NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 11:10 am   

No i pokazla sie prawdziwa twarz polaka
Sam pokazales jaka masz klase o wiesniakach mowiac
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 4:58 pm   

EKOMS71 napisał/a:
nie placz tam robotnico z wioskii !! na bank w jakiejs szklarni robisz i wielkie zale masz teraz !! (...) Pozdro dla kumatych a dla roboli z polski WERKSE! ;]

a w podpisie krytyka pychy
EKOMS71 napisał/a:
"wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"




Nie wspominając już, że:
EKOMS71 napisał/a:
w 2010 zarobilem ok.17tys euro brutto a w tym roku prawie 19tys

daje niewiele ponad minimalną pensję, więc nie rozumiem tej pogardy dla pracy fizycznej.
_________________
Dumny Polak
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 5:50 pm   

EKOMS jestem ksiegowa i od kilku lat ma swoja firme wiec nie pracuje w szklarni i nie jestem wiesniara, w przeciwienstwie do ciebie ja mam wyksztalcenie
Ostatnio zmieniony przez mavd Czw Sty 05, 2012 6:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 7:25 am   

przeczytalam caly temat od dechy do dechy i teraz moja sytuacja: moj maz pracuje i ma meldunek tutaj od lutego 2011 na pewno przekroczy te 10000 ja mieszkam i pracuje w polsce, teraz bedac tutaj zrobilam sobie sofi numer czyli w 2012 i oto moje pytania:
1. czy to ze sofi numer mam wyrobiony w 2012 roku mozemy rozliczyc sie tutaj wspolnie?
2. jaki kurs i z jakiego dnia powinnam przyjac przeliczajac moje zarobki i czy to ma byc dochod czy przychod?
3. jezeli mi wyjdzie ponad 6500 euro czy jest sens sie tutaj rozliczac razem czy juz teraz mam obowiazek odkad mam sofi numer?
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 6:14 pm   

Mam pytanie do forumowiczow odnosnie tego rozlakowego. Bylo juz otym ze nalezy ono sie dla ojca,matki lub dzieci jesli maja obydwoje co najmiej 27 lat. A co w przypadku jesli rozliczyc sie chca obie siostry? Czy dla nich tez jest ta granica wiekowa? W 2010 pracowalam tutaj a siostra nie pracowala w polsce. Korzystam z programu Aangifte voor buitenlandse belastingplichtigen 2010. W helpie znalazlam jakie wymogi dla partnerstwa fiskalnego trzeba spelnic :

sprobuje przetlumaczyc najwazniejsze punkty z niderlandzkiego na polski...
(samenwonen czyli dla osob mieszkajacych razem)
"Samenwonen
U woont samen als u met een huisgenoot een gezamenlijke huishouding hebt. Dit betekent dat u en uw huisgenoot samen voorzien in huisvesting en voeding. Een huisgenoot kan bijvoorbeeld uw vriend(in), broer of zus zijn.

Fiscaal partnerschap als u ongetrouwd samenwoonde
Als u samenwoonde, kunt u met uw huisgenoot kiezen voor fiscaal partnerschap als u aan alle volgende voorwaarden voldoet:

1.U en uw huisgenoot kiezen allebei voor behandeling als binnenlandse belastingplichtige.
(wybrali obydwoje traktowanie jako niderlandzkiego podatnika)

2.U en uw huisgenoot woonden in 2010 meer dan 6 maanden onafgebroken samen en hadden een gezamenlijke huishouding.
(mieszkali razem ponad 6 miesiecy i prowadzili wspolne gospodarstwo domowe)

3.U en uw huisgenoot waren tijdens die periode 18 jaar of ouder.
(osoba ta musi miec 18 lat lub wiecej niz 18 lat?)

4.U stond in die periode bij de gemeente steeds op hetzelfde adres als uw huisgenoot ingeschreven.
(w tym czasie maja ten sam adres meldunek w gminie)

5.Woonde u in 2010 samen met uw kind of met uw vader of moeder? Dan geldt als voorwaarde dat u allebei bent geboren voor 1 januari 1983.
(tu jesli mieszkasz z dzieckiem albo z ojcem, matka to oboje musza byc urodzeni po 1 stycznia 1983)


Was u 16 of 17 jaar en hebt u een meerderjarigheidsverklaring van de rechter gekregen? Dan kunt u wel kiezen voor fiscaal partnerschap. U kunt dan geen aangifte doen met dit aangifteprogramma, maar alleen op papier. Bestel hiervoor een aangifteformulier bij de BelastingTelefoon."

Prosze o pomoc forumowiczow. Moze ktos rozliczal takie osoby albo ma podobna sytuacje?
pozdrawiam :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 6:22 pm   

asiunik,
Cytat:
Bylo juz otym ze nalezy ono sie dla ojca,matki lub dzieci jesli maja obydwoje co najmiej 27 lat. A co w przypadku jesli rozliczyc sie chca obie siostry?



Cytat:
Od 1 stycznia 2011 roku przepisy podatkowe dotyczące definiowania Partnera Podatkowego uległy zmianie. Istnieje podstawowe zrozumienie "Fiscale Partner", które ma zastosowanie do wszystkich przepisów podatkowych.

Sprawa jest prosta w przypadku zalegalizowanych związków (małżeństw). Najważniejsze jest, aby Wasz adres zarejestrowania w gminie był ten sam przez okres min 6 m-cy.

Natomiast jeśli żyjesz w konkubinacie ważne są następujące kwestie:

*posiadanie umowy notarialnej o wspólnym pożyciu

*posiadanie wspólnego domu, który jest głównym miejscem zamieszkania (umowa kupna nieruchomości sporządzona na dwie osoby)

*posiadanie wspólnie dziecka

*uznanie dziecka Twojego lub partnera przez drugą stronę

*zarejestrowanie partnera w funduszu emerytalnym

Konkubenci nie spełniający powyższych wymagań od nowego roku podatkowego 2011 nie są uznawani jako partnerzy fiskalni / partnerzy podatkowi.

Reasumując jedynie współmałżonek lub konkubent może być Partnerem Fiskalnym od 1.01.2011.



z poprzedniej strony
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 5:53 pm   

Goha H, ale ja pisze o 2010 roku




ja twojego nicka nie kalecze
co to za Goha ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 28, 2012 9:00 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 6:02 pm   

asiunik napisał/a:
Goha H, ale ja pisze o 2010 roku

zeby otrzymac ulge w podatku na partnera fiskalnego trzeba sie rozliczac jak binnenlandse belastinplichtige. inaczej znizka nie przysluguje. Wiec wypelniasz zly formularz(program)
_________________
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez mario007 Sob Sty 28, 2012 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 7:12 pm   

mario007 napisał/a:
asiunik napisał/a:
Goha H, ale ja pisze o 2010 roku

zeby otrzymac ulge w podatku na partnera fiskalnego trzeba sie rozliczac jak binnenlandse belastinplichtige. inaczej znizka nie przysluguje. Wiec wypelniasz zly formularz(program)


tylko ze w kazdym formularzu masz zapytanie czy chcesz byc potraktowany jako binnenlandse belastingplichtige i zaznaczasz ze tak bo jako obywatel ue masz do tego prawo
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 10:13 pm   

bejupi napisał/a:
mario007 napisał/a:
asiunik napisał/a:
Goha H, ale ja pisze o 2010 roku

zeby otrzymac ulge w podatku na partnera fiskalnego trzeba sie rozliczac jak binnenlandse belastinplichtige. inaczej znizka nie przysluguje. Wiec wypelniasz zly formularz(program)


tylko ze w kazdym formularzu masz zapytanie czy chcesz byc potraktowany jako binnenlandse belastingplichtige i zaznaczasz ze tak bo jako obywatel ue masz do tego prawo


No widzisz zawsze moge sie czegos nauczyc, hahaha. A nie lepiej wypelnic od razu ten odpowiedni program?
_________________
Mariusz
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 6:15 am   

ten kto moze uzywac programu dla belasting plichtigen ten nie musi nic zaznaczac ale takich osob jest malo bo malo polakow ma meldunek
wiekszosc uzywa formularza m lub c lub programu dla buitenlanders a tam trzeba zaznaczyc czy chce sie byc rozliczanym jako binnenlandse belastingplichtige
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:43 pm   

Sory Gochna H, za dlugo siedze przed monitorem i oczka troche pieka.

Bejupi, tak wiem o tym. Rozliczam sie w programie dla buitenlanders belastingplichtingen. Jest tam na poczatku programu takie pytanie czy chcesz byc traktowany jako binnenlandse belastingplichtinge i trzeba zaznaczyc: ja.

Mario 007, Uzywam dobrego programu bo mialam w tamtym roku meldunek przez caly rok w polsce.
Moje pytanie dotyczy tego "rozlokawe". Dzwonilam do dwoch firm zajmujacych sie rozliczaniem podatkow z holandii z pytaniem czy te " rozlakowe" nalezaloby sie mi i mojej siostrze. Firmy te udzielily mi szczatkowej odpowiedzi ze chyba nie bo musza obie miec powyzej 27 lat. Natomiast to co znalazlam w programie do rozliczn podatku wskazywaloby ze tak zwrot nalezalby sie.

Za 2011 rok rozliczenie sie juz u ksiegowej w balastingdienst. Do pierwszego kwietnia kazdy moze rozliczyc sie za darmo. Tylko troche dlugo trzeba czekac bo umowiona jestem dopiero na 7 Marca.
Ostatnio zmieniony przez asiunik Nie Sty 29, 2012 11:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dorota_s 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Almere
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 12:03 am   

Witam. Powoli zmierzam do rozliczenia podatku za 2011 rok, w poprzednich latach korzystałam z odpowiednich biur podatkowych a w tym roku chciałam spróbować samodzielnie. Jeśli nie mam meldunku to który formularz powinnam wypełnić? Dodam tylko, że nie pobierałam żadnych zasiłków, dzieci nie posiadam więc wypełnienie raczej nie powinno sprawić wielkich problemów. Pozdrawiam :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 12:31 am   

dorota_s,

o rozliczeniu sie z podatku rok 2010/11 watek z forum

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=79661
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
dorota_s 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Almere
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 1:42 am   

Gochna H napisał/a:
dorota_s,

o rozliczeniu sie z podatku rok 2010/11 watek z forum

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=79661

Dzięki, umknęło :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group