NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odpowiednik licencjatu w holenderskim systemie szkolnictwa
Autor Wiadomość
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
  Wysłany: Nie Sty 11, 2009 1:16 pm   odpowiednik licencjatu w holenderskim systemie szkolnictwa

W pracy w której pracuję od ponad 5 lat wymyślili nam kurs poprawiający współpracę i organizację w grupie i międzydziałową, do którego wymagają CV i zaświadczenia o wykształceniu (przy przyjęciu do pracy nie były mi potrzebne bo zaczynałam przez uitzenbeureau) no i mam problem z określeniem swojego wykształcenia a dyplomu nawet tutaj nie mam. W Polsce ukończyłam studia licencjackie z politologii o specjalizacji administracja samorządowa. Z wypowiedzi na forum wynika że byłoby to HBO Bachelors a z tłumaczeń kolegów z pracy, że coś pomiędzy HBO a Universtiatsopleiding poziom BA (co chyba jest odpowiednikiem Bachelors)... Doszukałam się też że politologia to politicologie, ale nie bardzi wiem jak przetłumaczyć "administrację samorządową"...

A poza tym jeszcze jeden problem - na zaświadczeniu o wykształceniu mam zakreślić jakie mam wykształcenie, a tam HBO wogóle nie ma!!! Jest tylko do wyboru VBO, VMBO, LTS, MAVO, HAVO, BBL/BOL. I co tu wybrać? Jeśli ktoś będzie mi mógł pomóc, to będę bardzo wdzięczna...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 2:24 pm   Re: odpowiednik licencjatu w holenderskim systemie szkolnict

dizzy83 napisał/a:
Jest tylko do wyboru VBO, VMBO, LTS, MAVO, HAVO, BBL/BOL. I co tu wybrać?


najwidoczniej do twojej pracy nie jest potrzebny licencjat...

nazwy ktore tutaj podalas to wszystko szkoly srednie... czyli poziom nizszy niz twoj dyplom...

pytanie gdzie skonczylas licencjata?? na Politechnice czy Uniwersytecie?? bo to ma wply na to czy masz HBO czy Universiteit... a BA = Bachelor, ktory mozna w Holandii zdobyc na poziomie HBO i Universiteit...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 2:25 pm   

tutaj troche wiecej na temat szkolnicta w Holandii
zobacz
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 5:58 pm   

Dzięki za odpowiedź. Licencjat zrobiłam na uniwerku. Może masz jeszcze pojęcie jak przetłumaczyć "administrację samorządową"? Z góry dzięki.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 10:55 pm   

dizzy83 napisał/a:
Może masz jeszcze pojęcie jak przetłumaczyć "administrację samorządową"?

nie jestem pewna... ale byc moze jest to: SPD Bedrijfsadministratie

w innym wypadku zostaje przejsc sie do tlumacza, ktory ci przetlumaczy twoj tytul...
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 5:26 pm   

Określiłam swoją specjalizację jako: provinciale/gemenntelijke volksvertegenwoordiging administratie (chyba raczej holenderskiego odpowiednika nie ma) i chyba zrozumieli jaki mniej-więcej rodzaj administracji mam na myśli. Dzięki za pomoc!!!
 
 
cela 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 62
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 7:58 pm   

Duuvelke, Duuvelke,
hej moze mi tez pomozesz,a ja skonczylam w polsce studia 3letnie i tez mam licencjata w kierunku turystka i hotelarstwo,jaki wtedy mam tytul tu w holandii???
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:15 pm   

Cytat:
Duuvelke, Duuvelke,
hej moze mi tez pomozesz,a ja skonczylam w polsce studia 3letnie i tez mam licencjata w kierunku turystka i hotelarstwo,jaki wtedy mam tytul tu w holandii???


jaki masz tytul w Holandii ???
taki sam jak w Polsce!!

O ile sie orientuje to tytul jaki sie ma z ojczystego kraju mozna uzywac wszedzie w EU z tym ze musisz dopisac w jakim kraju go zdobylas - no to tak brzmi teoretycznie np. mgr (PL) :043:

Ogolnie zaden urzad ani wyzsza uczelnia nie da ci na podstawie polskiego dyplomu (polskiego tutulu) , holenderski dyplom (tytul)! Zeby miec holenderski dyplom (tytul) HBO , czy CNN nie wiem jakie oni tu maja - trzeba poprostu ukonczyc tutaj szkole w Holandii - to dosc logiczne co ?? :061:

takie przepisy byly przynajmniej pare lat temu , jezeli jednak sie zmienily, to ktos kto dostal GRATIS holenderski dyplom i sie przerobil tytulowo na obczyznie niech dokladnie to objasni jak to uczynil ?
Zapewne mlodziez po studiach musi sie w tym orientowac!
Ostatnio zmieniony przez Reusel Wto Sty 27, 2009 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:59 pm   

Jeśli nie posiadasz kompetentnych informacji to lepiej i nie publikuj na forum,bo nie są prawdą.
cela Twój tytłu to licencjat= bachelor, magister=master,
Niestety z resztą nie mogę pomóc,lecz zapewne Duuvelke udzieli informacji na ten temat.
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 9:10 pm   

to sa kompetentne informacje

trzeba jednak rozrozniac dwie sprawy:
- jesli ktos chce w przyblizeniu wiedziec jaki jest odpowiednik polskiego tytulu mgr lub innego tytulu to mozna to latwo ustalic , sama nawet to napisalas
- jezeli chodzi juz o samo uzywanie tytulow to patrz wyzej

mam nadzieje ze jest to zrozumiale dla osob ktore posiadaja jakies tytuly


witaj trollu na forum ostrzegalam juz wczesniej!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 27, 2009 11:29 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 10:28 pm   

Czy aby napewno.......
[quote="Reusel"][]


Ogolnie zaden urzad ani wyzsza uczelnia nie da ci na podstawie polskiego dyplomu (polskiego tutulu) , holenderski dyplom (tytul)! Zeby miec holenderski dyplom (tytul) HBO , czy CNN nie wiem jakie oni tu maja - trzeba poprostu ukonczyc tutaj szkole w Holandii - to dosc logiczne co ?? :061:
quote]
To w takim razie czym zajmuje sie The Centre for International Recognition and Certification (CIRC) serves as the Dutch ENIC-NARIC

http://www.nuffic.nl/inte...te%20evaluation
Sama korzystalam z ich uslug i mam holenderski dyplom z holenderskim tytulem VWO.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 11:27 pm   

Reusel napisał/a:
mam nadzieje ze jest to zrozumiale dla osob ktore posiadaja jakies tytuly

Jestes cholernie bezczelna osoba !!!
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 9:38 am   

Ale Reusel ma racje!!!

Nie mozna sobie ot tak zmieniac nadanego tytulu. Tytul jest chroniony prawem! Posiadajac dyplom polskiej wyzszej uczelni czy uniwersytetu nalezy sie zwrocic do IB-Groep o uznanie go w NL (nostryfikacja). Jesli dyplom odpowiada normom NL, to dostanie sie odpowiednie pismo uznajace wyksztalcenie i nadajace tytul w NL. Jest to dosc dluga procedura. Z medycznymi dyplomami jest duzo ciezej, ale jesli ktos jest uparty i cierpliwy, to i kamien ugotuje. ;)

agata21229 napisał/a:
dyplom z holenderskim tytulem VWO


To jest odpowiednik ukonczenia polskiego LO z matura. Nie ma tam mowy o zadnym tytule.

Powodzenia dla wszystkich upartych i cierpliwych! :039:
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 10:40 am   

No tak a o czym innym pisalam jak nie o Diploma evaluation???
W moim przypadku trwało to zaledwie 3 tygodnie.
Dzieki za poprawke,bo faktycznie popelnilam bląd z tym VWO.
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 10:49 am   

agata21229 napisał/a:
No tak a o czym innym pisalam jak nie o Diploma evaluation???
W moim przypadku trwało to zaledwie 3 tygodnie.


Ty pisalas o uznaniu i nadaniu stopnia sredniego wyksztalcenia - przez Nuffic. I OK.

Ale pytanie bylo o szkolnictwo wyzsze, ktore w NL reguluje IB-Groep.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group