NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 9:32 am   przerejestrowanie auta z Nl na Pl

Czy ktoś się orientuje jakie są koszty z przerejestrowaniem auta?
Samochód kupiony w Nl , na żółtych blachach. Chcąc teraz zjechać do Polski i przerejestrować auto w Pl, jakie poniosę koszta? Czy to się opłaci?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 10:13 am   

W PL:
- akcyza
- oplata recyclingowa
- przeglad
- tlumaczenia
- wydanie karty pojazdu
- wydanie dowodu
- wydanei tablic rejestracyjnych
jakeis 2000-2500pln.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Mar 10, 2009 10:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 1:56 pm   

W samym Urzędzie komunikacji płacisz jakieś 800 zł.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
Holandia1982 
Nieśmiały użytkownik
Holandia1982


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 88
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 3:59 pm   

ale czy mozna przyjechac na żółtych blachach? czy trzeba miec exportowe
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 4:12 pm   

Wydaje mi sie, ze gdziesz czytalem ze mozna tak zrobic. Moze telefon do urzedu miasta w ktorym chcesz rejestrowac rozjasnie sprawe.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 4:12 pm   

Mam dwie różne informacje: brat jak zjeżdżał w 2006 to musiał mieć. Znajoma stwierdziła że teraz nie trzeba.Najlepiej dowiedzieć się u źródła.
www.rdw.nl
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 4:13 pm   

Raczej nie RDW a polski wydzial komunikacji.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 4:28 pm   

Holandia1982 napisał/a:
ale czy mozna przyjechac na żółtych blachach? czy trzeba miec exportowe

mozesz,jak juz przerejstrujesz auto to wez zaswiadczenie z urzedu komunikacji,ze auto jest juz na PL blachach i tablice holenderskie.
 
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:28 pm   

Tablice holenderskie to na pewno zabiorą Tobie w urzędzie komunikacji i powinni je sami odesłać do Holandii.
Dopiero wtedy auto zostanie wyrejestrowane z NL.
To jest sprawa między urzędami i trwa dosyć długo. Lepiej i łatwiej jest-wydaje mi się-załatwić tablice eksportowe.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie. :082:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
evarest88 
Poczatkujacy
evarest88

Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:22 pm   

musisz w urzedzie komunikacji wyrejestrowac samochod,chyba ze juz jest wyrejestrowany i potem musisz kupic sprcjalne tablice,tzw.zjazdowki.Sa one wazne przez 5 dni i tylko na tych blachach mozesz do Polski przyjechac...na zoltych nie mozesz bo jak wyrejestrujesz auta to ci je zabiora
 
 
 
slawcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 3:12 am   

Ostatnio(3 tyg. temu) przerejestrowywałem samochód z NL do PL. Przy wyrejestrowaniu w RDW wykupiłem ubezpieczenie i tablice zjazdowe (łączny koszt ok 115 eur,zarówno ubezp. jak i tablice rej. ważne są przez 14 dni). Zanim dokończyłem cały proces rejestracji w PL musiałem wrócic tym samochodem z powrotem do NL (wciąż na zjazdowych rejestracjach). W PL nikt nie pytał o holenderskie(zjazdowe) tablice.
Wydaje mi się(nie jestem 100% pewien), że jest opcja zaoszczędzenia tych paru euro na tablicach zjazdowych i ubezp. Trzeba by na żółtych tablicach pojechać do PL, odesłac same tablice do NL, gdzie poprzedni właściciel wyrejestrowywuje auto. Data na umowie kupna musiała by byc ta sama co data wyrejstrowania. Szkopuł w tym, że przy wyrejestrowaniu w NL musi byc obecny nowy właściciel oraz muszą byc obecne wszystkie dokumenty (dowód rejestr.) po czym trzeba by je ponownie wysylać do PL. Generalnie to duzo zabawy jest.
W PL czekają cie koszta:
komplet tłumaczeń ok 200 pln (tłumacz przysięgły w Wawie)
zwolnienie z podatku Vat (zaświadczenie w skarbowym, maja na to do 7 dni) 260 pln
akcyza 3% lub 18% rynkowej wart. samochodu (niższa wartość przy poj. silnika <2000 cm3, z tym zchodzi ok 5 dni)
opłata recyklingowa 500pln
opłata za wydanie dowodu rejestr. 240 pln
pierwszy przegląd techniczny 180 pln
w NL z wyrejestrowaniem zchodzi ok 5 min (dosłownie!) a w PL przynajmniej 5 dni (jeśli nie masz znajomych w urzedzie celnym i podatkowym). Powodzenia!

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 3:17 am ]
... a ten okres 5 dni to w innym momencie ma znaczenie. W ciagu 5 dni od fizycznego momentu przekroczenia granicy przez samochód masz obowiązek zgłosić deklaracje do urzedu celnego (akcyza). oczywiście jest to deklarowany przez nabywcę termin, więc jest to kwestia umowna ;)
_________________
Tak to czasem bywa... Pies utonął a łańcuch pływa...
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 10:56 pm   Przerejestrowanie auta

Nareszcie ktos ("slawcio") napisal jak to trzeba zrobic dokladnie i jakie sa oplaty, ale... Czy w polskim urzedzie mozna zlozyc dokumenty, ktore sa jeszcze na poprzedniego wlasciciela? Kupilam auto od kogos, nie moge przerejestrowac na siebie bo nie jestem w Holandii zameldowana, nie moge wiec rowniez go wyrejestrowac. Lece do Polski samolotem z zoltymi blachami i papierami, nie wykupuje zjazdowek, auto zostaje w NL. Jak znowu poprzedni wlasciciel je wyrejestruje to jak ja zarejestruje je w Polsce? Nie bede miec przeciez chyba wszystkich wymaganych dokumentow. Jezeli natomiast najpierw, przed wyrejestrowaniem w NL, sprobuje je rejestrowac w PL to musze, z tego co wyczytalam na stronie polskiego Urzedu Miejskiego, oddac tablice zjazdowe a kolega napisal, ze sie nawet o nie nikt nie pytal. Blad urzednika? A jak oddam znowu zolte blachy i papiery to nie bede ich miec do wyrejestrowania w NL. Wszystko to jakies bledne kolo, wiec nie wiem juz, czy naprawde da sie zaoszczedzic te 115e, nawet jesli ma sie czas na ta cala "zabawe".
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 11:04 pm   

Alexxandra, pisalismy juz na forum na ten temat
prosze szukac odpowiedzi w tych tematach


http://www.niedziela.nl/f...+auta++holandii

http://www.niedziela.nl/f...+auta++holandii

http://www.niedziela.nl/f...+auta++holandii


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 14, 2009 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 1:15 am   Przerejestrowanie auta

Dzieki Gohna, ale nadal nie uzyskalam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, chociaz przeczytalam juz wszystko co mozliwe i poswiecilam na to minumum 20 godzin w ciagu ostatnich kilku dni. Dzwonilam nawet do RDW i nie odbieraja. Chodzi o to, ze nie zamierzam kursowac autem tam i z powrotem, to po co mi wyjazdowki i ubezpieczenie? Bedzie stal caly czas w garazu podczs procedury wyrejestrowania w NL i rejestracji w PL. Tylko czy da sie to tak przeprowadzic?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 2:11 am   

Alexxandra,

Ja bym jednak na Twoim miejscu wybrala sie z bylym wlascicielem auta do kantoru GWK w linku masz adresy (bo nie koniecznie musi to byc RDW ) http://www.ticketmaster.n...ns.popup.NL.htm

Tam na miejscu zalatwilasz sprawe wywozu auta (chodzi Ci o jego wywoz jak dobrze rozumiem ?)
Cytat:
nie moge przerejestrowac na siebie bo nie jestem w Holandii zameldowana, nie moge wiec rowniez go wyrejestrowac

jesli odwiedzisz kantor powyzszy problem automatycznie odpadnie

w kantorze GWK mowisz ze auto'' na export''

nie musi byc przy tym wlasciciel ,ale jak jest to
potwierdzi ze sprzedal tobie auto, pamietaj by oddal Ci wszystkie dokumenty auta
placisz za zjazdowki i ubezpieczenie ->(otrzymujesz je na dwa tygodnie)
ok 130 euro i mozesz juz autem legalnie wyjechac z Holandii
Cala procedura trwa doslownie 10 minut ....
Reszte spraw zalatwiasz juz w kraju ...
Jesli nie jestes wlascicielka auta, to co i jak chcesz W Polsce zalatwic?
jak udowodnisz ze auto jest Twoje....z tego co wiem to polscy urzednicy pytaja jednak o te tablice zjazdowe potwierdzam tez ze cala procedura zwiazana z zarejestrowaniem auta sprowadzonego z zagranicy do Polski trwa dlugi tydzien...a jak trafisz na ''dlugi weekend''
to potrwa jeszcze dluszej :033:
:035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 15, 2009 2:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group