NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:55 am   

dorota w napisał/a:
Witam-nie wiem czemu nie możemy się wspólnie rozliczyć-najprawdopodobniej dlatego,że była to działalność gospodarcza(?).Szczerze mówiąc,żadne z nas o to nie zapytało-czemu.Co do adresu-oboje mamy stały adres w Polsce ale mój mąż ma także meldunek w Holandii od trzech lat-ja nie.Może meldunek ma znaczenie?Tylko w takim układzie,dlaczego za 2007 rok,od kiedy mąż pracuje na umowę,to już możemy i nie ma znaczenia meldunek?Duuvelke-prośba-tłumacz teksty na polski(chociaż mniej więcej);nie każdy zna język...Pozdrawiam


meldunek ma bardzo duze znaczenie... jesli nie jestes pod tym samym adresm zameldowani w nl przynajmniej 6 miesiecy... to nie mozesz o ta ulge wystapic... to teraz juz wszystko jasne... tylko nie rozumiem dlaczego ksiegowy mowi, ze za 2007 bedzieci mogli razem sie rozliczyc jesli ty nie masz tutaj meldunku...
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:10 pm   

I w tym momencie jestem w kropce.Piszesz,że meldunek ma znaczenie.W takim razie,jakim sposobem rozliczają się i odzyskują podatek ludzie,tórzy pracują sezonowo i nie mają meldunku na terenie Holandii? Nie wiem,jak jest w Holandii,ale np.z podatku z Niemiec rozliczaliśmy się wspólnie-mąż też miał meldunek na czas pracy(ponad rok) w Niemczech,ja nie i nie było problemu.Jeszcze jedno-jak nam powiedział księgowy,to korespondencja ze skarbówki będzie przychodziła na adres polski,bo taki jest podany(więc adres automatycznie jest wspólny).Właśnie czekamy,bo jeszcze nie ma odpowiedzi z rozliczeń za te dwa lata firmy.Może to trwać tak długo?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:16 pm   

Algemene heffingskorting

Kiedy mamy prawo do algemene hefftingskortig:
* nie majac dochodow lub dochody roczne nie przekraczaja kwoty € 6.410.
* za rok podatkowy za ktory sie rozliczamy mamy fiscalnego partnera przynajmniej 6 miesiecy
* dochody naszego fiskalnego partnera po ewentualnych potracaniach sa wyzsze niz € 6.410.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:18 pm   

meldunek jest wazny w tej uldze... a ludzie pracujacy sezonowo podaja swoj adres w pl...

no to ja juz nic z tego wszystkiego nie wiem... zapytaj sie w takim razie ksiegowego dlaczego teraz mozecie sie razem rozliczac a wczesniej nie...
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:26 pm   

Spełniam wszystkie te warunki-jesteśmy prawie 16 lat po ślubie,nie mam dochodów(nie pracuję) a dochody mojego męża są wyższe niż 6.410E(rocznie).Gdzie w takim razie jest problem,że w jednym przypadku możemy się rozliczyć wspólnie a w innym nie?A i jeszcze jedno-jakie są ulgi na dzieci i(jeśli są) czy my możemy z nich skorzystać?Duuvelke,proszę, pogrzeb na stronach holenderskich,bo na polskich jakoś nic nie znalazłam.Z góry dzięki
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 2:07 pm   

dorota jeżeli nie jesteś zameldowana w NL to już jest dla fiskusa tutejszego powód do tego żeby wam nie zwrócić tych pieniędzy (mowa o comiesiecznym dodatku wypłacanym dla niepracującego partnera). Co do rozliczenia wspólnego podatków radziłabym do belasting zadzwonic i po angielsku się zapytać.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 4:30 pm   

kinderkorting

dochody € 28.521 lub nizej, wtedy kinderkorting € 924

im wyzsze dochody tym mniejsze kinderkorting

w wypadku dochodow wyzszych niz € 44.590 nie ma sie prawa do kinderkorting
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 6:35 pm   

Dzięki-a ja znalazłam na stronie kancelarii bean (strona Nolci),że mogę się rozliczyć z mężem,tylko dalej nie wiem,jak to jest z tym współnym rozliczeniem jeśli chodzi o działalność :( ,bo nic na ten temat nie wyczytałam.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:56 pm   

no to ja tez mam pytako tyle tylko ze chyba nie ma komu odpowiedziec na nie a mianowicie:


Moj facet pracuje od lutego tamtego roku ma wlasna firme(ale to juz chyba kazdy wie z wczesniejszych postow) no i moje pytanie dotyczy tego czy i ja moge ubiegac sie o te dodatkowe pieniadze dla mnie jak ja nie pracuje no i nie jestesmy po slubie jesli tak o czy juz moge zaczac sie ubiegac czy trzeba czekac do konca roku przy jego rocznym rozliczeniu??

Wrocilam do tego tematu poniewaz nurtuje mnie jedno a mianowicie tak jak wyzej wymienilam moj maz ma firme jednak w tym roku dopiero bedzie 1 raz sie rozliczal wiele osob prowadzacych firme pisalo ze w pierwszych 3 latach nieodprowadzaja podatku poniewaz sa ulgi wiec nie wiem czy teraz jak maz nie bedzie placil czy w takim wypadku mozna sie starac jakikolwiek zwrot czy tez dopiero za 3 lata jak juz zacznie placic podatki ?? w tej chwili placi tylko BTW 19%. jak to jest prosze o odpowiedz :039:

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 10:08 am ]
Witam i co pewnie nikt sie nie orientuje w /w sprawie :(

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 3:29 pm ]
A tu jak nie bylo odpowiedzi tak nie ma :(

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 10:47 am ]
Mam prosbe czy moglby mi ktos podpowiedziec odnosnie tego formularza T.Czy jesli ja nie pracuje to powinnm na swoje nazwisko wziasc ten formularz czy na mojego partnera ktory pracuje? .Bo w sumie nie wiem od czego mam zaczac .Dzieki i pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 6:27 pm   

Duuvelke napisał/a:
Kiedy mamy prawo do algemene hefftingskortig:
* nie majac dochodow lub dochody roczne nie przekraczaja kwoty € 6.410.


Witam-pytanie do cytatu-dochody netto czy brutto?Bardzo proszę o odpowiedź-jest to ,ważna informacja dla mnie.I jeszcze jedno-co z ulgą, jeśli dochody zostałyby przekroczone?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 8:39 pm   

dorota w napisał/a:
Witam-pytanie do cytatu-dochody netto czy brutto?Bardzo proszę o odpowiedź-jest to ,ważna informacja dla mnie.I jeszcze jedno-co z ulgą, jeśli dochody zostałyby przekroczone?


bruto

jesli dochody zostaly przekroczone... to nie masz prawa do tej znizki...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Sob Wrz 27, 2008 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:47 am   

Duuvelke, jak zwykle niezawodna-dzięki. :039:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 2:07 pm   

dorota w napisał/a:
Duuvelke, jak zwykle niezawodna-dzięki. :039:


aczkolwiek jest wiele innych znizek:-)
 
 
Evcia1711 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Opmeer
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 4:56 pm   POmóżcie bo nie wiem co zrobić!!!!

Witam wszystkich!mam pewien problem otóż moj partner pracuje w Holandii od marca ja natomiast nie pracowałam tutaj nigdy i w lipcu urodziłam dwie coreczki,nie mamy z partnerem slubu i jak moge ubiegac sie o te pieniazki 180,eur miesiecznie tym bardziej ze moj partner nie zarabia za duzo i mamy dzieci wiec kazdy pieniadz by sie przydał!!!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 5:03 pm   Re: 180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf

magrach napisał/a:
Nie wiem czy wszyscy wiedzą że istnieje możliwosc pobierania tak jakby zasiłku w wysokości około 180 euro per maand :-)
Trzeba mieś partnera fiskalnego ( z którym trzeba mieszkać ) , nie musi to być mąż ( ! ) i nie musi mieć on też obywatelstwa holenderskiego. Jedyne co musi to musi pracować ( legalnie oczywiście ) Na tej podstawie można sie ubiegać o te pieniądze. Tak ja zrobiłam :-) I dostałam zwrot za 2005 , 2006 i 2007 ( nie cały tylko na pół roku a za reszte będę dostawała miesięcznie ) . Wcześniej byłam w balasting zapytać , tam dostałam formularz T ( na każdy rok osobno) który zaniosłam do księgowego , on wypełnił i wysłał.
Warto spróbować , Aha jeszcze najważniejsze ja nie miałam przez ten czas żadnych udokumentowanych dochodów .


Evcia1711... gdybys przeczytala temat od poczatku to bys wiedziala co i jak...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Wto Wrz 30, 2008 5:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group