NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
Zawodnik XBMC 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 12:13 pm   

Witam
potrzebuję waszej pomocy !!!
Mam uszkodzony jeden z dokumentów (tylko prawą stronę) byłem w RDW nie chcą mi dać exportowych tablic. trudność polega na tym że jestem właścicielem Auta mam wszystkie dokumenty, ale na papierze szwagier (holender ma go na siebie,) a kupowany był ze 7 miesięcy temu pod Amsterdamem też od holendra (ten szuka tego ale marne nadzieje) a tak już bym wyjechał do kraju
chodzi o USZKODZONY DOCUMENT OVERSCHRIJVINGSBEWIJSmam tylko fragment z prawej strony !!! wcześniej tego nie zauważyłem i jeździłem dopiero okazało się teraz przed wyjazdem w RDW Proszę bardzo o rady mieszkam w borssele do Rossendaalu mam koło 70km i końcówke kasy i paliwa (:(:(:(:(: (jak dwa razy do RDW to nie starczy do PL)


post edytowalam ikonki usuniete

daruj sobie wklejanie takiej ilosci ikonek nie dosc ,ze zle sie czyta taki post ,to jeszcze na maxa rozciagnela sie strona
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 13, 2013 4:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 2:30 pm   

a poco az do Rossendaal
W Kapelle w AVH masz tez wymeldowywanie aut na eport . Na terenie fabrycznym smokkelhoek
https://maps.google.nl/maps?hl=nl&ie=UTF-8&q=avh+kapelle+auto&fb=1&gl=nl&hq=avh+kapelle+auto&cid=0,0,576840556=d39AUZmABMjrOprzgJgB&ved=0CJcBEPwSMAA
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 16, 2013 11:47 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zawodnik XBMC 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 6:19 pm   

baileys chcę ci bardzo podziękować już dzwoniłem umówiony na jutro,
koszt to 130E trzeba mieć ważne APK + komplet dokumentów:
dowód rejestracyjny składający się z 4 części dla osoby prywatnej (okazało się że mam wszystko) normalnie to jest drukowane na jednej kartce format A4 - (znajomy holender pokazał jak wygląda nowy komplet) + umowa kupna sprzedaży i oczywiście przyjechać z autem.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 13, 2013 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 7:30 pm   

Zawodnik XBMC, Prosze bardzo .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Zawodnik XBMC 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 3:35 pm   

baileys |Byłem jestem już na exportowych (profesjonalizm- dają i od razu mocują tablice <naklejki> wyglądają nieźle, ubezpieczenie na 2 tyg.) polecam jak najbardziej
dzięki tobie baileys zaoszczędziłem paliwo i mam jeszcze 20Euro :038: , bo przeznaczałem 150E
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 3:49 pm   

dzieki za odpowiedz moze sie przyda innym z Rejonu Zeeland
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Mar 14, 2013 3:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 9:29 pm   

Witam.

Mam ciut inny problem. Kilka lat temu kupilem auto w holandii od prywatnej osoby. Nie spisywalismy zadnych umow, poszlismy na poczte zalatwic co trzeba, zaplacilem i gotowe.

Teraz wywiozlem auto do Polski i mam problem. Przy probie przerejestrowania chca ode mnie umowe kupna auta w Holandii. Mial ktos taka sytuacje bo szczerze powiem jestem w kropce.

Nie mam kontaktu z bylym wlascicielem, to bylo pare ladnych lat temu.

Kazdy pomysl, podpowiedz bedzie mile widziana.

Pozdrawiam

[ Dodano: Śro Paź 23, 2013 1:37 pm ]
Czy moze ktos wie, czy jest mozliwosc sprawdzenia kto byl poprzednim wlascicielem auta?

W Polsce nie obejdzie sie bez umowy.

[ Dodano: Pią Paź 25, 2013 10:54 am ]
Jeszcze jedno pytanie:

Po jakim czasie od zakupu auta i rejestracji w Holandii moge je exportowac do PL?
Ostatnio zmieniony przez deray Wto Paź 22, 2013 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zawodnik XBMC 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 4:33 pm   

Uwaga najświeższe wieści o opłatach w Polsce


3,1 % wartości auta akcyza
160- skarbówka
500- recykling
0d 50 zł tłumaczenie dokumentów (zależne od firmy)

no i dodatkowo przegląd 90-120
1256 -przerejestrowanie na PL
80- karta pojazdu
80 -próbne (ubezpieczenie)
80- blachy PL + OC

myślę że już wszystko (po za bieganiem z formalnościami) :119:
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Pią Lis 08, 2013 1:01 pm   

deray napisał/a:
Witam.

Mam ciut inny problem. Kilka lat temu kupilem auto w holandii od prywatnej osoby. Nie spisywalismy zadnych umow, poszlismy na poczte zalatwic co trzeba, zaplacilem i gotowe.

Teraz wywiozlem auto do Polski i mam problem. Przy probie przerejestrowania chca ode mnie umowe kupna auta w Holandii. Mial ktos taka sytuacje bo szczerze powiem jestem w kropce.


Nie mam pewnosci, ale skoro od dawna jestes "holenderskim" wlascicielem tego auta, to nie potrzebujesz umowy kupna. Figurujesz przeciez pod wlasnym nazwiskiem w dowodzie hol. ? Jesli jednak musi byc, to spisz po prostu "lipna" umowe. Moj kolega kiedys kupowal auto w hol na export do PL, nie spisal umowy, a potem sie okazalo ze jest potrzebna. Po prostu sam takowa napisal z lipnymi danymi i sie udalo...
Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez Robus_1 Pią Lis 08, 2013 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 9:30 pm   dokumenty

Witam
Proszę o pomoc ,chcę przerejstrować auto z Holandii które jest na mnie,mam je od czerwca 2014.

Chcę po prostu przerejstrować na polskie tablice,jakie dokumenty są potrzebne i gdy chcę tablice zjazdowe - to są ważne 12 tygodnie?

-czy RDW daje takie tablice czy trzeba szukać innego punktu który wydaje takie tablice?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 9:47 pm   

golfkr,


golfkr napisał/a:
tijs napisał/a:
.

Dzięki :)

Teraz mam pytanie odnośnie exportu autka do PL ,czy można liczyć na jakieś ulgi z tym związane (przesiedlenie czy coś w tym stylu?

chyba juz w innym temacie o to pytales
na wywoz auta masz dwa tygodnie, potem tablice zjazdowe sa niewazne, koszt ok 149 euro razem z ubezpieczeniem
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 11:18 pm   

Panicelinka napisał/a:
golfkr,


golfkr napisał/a:
tijs napisał/a:
.

Dzięki :)

Teraz mam pytanie odnośnie exportu autka do PL ,czy można liczyć na jakieś ulgi z tym związane (przesiedlenie czy coś w tym stylu?

chyba juz w innym temacie o to pytales
na wywoz auta masz dwa tygodnie, potem tablice zjazdowe sa niewazne, koszt ok 149 euro razem z ubezpieczeniem


tak pytałem,z tego co wiem to mienie przesiedleńcze odpada.
Najważniejsze pytanie - czy RDW daje takie tablice zjazdowe?,czy tablice mogę wcześniej wykupić z ubezpieczeniem? Bo jak wyrejstruję auto w RDW i nie dostanę u nich tablic,to nie będę miał możliwości poruszać się tym autem.

[ Dodano: Czw Sty 29, 2015 7:27 am ]
zapomniałem dodać,jeżeli wyrejstruwuje auto z Holandii (export)to czy muszę wypowiedzieć firmie ubezpieczeniowej?,oraz poinformiwać belastingdienst odniśnie wyrejstrowania auta zeby nie pobierali mi pieniędzy z konta za podatek drogowy?
 
 
holenderka79 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 24 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 1:44 pm   

Witam serdecznie. Jestem nowa na forum. Proszę was o pomoc. W kwietniu zjezdzam na stale do Polski. Jestem wlascicielka auta na holenderskich blachach. Auto jest moje i podlega pod tzw. mienie przsiedleńcze. Dzwonilam do Urzedu celnego jakie dokumenty powinnam wypelnic(zwolnienie z podatku akcyzowego itp). W tej kwestii nie mam pytań. Niestety mam duża rozbieżność informacji odnosnie wyrejestrowania auta w NL i pierwszej rejestracji w P. Dzwonilam do RDW....mam przyjechac po tablice wywozowe..oplacic 10.77 €...tablice sa wazne ile? czy stare zotle tablice zostają w RDW? czy dostaje jakies nowe dokumenty do auta? Pytam was....poniewaz w Urzedzie w PL nie byli mi w stanie odpowiedziec na to pytanie...dzieki za podpowiedzi co robic bo to czarna magia
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 11:02 pm   

przeniesiony
kamil2585 napisał/a:
Witam będę przejazdem w holandii a dokładnie w Amsterdamie, jadę w odwiedziny do brata i mam zamiar kupić auto dla siebie i nie wiem jak się to odbywa coś czytałem ale to z przed paru lat i tak troszeczkę jest to nie jasno opisane i chciałbym się dowiedzieć czego mam się spodziewać i Jak to się wszystko odbywa czyli co mam dostać przy zakupie auta i gdzie się mam udać po zakupie aby wszystko załatwić tak abym mógł tym autem pojechać do polski na kołach i bez radnego problemu i jak byście mogli to jaki jest tego koszt i ile kosztuje przeglad i co trzeba mieć ze sobą czyli nigdy nie pracowałem w nl i wszystko mam polskie obywatelstwo i prawojazdy i co trzeba by było mieć ze sobą z polski mam namysli dokumenty . Dziękuję za pomoc i prosze podać tak mniej więcej jakich kosztów mam się spodziewać , przepraszam że tyle pytań ale jestem świeży w takich sprawach wiec proszę o jak najaśniejsze opisanie i prosze nie dawajcie linków z napisami ze tutaj wszystko jest one mało są pomocne .pozdrawiam i dzięki za pomoc 👍
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Cze 25, 2016 9:43 pm   

KAMIILCIIO napisał/a:
Chciałbym nanieść małą poprawkę odnośnie do załatwiania tablic exportowych. Informacje które znalazłem na tym forum były niezbyt precyzyjne. Otóż nie ma sensu jechać do RDW, bo tam nic nie załatwimy. Jedynie gdzie się trzeba udać to gwk gdzie załatwimy wszystko. dostajemy tablice, papiery z ubezpieczeniem i tyle. Cały koszt to 172 euro. Ubezpieczenie obejmuje nawet lawetę która dowiezie nas do domu jeśli nasze auto się zepsuje. :073:

pozdr :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group