NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 11, 2010 3:50 pm
przerejestrowanie auta z Nl na Pl
Autor Wiadomość
janekw
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 1:23 am   

Jeśli chcecie w miarę tanio wyexportowac swoje własne auto zarejestrowane w holandii do polski, koszt niecale 10 euro. Tablice mozecie sobie napisac na bialym kartonie, przepisac swoj nr z żółtej tablicy. Holenderskie tablic trzeba oddac w okienku przy przerejestrowaniu. Co do ubezpieczenia, mozna jechac na swoim i zrezygnowac w dniu zarejestrowania auta w pl, ja tak zrobilem. Sprowadzalem także dwa auta na export prosto z komisu, opłata 0 euro, polskie ubezpieczalnie ubezpieczaja auta na zagranicznych nr, po miesiącu jak się nie przerejestruje i nie poda polskich tablic wypowiadają umowe. Koszt ubezpieczenie na rok kosztuje srednio tyle co tutaj ubezieczenie zjazdowe. Warunek płatnosc za ubezpieczenie karta kredytowa lub szybklim przelewem. Ja czekałem na potwierdzenie ubezpieczenia 20 minut, musiałem pokazać w komisie bo nie chcieli mnie puscic poki nie bede mial potwierdzenia ubezpieczeni, nawet wydrukowali mi ten kwitek.
 
 
kyniu
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 22
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 3:57 pm   

Mam pytanie co do dokumentów, bo dzisiaj odebrałem już auto i gościu z komisu dał mi tylko:
umowę kupna sprzedaży
dokument potwierdzający apk
kolorową kartkę, która jest niby zarówno dowodem rejestracyjnym i dokumentem eksportowym.

Czy ta kartka na pewno spełnia tyle funkcji? Gościu powiedział, że te deel1 i deel2 to już dawno wycofali.

A kolejna sprawa, czy nie potrzebuję karty pojazdu, bo czytałem, że ją mi dają dopiero w Polsce?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 4:18 pm   

kyniu napisał/a:
Mam pytanie co do dokumentów, bo dzisiaj odebrałem już auto i gościu z komisu dał mi tylko: umowę kupna sprzedaży dokument potwierdzający apk kolorową kartkę, która jest niby zarówno dowodem rejestracyjnym i dokumentem eksportowym.

Czy ta kartka na pewno spełnia tyle funkcji? Gościu powiedział, że te deel1 i deel2 to już dawno wycofali.
Tak, to jest Twój dokument eksportowy. Musisz go przetłumaczyć.

kyniu napisał/a:
A kolejna sprawa, czy nie potrzebuję karty pojazdu, bo czytałem, że ją mi dają dopiero w Polsce?
Tak, kartę pojazdu dostaniesz w polskim wydziale komunikacji.
 
 
 
kyniu
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 22
Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 6:40 am   

ok dzięki wielkie :)

[ Dodano: Wto Wrz 13, 2016 1:57 pm ]
Zauważyłem, że ta papierowa kartka a4 ma wcięcia na coś i tak sobie poszukałem i tam powinien być plastikowy dowód rejestracyjny o ile się nie mylę. Rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział, że może się o to spytać, ale dowód i tak będzie na jego nazwisko, nie wiem czemu. Czy ten plastik będzie mi potrzebny do zarejestrowania pojazdu w Polsce? Na tej kartce są niby moje dane, ale jednak nie mam plastiku...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 5:18 pm   

kyniu napisał/a:
Zauważyłem, że ta papierowa kartka a4 ma wcięcia na coś
wiesz jak wkleisz zdjecie danej kartki/papierow to bedzie latwiej ocenic co to i dac ci odpowiedz
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kyniu
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 22
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 7:55 pm   

Zdjęcia

na pierwszym zdjęciu w górnym lewym rogu są właśnie wycięcia w papierze na ten plastikowy dowód.
Ostatnio zmieniony przez kyniu Wto Wrz 13, 2016 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 10:14 pm   

To jest miejsce na nowy dowód rejestracyjny (na nazwisko starego właściciela) - taka zielona karta.
Jeśli masz stary dowód rejestracyjny, to masz go w formie papierowej (deel I i deel II).
 
 
 
kyniu
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 22
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 9:08 am   

Czyli ten nowy dowód rejestracyjny jest mi nie potrzebny tak? Wszystko mam na tej jednej kartce?
 
 
alchemik80
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 15, 2016 3:35 pm   

Witam
Chciałbym kupić motocykl sprowadzony z Holandii lecz nie wiem cz posiadam wystarczające dokumenty.
Zagłębiając się w czeluści internetu zwątpiłem ze mam wszystkie...

Posiadam
Deel I.
Deel II.
Overschrijvingsbewijs.
i umowę polska kupna sprzedaży.


Czy orientuje się ktoś, czy te dokumenty wystarcza do rejestracji Motocykla w Polsce
Dodam, że motocykl jest wyrejestrowany i jest już w Polsce transportowany był na lawecie nr. byłej rej Mf-pn-51

[ Dodano: Nie Paź 16, 2016 9:36 pm ]
NA prawdę nikt nic ?!?
Ostatnio zmieniony przez alchemik80 Sob Paź 15, 2016 3:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
chris77
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 25
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 9:19 am   

Witam

Mam pytanie z innej beczki, nie moglem znalezc odpowiedzi na to pytanie tutaj. Jesli kupie w Holandii auto rocznik 2007 i nowsze, to czy sam moge odzyskac podatek w Belasting? Nie mowie tu o autach, ktore u handlarza maja cene "export" obnizona o ten podatek, bo przewaznie te auta maja jakas awarie. Slyszalem, ze przy kupnie nowszych rocznikow i zarejestrowaniu w PL, mozna dokument o rejestracji w PL wyslac do Belasting i dostac zwrot podatku. Czy ktos sie orientuje w tej materii?
 
 
andrzej197605
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 5:53 pm   

Witam, mam auto kupione z Holandii, ale ukradziono mi dokumenty. Teraz w polskim wydziale komunikacji chcą ode mnie zaświadczenie że pojazd tam był zarejestrowany. Mimo że posiadam kopię dokumentów holenderskich i certyfikat exportowy, to muszę im dostarczyć to zaświadczenie. Wie może ktoś, gdzie takie coś załatwić, jak to wygląda i ile kosztuje? Miał może ktoś już takie zdarzenie jak ja?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 7:55 pm   

andrzej197605 napisał/a:
Witam, mam auto kupione z Holandii, ale ukradziono mi dokumenty. Teraz w polskim wydziale komunikacji chcą ode mnie zaświadczenie że pojazd tam był zarejestrowany. Mimo że posiadam kopię dokumentów holenderskich i certyfikat exportowy, to muszę im dostarczyć to zaświadczenie. Wie może ktoś, gdzie takie coś załatwić, jak to wygląda i ile kosztuje? Miał może ktoś już takie zdarzenie jak ja?

Przecież ten brief na export o tym zaświadcza. Wszelkie dokumenty dotyczące samochodu załatwiasz w RDW.
 
 
 
andrzej197605
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 8:11 am   

Wiem, o tym, ale to jest po**bana Polska, musi być zaświadczenie. Ktoś już może przerabiał taki temat żeby coś więcej podpowiedzieć.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 9:27 am   

Zaświadczenia nie przerabiałem, ale musiałem spisać umowę sam ze sobą, bo pan w okienku stwierdził, że potrzebna jest umowa to że byłem właścicielem auta od 4 lat na co miał oryginalne dokumenty w ręce na dodatek przysięgle przetłumaczone. Żadne tłumaczenia, że w Holandii nie ma umów, tylko są kody, na briefie exportowym stoi jak bym moje nazwisko to też nie. W polskich wydziałach komunikacji siedzą ludzie ograniczeni umysłowo i nic na to nie poradzisz. Idź do naczelnika wydziału komunikacji a jak nie pomoże to wyżej do prezydenta miasta, bo naczelnik rejestruje auto w jego imieniu.
 
 
 
andrzej197605
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 12:20 pm   

U Ciebie "wigru" to inna bajka. Jak ktoś inny miał podobny problem jak ja i go rozwiązał lub wie jak to zrobić, to proszę o informacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group