje podstawowe zrozumienie "Fiscale Partner", które ma zastosowanie do wszystkich przepisów podatkowych.

Sprawa jest prosta w przypadku zalegalizowanych związków (małżeństw). Najważniejsze jest, aby Wasz adres zarejestrowania w gminie był ten sam przez okres min 6 m-cy.

Natomiast jeśli żyjesz w konkubinacie ważne są następujące kwestie:

*posiadanie umowy notarialnej o wspólnym pożyciu

*posiadanie wspólnego domu, który jest głównym miejscem zamieszkania (umowa kupna nieruchomości sporządzona na dwie osoby)

*posiadanie wspólnie dziecka

*uznanie dziecka Twojego lub partnera przez drugą stronę

*zarejestrowanie partnera w funduszu emerytalnym

Konkubenci nie spełniający powyższych wymagań od nowego roku podatkowego 2011 nie są uznawani jako partnerzy fiskalni / partnerzy podatkowi.

Reasumując jedynie współmałżonek lub konkubent może być Partnerem Fiskalnym od 1.01.2011.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Honda
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Zaandam
Wysłany: Śro Lis 16, 2011 5:41 pm   

Czyli po frytkach , wielkie dzieki za odpowiedz m4rcin
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Gru 26, 2011 11:06 am   

Jaka jest roznica pomiedzy fiscaal partner a toeslag partner?
rozumiem ze bedac FP automatycznie stajesz sie TP, a czy to dziala i w 2 strone?

Pozatym mam czy ta zmiana dot. FP oznacza pewien przymus rejestrowania konkubinatow? Czy mieszkajac ze soba 8 lat w NL i nie majac zadnego dokumentu prawnego o zarejestrowanym zwiazku - popelniasz jakies przekroczenie?
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Gru 26, 2011 12:01 pm   

misia0101 napisał/a:
Jaka jest roznica pomiedzy fiscaal partner a toeslag partner?
rozumiem ze bedac FP automatycznie stajesz sie TP, a czy to dziala i w 2 strone?



Jak masz FP, to mozesz sie z nim rozliczac, ale nie musisz. Jak mieszkasz z kims przynajmniej 6 m-cy w roku pod tym samym adresem, to musisz go podac jako TP.
_________________
<cenzura>
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 26, 2011 6:29 pm   

misia0101 napisał/a:
Jaka jest roznica pomiedzy fiscaal partner a toeslag partner?
rozumiem ze bedac FP automatycznie stajesz sie TP, a czy to dziala i w 2 strone?


nie to nie dziala w 2 strony... mozna byc toeslag partner ale nie trzeba byc fiscaal partner...
od 2011 zmienily sie reguly, przez co nie zawsze jest sie fiscaal partner mimo tego, ze mieszka sie razem pondag 6 miesiecy
 
 
EKOMS71 
Poczatkujacy
Dziki Dzik

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: 071
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 11:00 am   

Witam mam pytanie odnosnie heffingskorting. Jestem w Holandii od pazdziernika 2009 roku i rozliczalem sie tylko i wylacznie z jaaropgaaf'u. Ostatnio zaczalem czytac o tzw. "rozlakowym" (polska nazwa) i widze ze mozna niezla kase wyciagnac. Interesuje mnie ubiegly rok 2010 i 2011. w 2010 zarobilem ok.17tys euro brutto a w tym roku prawie 19tys. Jestem zameldowany z ojcem ktory nie przepracowywuje sie zbytnio i nie sadze by przekroczyl te 6.400euro w roku. Oczywiscie jestesmy zameldowani pod tym samym adresem. Ja mam 25 lat ojciec 45. zameldowany jestem w holandii od grudnia 2011 roku wraz z moja kobieta (jeszcze nie żona)i jest ona rodowitą holenderką. Jakie moge pieniadze wyszarpać od belastingu za te dwa lata? bo w 2009 to raczej caly podatek zostal mi zwrocony a tak jak w tym roku pisze na jaaropgaaf'ie to mam ok3.500 euro podatku zaplaconego! Prosze o pomoc, porade.
Z góry dziękuje. :039:

[ Dodano: Wto Sty 03, 2012 11:02 am ]
Aha i z ojcem jestem oczywiscie w Polsce zameldowany a z dziewczyną tutaj !
_________________
"wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"
"born to fight, fight to win"
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 1:29 pm   

rozlakowe to jest dodatek na mniej zarabiajacego partnera wiec jesli mieszkasz z dziwczyna to twojemu ojcu nic sie nalezy , niech sie wezmie do pracy zamiast wyciagac tu od belastingu i wiem ze bez wzgledu ile kto by nie dostal to zawsze wg was daja za malo , sorry ja musze na swoje pieniadze ciezko pracowac a tu dostaja co niektorzy ta znizke na babcie , dziakda, rodzenstwo , rodzicow a jaby sie dalo to jeszcze na psa i kota za siedzenie w domu i zawsze jest wam malo
Tym ktorym sie nalezy ok zaden problem ale innym poza malzonkiem odebrac, szczegolnie jeszcze jak ktos pisze ile mozna wyszarpac to mnie szlag trafia

Monika
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 1:32 pm   

nic, bo nie skonczyles 27 lat... wiec ta znizka podatkowa ci nie nalezy... do tego od 01-01-2011 zmienily sie zasady i samo mieszkanie pod jednym adresem nie wystarczy...

poczytaj ten temat, to sie dowiesz jakie warunki trzeba spelniac...

cytat:
Staat u dit jaar samen met uw kind of met uw vader of moeder op hetzelfde adres ingeschreven? Dan geldt als aanvullende voorwaarde dat u allebei 27 jaar of ouder was op 31 december vorig jaar.
http://www.belastingdiens...7.html#P95_7681
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:53 pm   

mavd napisał/a:
to jest dodatek na mniej zarabiajacego partnera

Heffingskorting to DODATEK czy ULGA PODATKOWA???

[ Dodano: Wto Sty 03, 2012 10:03 pm ]
Wat zijn heffingskortingen?

Bijna iedereen betaalt belasting over het inkomen. Ook op een bijstandsuitkering wordt belasting ingehouden. Behalve de plicht om belasting te betalen heeft iedereen ook recht op heffingskortingen van de Belastingdienst, ook mensen met een bijstandsuitkering. Korting in de naam heffingskorting wil zeggen: korting op de belasting die u moet betalen. De bedoeling van de heffingskortingen is dat u minder belasting betaalt en dus meer geld overhoud om te besteden.

Er zijn verschillende soorten heffingskorting. Iedereen heeft recht op de algemene heffingskorting. Daarnaast hangt het van uw persoonlijke omstandigheden af of u nog voor andere kortingen in aanmerking komt.

Heb ik recht op heffingskortingen?

Wie een (aanvullende) bijstanduitkering ontvangt, kan recht hebben op verschillende heffingskortingen. U hebt altijd recht op de algemene heffingskorting. Deze korting geldt voor iedereen die belasting betaalt of een partner heeft die belasting betaalt. Als u:
•alleenstaande ouder bent en inkomsten uit werk heeft, heeft u recht op alleenstaande-ouderkorting en aanvullende alleenstaande-ouderkorting als u kinderen jonger dan 16 jaar verzorgt;
•inkomsten uit werk heeft (of een partner heeft met inkomsten uit werk) of een ander inkomen heeft naast de bijstandsuitkering, dan krijgt u arbeidskorting;
•inkomsten uit werk heeft (meer dan € 4.405) en een kind jonger dan 12 jaar verzorgt, heeft u recht op de combinatiekorting en (onder voorwaarden ook op de aanvullende combinatiekorting);
•gebruik maakt van de levensloopregeling, heeft u recht op de levensloopverlofkorting en eventueel op de ouderschapsverlofkorting;
•in aanmerking komt voor een (gedeeltelijke) Wajong-uitkering, heeft u recht op jonggehandicaptenkorting;
•dit jaar 65 wordt of al ouder bent, heeft u recht op ouderenkorting;
•een (gedeeltelijk) AOW-pensioen voor een alleenstaande of een alleenstaande ouder ontvangt, heeft u recht op de alleenstaande ouderenkorting.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Wto Sty 03, 2012 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EKOMS71 
Poczatkujacy
Dziki Dzik

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: 071
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 10:27 am   

Do mavd : ty sie tam tak nie napinaj wiesniaro bo ci zylka w dupie peknie. Trzeba brac co nasze niewazne na kogo! ty myslisz ze ja tu siedze i nic nie robie? belasting pobiera bardzo duzo a ty odzyskujesz tylko malutka czesc z tego wiec trzeba kombinowac jak odzyskac wiekszosc wiec nie placz tam robotnico z wioskii !! na bank w jakiejs szklarni robisz i wielkie zale masz teraz !! Odnosnie tej znizki to juz wiem bo dzwonilem do kancelarii prawnej! Wiec pozamiatane i tak !!Ale dzieki za odpowiedz ... Pozdro dla kumatych a dla roboli z polski WERKSE! ;]
_________________
"wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"
"born to fight, fight to win"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group