NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okres wypowiedzenia.
Autor Wiadomość
radhol 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: Eindhoven
  Wysłany: Czw Sty 22, 2009 6:26 pm   Okres wypowiedzenia.

Mam pytanie. Jaki okres wypowiedzenia obowiązuje mnie, jeśli to ja chcę zakończyć kontrakt? Słyszałm, że jest to uzależnione od "period-ów", czy to prawda. Dodaję, że mam umowę o pracę bezpośrednio z pracodawcą. Za wszelkie informacje na ten temat serdecznie dziękuję
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 6:28 pm   

a w umowie nie masz napisane??

zazwyczaj jest to przynajmniej 1 miesiac...
 
 
radhol 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 6:40 pm   

W umowie mam napisane cztery tygodnie, ale mój kierownik powiedział mi, że te cztery tygodnie liczą sie od nowego periodu a nie od momentu kiedy składam wypowiedzenie.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 6:58 pm   

radhol napisał/a:
W umowie mam napisane cztery tygodnie, ale mój kierownik powiedział mi, że te cztery tygodnie liczą sie od nowego periodu a nie od momentu kiedy składam wypowiedzenie.


z tego co ja wiem... to licza sie one od momentu wypowiedzenia... ktore najlepiej zrobic pisemnie...
 
 
radhol 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 7:46 pm   

Bardzo dziękuję za poradę i pozdrawiam!!!
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 7:46 pm   

Ja pracowalem przez uidzendbureau i w umowie jaka podpisalem byl paragraf ,iz jesli firma w ktorej bede jezdzil(kierowca) straci z przyczyn niezaleznych kontrakt na przewoz czegos tam, to NIE OBOWIAZUJE OKRES WYPOWIEDZENIA...No i 30.12 telefonicznie powiedziano mi iz 31.12 jest ostatnim dniem mojej pracy....Wiec okres wypowiedzenia wyniosl w moim przypadku 1 dzien...
DOstalem stosowne dokumenty i zarejstrowalem sie w bezrobociu...no i czekam ...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 8:16 pm   

Duuvelke napisał/a:
radhol napisał/a:
W umowie mam napisane cztery tygodnie, ale mój kierownik powiedział mi, że te cztery tygodnie liczą sie od nowego periodu a nie od momentu kiedy składam wypowiedzenie.


z tego co ja wiem... to licza sie one od momentu wypowiedzenia... ktore najlepiej zrobic pisemnie...

niestety twoj kierownik ma racje nowa perioda=okres/czas
zaczyna sie w dniu wyplaty. czyli jak wczoraj mialas wyplate a jutro zlozysz wypowiedzenie to te 4 tyg zacznaja sie liczyc dopiero w dniu nastepnej wyplaty .Wiec nadal musisz przepracowac prawie 2 miesiace.
Ale czesto dobra rozmowa z pracodawca robi cuda .

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 8:29 pm ]
darkis napisał/a:
No i 30.12 telefonicznie powiedziano mi iz 31.12 jest ostatnim dniem mojej pracy....Wiec okres wypowiedzenia wyniosl w moim przypadku 1 dzien...

Niestety w twoim wypadku jest to calkiem inna sprawa najprawdopodobniej miales kontrakt ktory byl oparty na zleceniu bez zaznaczonego dnia zakonczenia . dlatego tez sie zabezpieczyli takim paragrafem.Wiec konczy sie zlecenie konczy sie praca.
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Sty 22, 2009 8:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 9:21 pm   

a jak napisac po holendersku takie wypowiedzenie moze moglby ktos napisac :) .Z gory dziekuje :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
dawidoff 
Poczatkujacy
dawidoff


Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:21 pm   

Aan ......(nazwa firmy).........

Hierbij deel ik u mee dat ik per ......(data zakonczenia umowy)........ mijn ontslag indien.
Ik hoop u hierbij voldoende geinfomeerd te hebben.

ik zou graag van u willen vernemen wat mijn laatste werk dag word en hoeveel verlof dagen ik nog heb om op te nemen.

ondertekend op .........(data podpisania).........

.....(imie i nazwisko)........
podpis



Takie proste sformuowanie powinno w zupelnosci wystarczyc. Odnosnie okresu wypowiedzenia z tego co wiem nalezy przepracowac kolejny miesiac od tego w ktorym zlorzyles wypowiedzenie np. wypowiedzenie skladales od 1 do 31 stycznia wtedy musisz przepracowac do ostatniego dnia lutego. Zreszta wszystkie informacje zerwania umowy powinny byc opisane w kontrakcie.

wielkie pozdro paps :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:37 pm   

dawidoff napisał/a:
)........ mijn ontslag indien.

I tymi prostym 3 slowami oddajesz wszystkie prawa do ewentualnego zasilku.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 2:02 pm ]
dawidoff,
Czytaj moj inny post . Niestety nie zawsze tak sie sklada ze ktos na koniec jednego okesu sklada wypowiedzenie. i wtedy musi [przepracowac dluzej jak 4 tyg
 
 
radziu66 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 8
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 9:15 am   

Witam.Mam pytanie odnośnie nie przedłuzenie umowy.Powinieniem byc poinformowany równo 4 tygodnie wczesniej tak?Jeśli pracodawca spóznił sie 2 dni czy ma to jakies konsekwencje?Umowę miałem przedłuzona 14.01.2009 na 6 miesięcy i wczoraj otrzymalem maila od przełozonego ze z dniem 13 lipca nie zostaje ona przedłużona czy teoretycznie 2 dni za pozno.Moge cos z tym zrobić?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 1:06 pm   

Jesli w umowie masz napisane, ze umowa konczy sie 13 lipca to jest to umowa na czas okreslony. Wiec pracodawca mog Ci powiedziec nawet 12 ze nie przedluza i nic z tym nie zrobisz, bo umowa poprostu wygasa
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group