NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
haslo do internetu siec Speed Touch
Autor Wiadomość
zuzka1978 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: Waalwijk
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 6:51 pm   haslo do internetu siec Speed Touch

Czy zna moze ktos z Was haslo dostepu do bezprzewodowego internetu, lapie kilka sieci, ale maja one zabezpieczenia w postaci hasla. Np. siec Speed Touch 1AB39D lub Speed Touch 4A8689. Co mam wpisac, zeby je otworzyc? Wiem, ze niektorzy znaja sie na tym, prosze o informacje.
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 7:25 pm   

To sa sieci bezprzewodowe prywatnych ludzi.

Kazdy wymysla sobie haslo sam.

I jesli chcesz hasla do ich sieci, to musisz spytac tych ludzi :-)
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 8:32 pm   

zuzka... wypadalo by rzeczywiscie, zapytac o zgode, przeciez ci ludzie nie maja internetu za darmo, moze wyjdz z propozycja podzielenia sie kosztami... :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 8:46 pm   

Moja znajoma ze szkoly od pol roku ma laptopa i korzysta sobie za darmo z sieci sasiada, bo on nie zabezpieczyl rutera.

Az tu nagle wczoraj ja spotykam i ona mi mowi, ze sasiad zahaslowal siec i ona nie zna kodu... Glupio jej pytac go o haslo wiec zaklada sobie internet w domu. No i ja, jako matematyczko-informatyczka wszystko mam jej zalozyc ;-)

To taka historyjka ktora mi sie teraz przydarzyla :-)

Pozdrawiam cieplutko
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 10:17 pm   

Takie włamanie nie jest proste i chyba nie za bardzo legalne.. :D Jeśli już koniecznie chcesz się czegoś dowiedzieć to poczytaj tu:
Kod:
http://www.wardriving.pl/

Wiem, że jeśli w sieciach LAN gdzie internet jest puszczany pod MAC adres karty to wystarczy zeskanować sieć i zmienić adres MAC na np sąsiada i cieszyć sie darmowym internetem na jego koszt :P
Ale lepiej nie ryzykować:D
Pozdrowionka
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
zuzka1978 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: Waalwijk
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 1:00 am   grochna

Pewnie masz racje z tym, ze wszyscy placa za internet, ale nie musisz odrazu wyskakiwac z takimi uszczypliwymi propozycjami, bo ja, skoro sie w jakims temacie nie orientuje, to poprostu sie nie wcinam i tyle. Grzecznie zapytalam i to wszystko. Tak, czy inaczej wezme Twoje spostrzezenie pod uwage i wszystkim bardzo dziekuje za informacje. Nie jest tu latwo dopytac o cokolwiek, bo albo mam mylne wrazenie, ale czasami, kiedy pytam Holendrow o dana rzecz, to wydaje mi sie, ze nie sa calkiem z tej planety, chociaz to bardzo mili i zyczliwi ludzie.
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 1:05 pm   

Nie chciałem Cię urazić, ale zapytałaś jak dostać sie do takiej sieci wiec Ci napisałem.. innego sposobu chyba nie ma..
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 9:05 pm   

Czy ktos moze wie czy mozna zalozyc internet na nr IP komputera i anzwisko wlasciciela tegoz kompa? Pytam poniewaz od niedawna mam laptopa, internet lapie niestety nielegalnie i czesto mam klopoty z zasiegiem no i jak wspominalam w innych postach - NIE MAM stalego (wlasciwie zadnego ;) ) zameldowania.
Może ktos mi pomoze i mnie oswieci??
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 10:07 pm   

Hera kompletnie nie wiem o co ci chodzi :lol: Internet mowisz ci ,,łapie" pewnie mowisz o wireless :) to znaczy ze masz kogos siec , musisz zalozyc sobie po prstu internet w domu heh a IP twoj komuter juz ma :)
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 10:37 pm   

Mario, skarbie tyle to ja już wiem. Chodzi mi o to że mieszkam w domku "Covebowskim" czyli firmy z którą mam podpisaną umowe o prace i nie mam ZADNEGO meldunku na terenie Holandii (chyba nie czytałes moich postów).Lapie internet nielegalnie i w dodatku jest bardzo slaby sygnał. Chcialabym mies zalozony net zupelnie legalnie, ale slyszalam ze bez stalego miejsca zameldowania jest to niemozliwe.
O to własnie chodzi czy da sie "zainstaalowac" taki internet ktory bylby mozliwy do odbioru w kazdym miejscu Holandii. Dzis mieszkam w Zegveld a za miesiac dwa moge mieszkac np w Amersfoort.
Niedogadam sie sama z przedstawicielem sieci internetowej i dlatego prosze o radę i pomoc.
Ufff, już teraz wszystko chyba jasne. Widze ze trzeba zawsze kawe na lawe zeby bylo wszystko wiadomo od razu. Pozdrawiam
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 11:19 pm   

Jeżeli do sieci nie ma hasła i logujesz sie normalnie to nie wydaje mi się żeby to było nielegalne, ale mogę sie mylić... A co do internetu.. hmm.. możesz kupić sobie modem GPRS,UMTS,Edge np taki:



(Przy zakupie zwróć uwagę czy posiada simlocka) Slot na kartę PCMCIA w laptopie masz napewno:)Następnie kupujesz kartę PREPAID (taka jak do telefonu komórkowego) tutaj musisz wybrać sieć taką, w której stawki za odebrane i wysłane dane będą najniższe.. w takim wypadku płacisz za wysłane i odebrane dane.. wiem, że w Polsce jest coś takiego jak iPlus gdzie jest naprawdę niedrogo.. więc w Holandii też coś takiego znajdziesz.. Potem wsadzasz taką kartę do modemu, zainstalujesz sterowniki, odpowiednio skonfigurujesz i internet masz wszędzie tam gdzie zasięg telefonu komórkowego:) Niestety stawki nie są za niskie, wiec do ściągania filmów, muzyki itp takie rozwiązanie sie nie nadaje.. ale jeśli chodzi o sprawdzanie poczty, pogadanie z kimś na Gadu czy tym podobne to jest OK. Więc jest trochę plusów i minusów..
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 12:08 am   

O nie wiedizalem ze to tez maja w NL :D i ze jeszcze na pre paid :P
Mialem to w PL z iPlus nie za bardzo lubialem , net bardzooo wolny .
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 12:28 am   

Wolny? Hehe niop to zależy od miejsca gdzie sie znajdujesz i od modemu.. Jeśli modem obsługuje tylko GPRS no to faktycznie wolno wszystko chodzi ok 40 kb/s jeśli sie znajdujesz w zasięgu EDGE to średnia prędkość to około 100 kb/s a UMTS prędkość około 200 kb/s Mówisz, że nie wiedziałeś, że to jest w NL? To jest w każdym kraju w europie:) Wystarczy tylko modem i karta prepaid z danego kraju:) Ból jest tylko z tymi stawkami :( Na upartego można takie cudo wykombinować bez kupna modemu. Wystarczy telefon komórkowy z bluetooth i laptop z wbudowanym bluetooth lub z BLUETOOTH DONGLE USB.. tylko z tym jest trochę kombinowania. Udało mi sie coś takiego zrobić na Noki 6600 w sieci Orange w Polsce i muszę powiedzieć, że śmigało nawet nawet :D
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
rob8043
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 9:08 am   

A co z modemame wewnątrz laptopów? czy nie powinny one być WiFi ?
U nas pod Vlissingen smigał elegancko internet za free :D
było wiele zabezpieczonych sieci ale zawsze jakaś była wolna :D
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 9:31 pm   

No właśnie, mój laptop ma wbudowany modem. Od kolegi słyszalam dzisiaj ze mozna kupic antene do laptopa za ok. 30 euro. Myśle ze chyba cos takiego byloby mi potrzebne. Tylko ze tu w Zegveld jest malo dostepnych sieci. W domku w ktorym mieszkam internet "lapie" tylko w jednym konkretnym rogu. Śmiesznie, nie ;)
Dzieki za info.
Pozdrowionka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group