NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 8:30 am   

Zapytaj Dyszki - o ile pamietam, on robil export auta do PL bez tablic exportowych :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 8:03 pm   Przerejestrowanie auta

Dziekuje Gochna za wszelkie informacje, ale tylko Marcin zrozumial o co mi chodzi. Rzeczywiscie musze zapytac Dyszki, skoro udalo mu sie to zrobic bez "zjazdowek" i jezdzenia tam i z powrotem.
Pozdrawiam.
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 9:57 am   

Witam, czy ktoś wie po jakim czasie pobytu w Hola (przeprowadzka do Polski) np.samochód można uznać jako mienie przesiedleńcze? Samochód zakupiony tutaj, na żółtych blachach.
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 6:18 pm   

aska1703 napisał/a:
Witam, czy ktoś wie po jakim czasie pobytu w Hola (przeprowadzka do Polski) np.samochód można uznać jako mienie przesiedleńcze? Samochód zakupiony tutaj, na żółtych blachach.

tu masz odp.
http://www.forumsamochodo...odu-vt15105.htm
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 7:28 pm   

Jesli mam auto na nl tablicach i chce sprzedac osobie co chce wywiezc je do PL to jak mam je wyrejestrowac?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 7:39 pm   

stroopwafel,

a na pierwszej stronie tego tematu nic nie ma ?

i jeszcze tu
http://www.niedziela.nl/f...+auta++holandii
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=32880
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=20107
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
lapiaszczyk 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 11:31 am   

mam samochód zarejestrowany w holandii, chciałbym go zarejestrować na ojca w Polsce. Czy wie ktoś może co musiałbym zrobić?



Czy mogę po prostu zostawić auto w Polsce, wrócić z tablicami i je wtedy wyrejestrować?

Wyrejestrować jest chyba łatwo, po prostu idę na pocztę?

Czy muszę zadbać o jakieś papiery tu w Holandii, żeby mi je zarejestrowali w Polsce?
Ostatnio zmieniony przez lapiaszczyk Czw Gru 16, 2010 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 1:59 pm   

lapiaszczyk napisał/a:
mam samochód zarejestrowany w holandii, chciałbym go zarejestrować na ojca w Polsce. Czy wie ktoś może co musiałbym zrobić?



Czy mogę po prostu zostawić auto w Polsce, wrócić z tablicami i je wtedy wyrejestrować?

Wyrejestrować jest chyba łatwo, po prostu idę na pocztę?

Czy muszę zadbać o jakieś papiery tu w Holandii, żeby mi je zarejestrowali w Polsce?


wszystko jest na forum jak poszukasz...
 
 
lapiaszczyk 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 3:39 pm   

no spoko, na prawie wszystko znalazłem odpowiedź,

nie wiem tylko jak ustalić ile w sumie będzie wszystk w polsce kosztować. z tego co wiem są jakieś opłaty od wartości rynkowej samochodu, nie wiem gdzie takie coś znaleźć, mój ma mniej niż dwa litry silnik także byłoby to 3% ale nie wiem gdzie znaleźć jego oficjalną wartość rynkową.

Czy jest może jakieś maksimum którego te opłaty nie mogą przekroczyć? często widzę, że ludzie mówią o kwotach do 2 tysięcy, czy to jest niezależnie od pojazdu?

Czy można zrobić przegląd samochodu jeszcze na żółtych blachach? (myślę, że ze znajomym mechanikiem by się można dogadać, że zrobi przegląd póki auto może jeździć a potem date tylko wbije późniejszą, czy nie bardzo?) oni muszą to do jakichś systemów wprowadzać?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 3:52 pm   

Wartosc auta wg katalogow Eurotax
Nie mozna powiedziec, ze jest jakies maksimum ktorych auto nie przekroczy - przy aucie wartosci 100k pln sama akcyza to 3000pln wiec pisanie ze calosc nie przekroczy 2000 jest lekkim naduzyciem.
Opłaty:
- przegląd - 170
- recycling 500
- tlumaczenia okolo 100-200
- urzad skarobwy zaswiadczenie VAT - 160
- rejestracja - 200
- akcyza - tu zalezy od wartosci auta


Przeglad moze byc zrobiony na zoltych papierach - bez przegladu nie zrobisz rejestracji (w teorii holenderskie APK powionno byc uznane, ale mzoe byc duzo przebojow zeby)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
lapiaszczyk 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 4:25 pm   

dzięki bardzo m4rcin, czyli można się spodziewać opłat zależnych od kwot wartości podanych przez eurotax? nie powinno być zbyt dużych rozbieżności?

i tu w holandii nikogo nie obchodzi komu sprzedałem samochód i gdzie? czy muszę jakieś umowy kupna/sprzedaży przedstawiać? bo jeżeli to by nie było konieczne to umowa może być po polsku i odpada tłumaczenie?

z tego co czytam na gwk travelex to do uitvoerverklaring nie potrzeba żadnej umowy, i skoro chcę jechać swoim holenderskim samochodem do polski to nie potrzebuję również tablic tranzytowych, czy jak je tam zwał. czyli po prostu wyrejestrowuję samochód w holandii z zaznaczeniem, że na eksport i tyle. reszta odbywa się wyłącznie w polsce?

generalnie trochę jeszcze nie jestem pewien co do chronologii tych procedur, głównie z trzema papierami holenderskimi, one są do czegoś w polsce potrzebne? bo jak wyrejestruję samochód to oni chyba je zabierają?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez lapiaszczyk Czw Gru 16, 2010 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 4:28 pm   

lapiaszczyk napisał/a:
no spoko, na prawie wszystko znalazłem odpowiedź,

nie wiem tylko jak ustalić ile w sumie będzie wszystk w polsce kosztować. z tego co wiem są jakieś opłaty od wartości rynkowej samochodu, nie wiem gdzie takie coś znaleźć, mój ma mniej niż dwa litry silnik także byłoby to 3% ale nie wiem gdzie znaleźć jego oficjalną wartość rynkową.

Czy jest może jakieś maksimum którego te opłaty nie mogą przekroczyć? często widzę, że ludzie mówią o kwotach do 2 tysięcy, czy to jest niezależnie od pojazdu?

Czy można zrobić przegląd samochodu jeszcze na żółtych blachach? (myślę, że ze znajomym mechanikiem by się można dogadać, że zrobi przegląd póki auto może jeździć a potem date tylko wbije późniejszą, czy nie bardzo?) oni muszą to do jakichś systemów wprowadzać?


z ta oficjalna wartoscia rynkowa to jak m4rcin mowi oni biora z Eurotaxu ale to nie musi byc tyle dokladnie. Chodzi o to,ze jakbys bardzo zanizyl wartosc auta to wtedy by wzieli z euotaxu a tak to mozesz wpisac rzeczywista wartosc..jak sie nie bedzie roznila duzo to ok. MOzesz powiedziec,ze masz np bok zadrapany czy cos i dlatego 200 euro taniej.

[ Dodano: Czw Gru 16, 2010 4:30 pm ]
lapiaszczyk napisał/a:
dzięki bardzo m4rcin, czyli można się spodziewać opłat zależnych od kwot wartości podanych przez eurotax? nie powinno być zbyt dużych rozbieżności?

i tu w holandii nikogo nie obchodzi komu sprzedałem samochód i gdzie? czy muszę jakieś umowy kupna/sprzedaży przedstawiać? bo jeżeli to by nie było konieczne to umowa może być po polsku i odpada tłumaczenie?

pozdrawiam


re 1. tak jak najbardziej - roznice beda bardzo male... wszystko zalezy od kwoty jaka wpiszesz na umowie
re 2. nikogo nie obchodzi komu sprzedales, tyle,ze nowy wlasciciel powinnien wyrejestrowac samochod w NL - tzn przerejestrowac na siebie... Aby to zrobic albo bedziesz musial z tata sie udac osobiscie albo umowa kupna sprzedazy potrzebna...
 
 
lapiaszczyk 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 4:37 pm   

Paco, no właśnie na umowie pewnie będzie jakaś niska kwota bo to auto ja będę używał tylko zarejestruję na tatę.

za bardzo nie wiem o co Ci chodzi w drugim punkcie. auto jest od pół roku zarejestrowane w holandii na mnie (także ja jestem ten "holender" ;) , nowym właścicielem ma być mój ojciec w polsce

dzięk bardzo chłopaki
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 10:49 am   

niska kwota na umowie nic ci nie da - i tak zaplacisz akcyze od kwoty rynkowej... Max dopuszczalna ochylka od Eurotax to 30%. JEsli roznica przekracza 30% powolywany jest rzeczoznawca
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 12:40 pm   Przerejestrowanie auta

Ja juz ponad rok po przerejestrowaniu. Tez kiedys nie wiedzialam jak to "ugryzc". Co ja sie wtedy w necie naczytalam... Strata czasu. Nie ma co oszczedzac na tablicach zjazdowych, wykupic, cala sprawa wtedy potoczy sie szybciej. Isc najlepiej do GWK (w RDW nie chcieli mi wyrejestrowac auta <lol>), powiedziec ze auto na export, dostaniesz zjazdowki za 130e (w 2009'), po przyjezdzie do PL najpierw przeglad techniczny a potem urzedy.
Jak ktos jest z Gliwic lub Zabrza to moge w tym pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group