NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
zeber 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: Wageningen
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 9:41 pm   

Sorry jezeli pytanie juz bylo - wyszukiwarka nic nie wskazala. Czy przeglad zrobiony w NL przed eksportem do PL bedzie uznany przy przerejestrowaniu, czy bezwzglednie musze robic nowy? Auto ma APK do marca 2012.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:41 pm   

przegladu za 98pln nie, ale odpis za 55pln tak...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ryszard56 
Poczatkujacy
ryszard56

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 7:09 pm   przerejestrowanie samochodu

Witam ,prosze o rade,jestem włascicielem samochodu na holenderskich blachach ,chce zjechac do Polski i tam odsprzedac,wiem ze musze kupic zjazdowki,i umowe musze zawrzec w Holandi.CZy tu Holandii mam wpisac w RDW nazwe nowego własciciela ?
 
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 5:06 am   Przerejestrowanie auta z NL

Wydaje mi sie, ze tak bedzie najszybciej i najlatwiej, wpisujac w umowie od razu dane nowego wlasciciela z Polski. Lepiej miec jednak pewnosc, ze on zaplaci.
Chyba, ze zjezdzasz do PL na stale to wtedy jest to traktowane jako "mienie przesiedlencze" i omija Cie wiekszosc oplat.
W moim przypadku było tak: poprzedni wlasciciel (czyli jako Ty w obecnej sytuacji), sprzedal mi (czyli jako Twojemu klientowi) samochod na terenie Holandii, w umowie ja jako Kupujacy, pojechalam sama je wyrejestrowac (w GWK), wykupilam tablice, sprowadzilam do Polski i potem wszystko poszlo gladko.
Zauwazylam, ze w PL najwazniejszym dokumentem dla urzednikow byla spisana umowa w NL ze sprzedajacym.
Nie dajmy zarabiac urzedom :-)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 9:38 am   

prosciej i taniej to chyba przerejestrowac to auto na pl tablice i dopiero sprzeda, a w umowie dopisac punkt, ze dodatkowe koszty rejestracji pokrywa kupujacy. to chyba nie powinno przerosnac urzednikow:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 11:17 am   

zaq napisał/a:
prosciej i taniej to chyba przerejestrowac to auto na pl tablice i dopiero sprzeda, a w umowie dopisac punkt, ze dodatkowe koszty rejestracji pokrywa kupujacy. to chyba nie powinno przerosnac urzednikow:)


ale jesli to zrobisz w ciagu 6 miesiecy od sprowadzenia placisz wyzszy podatek....

tak samo jesli chodzi o mienie - wtedy nie mozesz sprzedac samochodu przez 2 lata inaczej placi sie wszystkie nalezne normalnie podatki
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 1:49 pm   

.:Paco:., wyzszy czy po prostu normalny? i o jakim podatku piszesz? pytam z ciekawosci, bo w przyszlym roku chce zmienic auto i rozwazam wszystkie mozliwosci:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 9:59 pm   

zaq, podatek od wzbogacenia z tego co kojarzę to chyba 19 procent od różnicy miedzy ceną kupna ( cena od jakiej zapłaciłeś alcyzę w Pl) a ceny sprzedaży auta na umowie z nowym właścicielem
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 10:13 pm   

brzmi bez sensu, ale w pl prawie wszystko jest mozliwe:) przeciez nowy wlasciciel zaplacilby akcyze od takiej samej kwoty. chyba, ze akcyze dalej placi sie od kwoty z umowy, a nie eurotaxu.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 8:48 am   

zaq, chodzi o podatek dochodowy - poniewaz polski US uwaza,ze kazdy kto sprzedaje samochod w czasie krotszym niz 6 miesiecy od sprowadzenia na nim zarabia, z automatu - sprawa nie do wygrania z US...wielu probowalo. Oczywiscie pytanie ile tego podatku bedzie bo oni bardzo dokladnie sprawdzaja wartosc auta.

dodatkowo oczywiscie 2% od cywilno prawnej....
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 8:01 pm   

.:Paco:., Ale te dwa procent z tego co kojarzę płaci nowy właściciel.
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 2:06 pm   

adamek88 napisał/a:
.:Paco:., Ale te dwa procent z tego co kojarzę płaci nowy właściciel.


jesli tak sie uzgodni - w wiekszosci przypadkow tak jest - ale bylem swiadkiem jak kupujacy sie na to nie zgodzil....
 
 
ryszard56 
Poczatkujacy
ryszard56

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 24, 2011 5:31 pm   przerejestrowanie samochodu

Witam ,chce zrobic tak ,ze wyrejestruje samochod w Holandii ,wezmę zjazdówki dokumenty będą na mnie ,umowa kupna -sprzedaży sporządzona w Holandi,a po przyjechaniu do Polski przerejestruję na nowego właściciela.

[ Dodano: Czw Gru 01, 2011 4:14 pm ]
Mam pytanie jak kupuje od kogos samochod na holenderskich tablicach, i po tygodniu chce go sprzedac do Polski,to wystarczy umowa kupna sprzedazy,i wlasciciel wtedy idzie wyrejestrowuje samochod zalatwia zjazdowki,czy w nowych dokumentach musze ja figurowac czy nowy wlasciciel jezeli nowy czy jego obecnosc jest obowiazkowa i jakie dane sa potrzebne pozdrawiam
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:58 pm   

A ja mam takie pytanie.
Upatrzyłem sobie samochód, chcałbym go kupić a potem wyeksportować do Polski.
Szkopuł w tym, że do Polski pojadę za 7 tygodni a samochód jest teraz.
Pytanie: Czy jest możliwość jeżdżenia tym samochodem po Holandii kiedy nie jestem zameldowany w NL. Chce go po prostu kupić ale dopiero za jakiś czas wywieźć da się coś takiego zrobić?
 
 
adamas 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: PL / Noord-Holland
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 7:24 pm   

Witam wszystkich!

Mam takie pytanko. Jeżdżę często do Holandii i widuję auta na czarnych tablicach (zabytkowe). Chciałbym sobie przywieźć takie do Polski dla siebie. Czy jest jakiś problem z załatwieniem tablic eksportowych na takie auto? Bo z PL nie bardzo chcą wypuszczać klasyki, ale słyszałem (nie wiem czy słusznie), że te holenderskie czarne tablice są mniej restrykcyjne niż polskie - że to tylko przeglądów dotyczy?

Czyli podsumowując - czy procedury sprowadzenia takiego auta do PL będą takie same jak przy zwykłym na żółtych blachach?

Z góry dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group