NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eksmisja - jakie postepowanie, gdzie sie zglosic?
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 10:14 am   

mavd napisał/a:
jesli maja umowe to najpierw wlasciciel mieszkanie zaglasza sprawe do komornika i jesli tam nic nie zdzialaja to komornik kieruje to do sadu , o nakaz exmisji .Nikt nie moze sobie tak o przyjsc i wyrzucic kogos


Procedur nei znam, ale takie postepowanie tylko pogarsza cala sprawa i podnosi koszty ktore bedzie musial poniesc usuwany z mieszkania.
Wydaje mi sie, ze trzeba by tez przeczytac umowe czy cos jest napisane o nieplaceniu i eksmisji.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 10:39 am   

pierwsze słysze ze mieszkanie ze spółdzielni mozna dostac po roku?!dzesika-idz do gemeente przedstaw swoją sytuację sam tak zrobiłem, mają mieszkania choc nie wiem czy wszedzie które służą jako awaryjne dla rodzin w trudnych sytuacjach bytowych w takim przypadku mozna otrzymac taki lokal z gminy choc nie odrazu , jeśli gmina nie ma takich lokali powinna wystąpić do Twojej spółdzielni o wydanie urgentie dla Was. Próbujcie normalnymi sposobami nie siłą i agresją nie tedy droga. Ja też nie znam języka mi też stawia się tu wiele kłód pod nogi , ale robie co moge legalnie i spokojnie to powoli przynosi efekty.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
dzesika 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Alphen a/ d rijn
  Wysłany: Śro Lut 04, 2009 1:19 pm   

Probowalam starac sie o urgentie ale musze miec meldunku rok w tej gminie,mieszkam 1,5 roku ale mam meldunek krotszy .w gminie bylam nie mają lokali dali mi adresy maklerow i to wszystko od maklera nie mam szans na mieszkanie mają straszne wymogi i ceny. Nawet nie pomogło ze moje dziecko chodzi tu do szkoly.Mogli by mi dac lokal zastepczy ale dziecko musialoby byc pelnoletnie pozniewaz te mieszkania dają na jakis okres jak sie konczy masz sie wyprowadzic a z nieletnim dzieckiem nie mogli by mnie wyrzucic na ulice.
Ostatnio zmieniony przez dzesika Śro Lut 04, 2009 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 1:55 pm   

http://www.niedziela.nl/f...hlight=urgentie tutaj masz warunki jakie trzeba spelniac zeby dostac Urgentie :

fijne_vent napisał/a:
Tak. Urgentie woonruimte ma zastosowanie w przypadkach gdy wystepuje wyrazny powod do szybkiego uzyskania lokalu mieszkalnego.Do tych powodow naleza m.in.
-separacja - gdzie wystepuje uzasadnienie iz dla dobra i troski o dzieci niemozliwym jest zamieszkiwanie pod wspolnym dachem,
-powazne,zyciowo obciazajace problemy w zwiazku(z policyjnych raportow musi wynikac,ze wystepuja bardzo powazne wzmianki o niemoznosci wspolnego zamieszkania)
-bezdomnosc - spowodowana czynnikami niezaleznymi i sila wyzsza np.pożarem
-bezdomnosc - bedaca nastepstwem dlugotrwalego pobytu w szpitalu psychiatrycznym
-wskazania medyczne.

Jesli spelniasz ktorys z powyzszych warunkow mozesz zlozyc urgentie-verklaring.


Pozdro :wink:



dutch napisał/a:
Witaj,
to ja Ci podam najswiezsze informacje,(bo z ubieglego wtorku),bezposrednio z biura WoningNet.(Moja kuzynka byla tam osobiscie,aby sie zapisac)
Czy masz dzieci,lub spodziewasz sie dziecka- to absolutnie nikogo nie interesuje-nie jest brane pod uwage,jako powod do skrocenia czasu oczekiwania.


Ogolnie wrzuc urgentie w wyszukiwarke na forum...
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Lut 04, 2009 1:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 4:30 pm   

dzieki za wszystkie odpowiedzi, przekaze
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 5:19 pm   

dzesika, nie przesadzaj
piszesz gdzie popadnie a taki post juz napislas!



Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 10:11 Temat: Mam pytanie
Jestem samotną matką z dzieckiem moj kontrakt na mieszkanie konczy sie w kwietniu,jestem zapisana w społdzielni (geemente)ale nie mam szans na mieszkanie bo wlasciciel zameldowal mnie w pozniejszym czasie niz mieszkalam braknie mi 3 miesiące do roku by moc sie starac o mieszkanie.Wynajac jest ciezko wysokie czynsze borgi u maklera inne dodtaki co ja mam zrobic w tej sytuacji czy moze ktos mial podobna i jest mi w stanie cos podpowiedziec lub pomoc dziekuje i pozdrawiam.Wiadomosc na gg
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 04, 2009 7:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dzesika 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Alphen a/ d rijn
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:23 pm   

Bzdura, warunki u urgentie w kazdej gminie są inne, ja mieszkam w alphen a/d rijn tam by starac sie o urgentie musisz byc zameldowany w geemente przynajmniej rok, a poza tym pod tym linkiem nic nie pisze,pozdro
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:26 pm   

Tzn Urgentie dostaje kazdy kto jest zameldowany na ternie gminy dluzej niz rok? Tak wynika z Twojej wypowiedzi...
A fijne_vent napisal jakie sa przeslanki do uzyskania Urgentie :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dzesika 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Alphen a/ d rijn
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:36 pm   

Tak,w centraal wonen jestem zapisana 11 miesiecy a meldunek mam krotszy.Poszlam do spoldzielni przedstawilam moja sytuacje a pani powiedziala ze nic sie nie da zrobic bo chcac starac sie o urgentie musze byc rok zameldowana.Moge sie starac po roku zaplacic 75 euro i czekac w kolejce na lokal,a do tej pory musze cos sobie znalesc.Wychodzi na to ze bede zmuszona nocowac pod gmina z dzieckiem.Podejrzewam ze gdy by to trafilo na holendra lokal by sie szybko znalazl.Pozdro
 
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:41 pm   

dzesika napisał/a:
Podejrzewam ze gdy by to trafilo na holendra lokal by sie szybko znalazl.Pozdro


mimo iz wielu rzeczy tu nie rozumiem....to jednak nie wiem czemu oni mieliby dawac Polakom mieszkania...
w Polsce mieszkanie socjalne dostac to tez nie latwizna!!!!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:42 pm   

Na moje (oczywiscie moge sie mylic) zeby zaczac starac sie meldunek dlzuej niz rok jest wymagany aby wogole przyjac wniosek do rozpatrzenia... I dopiero po tym wniosek jest rozpatrywany :039:
W kazdym razie powodzenia
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:46 pm   

dzesika napisał/a:
Tak,w centraal wonen jestem zapisana 11 miesiecy a meldunek mam krotszy.


nie tylko meldunek jest wazny...

Urgentie
Wanneer kunt u urgentie aanvragen?
* Wanneer u een maatschappelijk en/of sociaal probleem heeft, waarbij het op korte termijn verkrijgen van andere woonruimte een oplossing voor het probleem
* Wanneer u een medisch probleem heeft, waarbij de huidige woonruimte niet meer op normale wijze gebruikt kan worden.

Een woningzoekende kan in aanmerking komen voor urgentie als de aanvrager:
* is geregistreerd als woningzoekende bij Woonmarkt Rijkstreek;
* minimaal 1 jaar in de Rijnstreek woonachtig is en de reden voor de aanvraag ook in de Rijnstreek is ontstaan;
* als er sprake is van een acute noodsituatie;
* alle vereiste bewijsmiddelen kan overleggen.

http://www.wonencentraal....kende/urgentie/
 
 
dzesika 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Alphen a/ d rijn
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 2:52 pm   

Do Agatty!!!!!! Uwazaj zeby sie kiedys nie znalazła w podobne sytuacji lub gorszej wtedy jestem ciekawa co powiesz!
 
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 5:23 pm   

dzesika napisał/a:
Do Agatty!!!!!! Uwazaj zeby sie kiedys nie znalazła w podobne sytuacji lub gorszej wtedy jestem ciekawa co powiesz!


Alez ja Ci zycze jak najlepiej. Nie rozumiem czemu wszyscy maja tylko takie roszczeniowe podejscie...

Jakos nie wydaje mi sie zeby Holender w Polsce latwo dostal socjalne mieszkanie...

Mimo wszystko mam nadzieje, ze Wam sie uda!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 6:02 pm   

Bo postawa roszceniowa to ulubiona postawa polakow - nalezy sie i koniec. A jak sie czegos nie dostanie bo sie nie spelni warunkow, to jest dyskryminacja... Nie wiedzialas?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group