NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eksmisja - jakie postepowanie, gdzie sie zglosic?
Autor Wiadomość
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
  Wysłany: Wto Lut 03, 2009 6:10 pm   eksmisja - jakie postepowanie, gdzie sie zglosic?

pytam w imieniu znajomej osoby:
otoz maja mieszkanie na kontrakt, ale od 2 mies. nie placa rachunkow, prawdopodobnie dostana wymowienie od wlasciciela (prywatna osoba), co sie dzieje w razie stawiania oporu?
chodzi o to ze np. wlasciciel przychodzi z policja? co wtedy, jakie prawa maja - jest to para z malutkim dzieckiem. Gdzie ew. moga pojsc, aby nie zostac na ulicy?
Sa jakies organizacje pomagajace przejsciowo w problemach tego typu?
prosze o rady to pilne
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:04 pm   

Wlasciciel da im jakis czas do wyprowadzenia sie . Jesli tego nie zrobia na czas wlasciciel przyjedzie z policja i wystawi ich manatki na bruk i zmieni zamki. Zadnych praw w takiej sytuacji nie maja bo sami sobie zawinili . Jesli wlasciciel zglosi ich na czarna liste wynajmujacych to maja jeszcze wiekrzy problem bo juz mieszkania z gminy szybko nie dostana .Pozatym praw w tej sytuacji zadnych nie maja .
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:09 pm   

Są ośrodki socjalne zajmujące się negocjacjami w takich przypadkach stworzone dla obcokrajowców należy udać się do Gemeente po adresy tych instytucji, czy oni mają meldunek w NL?
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:11 pm   

matka i dziecko tak - maja
czy mozesz powiedziec mi cos blizej? ew. link do stron gemeente gdzie to jest opisane
 
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:28 pm   

moja koordynatorka podpowiedziala mi Leger des Helis (Armie Zbawienia), ale bardziej interesuje ich sam moment przychodzi wlascicielka z policja i co teraz? mozna nie wpuscic? co robic w tym konkretnym momencie?
dziecko ma 3 mies. urodzilo sie tutaj, ale to chyba nie ma znaczenia
Ostatnio zmieniony przez szeda Wto Lut 03, 2009 7:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:31 pm   

Zapewne jak nie wpuszcza, to wejda sila a to podniesie koszty calej "imprezy"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:35 pm   

Marcin nie zapewnie tylko z cala pewnoscia.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:40 pm   

Jak jest nakaz eksmisji (od wlasciciela) to wywala drzwi ,albo slusarz to zrobi
otworzy zamek
a za stawianie oporu policji postrasza go mandatem albo wszczeciem postepowania.... no bedzie cyrk oni sie nie cykaja
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:46 pm   

Szeda,jeśli nie płacą tylko 2 miesiące,to może moga jakoś zalagodzić i nie dopuścić do najgorszego.Nie wnikam dlaczego nie płacą,ale w tej sytuacji może mogliby płacić częściowo,jako zaliczki na poczet zadłużenia.Bo samo czekanie na eksmisję tylko zwiększy ich zadłuzenie,nie mówiąc o stresie.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 7:55 pm   

Gochna H napisał/a:
Jak jest nakaz eksmisji (od wlasciciela) to wywala drzwi ,albo slusarz to zrobi
otworzy zamek
a za stawianie oporu policji postrasza go mandatem albo wszczeciem postepowania.... no bedzie cyrk oni sie nie cykaja


U nas na ulicy wyrzucil polska rodzine z dwojka dzieci wlasnie w taki sposob,bez cackania.Przyjechal posrednik z slusarzem i na bruk.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 8:04 pm   

no zadzwonila jakas p. tlumaczka bez przedstawiani sie i stwierdzila ze albo placa do 15-lutego albo 20 wylatuja czyli teoretycznie maja do tego czasu 10 dni+5 do eksmisji
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 7:45 am   

wpisz gemmente+ nazwę miejscowości której sprawa dotyczy.
Jest zima sezon grzewczy uważam że nie wyrzuca dziecka na ulicę, do kwietnia im nie wolno z tego co się orientuję. Udajcie się do ośrodka o którym pisałem coś wymyślą. To nie ładnie nie płacic, ale wiem , ze w życiu bywa różnie wiec nie mnie to oceniać , może jeszcze jedną podpowiedz zasugeruję,powiedzcie właścicielowi aby wydłuzył termin zapłaty długu,jeśli nie chce tego zrobić powiedzcie , ze sprawę nagłośnicie w mediach jak wywala się niemowlecia na ulicę, powinien wówczas to przemyśleć.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 9:40 am   

Tak czytam ten watek.... Rozumiem ze jest kryzys, ktos stracil prace i sie nie placi za mieszkanie ale akcje typu nie wpuszcze policji ktora przyszla eksmitowac nei swiadcza dobrze o polakach.... A pozniej dziwimy sie, ze jak ktos idzie wynajac mieszkanie i wlasciel dowie sie, ze polak to mieszkanie staje sei nie akutalne.
Smutne, brutalne ale prawdziwe.

Sadze ze aymar, podał chyba najlepsze rozwiazanie w tej chwili - isc i porozmawiac z wlascielem. Nie placic i nie kontaktowac sei to wg mnei najgorsze co mozna bylo zrobic. Podobnie z kreytami - banki trabia nie masz na rate ? przyjdz porozmawiaj, cos postaramy sei zrobic a nei czekaj az przyjdzie komornik...

Co do okresu ochronnego przed wyrzuceniem na bruk zima - takie cos jest w Polsce, tutaj szczerze ciezko stwierdzic, ale mnie osobiscie wydaje sie (moge sie mylic) ze czegos takiego nie ma.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Lut 04, 2009 9:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 9:58 am   

jesli maja umowe to najpierw wlasciciel mieszkanie zaglasza sprawe do komornika i jesli tam nic nie zdzialaja to komornik kieruje to do sadu , o nakaz exmisji .Nikt nie moze sobie tak o przyjsc i wyrzucic kogos

monika
 
 
dzesika 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Alphen a/ d rijn
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 10:11 am   Mam pytanie

Jestem samotną matką z dzieckiem moj kontrakt na mieszkanie konczy sie w kwietniu,jestem zapisana w społdzielni (geemente)ale nie mam szans na mieszkanie bo wlasciciel zameldowal mnie w pozniejszym czasie niz mieszkalam braknie mi 3 miesiące do roku by moc sie starac o mieszkanie.Wynajac jest ciezko wysokie czynsze borgi u maklera inne dodtaki co ja mam zrobic w tej sytuacji czy moze ktos mial podobna i jest mi w stanie cos podpowiedziec lub pomoc dziekuje i pozdrawiam.Wiadomosc na gg
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group