NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brak id,paszportu
Autor Wiadomość
t3ron

Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 0
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 1:53 pm   brak id,paszportu

Witam, mam taki problem, mam nadzieje że jakos mi pomożecie..:)
A wiec zgubiłem dowód osobisty, paszportu tez nie posiadam. Do Hol wjechalem na dowodzie.Bylem na policji, zgłosilem zaginiecie jego. Slyszalem ze w ambasadzie mozna wyrobic tymczasowy paszport, robil moze to ktos? na jakiej zasadzie on dziala? mozna na nim tylko zjechac z Hol lecz juz nie mozna wjechac?Slyszalem rowniez ze mozna wyrobic normalny paszport lecz to bardzo dlugo trwa.... Wie ktos cos wiecej na ten temat? Wiadomo swieta sie zblizaja=), chcem jak najszybciej rozwiazac ten problem..:) bo nie chem zjechac do Pol na paszporcie tymczasowym i siedizec miesiac w Polsce i czekac na wyrobienie dowodu....


Co mam zrobic?? ludzie pomocy!! ;-) )
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 2:24 pm   

najlepiej zadzwoń i sie wszystkego dowiedz na 100%


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
Alexanderstraat 25
2514 JM Den Haag
The Netherlands
tel. +31 (0)70 7990100
fax +31 (0)70 7990137
e-mail [email protected]

powodzenia
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 3:44 pm   

Paszport tymczasowy z tego co pamietam kosztuje chyba 30 eur, musisz miec zdjecie lub dwa, nie jestem pewna i jakikolwiek dokument tozsamosci jak prawo jazdy na przyklad. W ciagu dwoch tygodni musisz przekroczyc granice Polski.
I wiadomo, w Polsce zaczyna sie zalatwianie spraw z dowodem, gdzie musisz miesiac czekac. Czasem da sie szybciej zalatwic dowod w Polsce jak sie ma znajomosci albo jak sie bardzo poprosi.

Napisalam to co pamietam jak ja wyrabialam sobie tymczasowy paszport, bylo to kilka lat temu wiec lepiej zadzwon i dowiedz sie jeszcze raz co musisz miec ze soba. Powodzenia.
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:44 pm   

Ale przeciez mozesz sobie zalatwic paszport bez potrzeby wyjazdu do Polski, ktos znajomy moze ci zlozyc dokumenty a potem przyslac do NL , zadnen problem , pozatym co ci po dowodzie polskim ??? Twoim dokumentem poza Polska jest paszport.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 5:10 pm   paszport

bylam w takiej samej sytuacji jak ty. wiec tak - najpierw idziesz do ambasady i wystepujesz o paszport tymczasowy na 3 miesiace mozesz oczywiscie w tym samym czasie wystapic o paszport staly na 10 lat . ten pierwszy koszt 30 euro , drugi okolo 100. na pierwszy czekasz okolo 3 tygodnie a na drugi 3 miesiace. ja nie mialam z soba zadnego dokumentu stwierdzajacego moja tozsamosc wiec ktos musial poreczyc moje dane w moim przypadku byl to maz. na paszporcie 3 miesiecznym nie ma zakazu ani wyjazdu ani wjazdu do Polski ja np. na takowym jechalam na wczasy do Turcji i nie bylo zadnych problemow.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 5:28 pm   

obca osoba chyba nie moze zlozyc za ciebie wniosku paszportowego
(no chyba ze rodzic, w dodatku chyba musza miec upowaznienie pisemne, musisz przeciez zlozyc na tym wniosku wzor podpisu)
odebrac za Ciebie twojego paszportu tez obcy nie moze

wyrob sobie tutaj tymczasowy, albo zwyczajny, czeka sie bodajze 1,5 mies. zadzwon do ambasady to bedziesz w 100% pewny co Ci sie bardziej oplaca
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 6:41 pm   

ja na paszport tymczasowy nie musialam czekac, dostalam go od reki, w ten sam dzien i mialam 2 tygodnie na przekroczenie granicy i wrocic juz moglam na paszporcie stalym

z tego co widze rozni ludzie inaczej sie wypowiadaja, takze nic innego jak tylko samemu sie skontaktowac z ambasada :)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 7:57 pm   id

owszem Aniu ale ty prawdopodobnie chcialas wlasnie tylko na powrot do Polski a ja mieszkam tu na stale i chcialam zwykly wiec stad te roznice
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 8:10 pm   

Ja sobie jakos wyrobilem przez osobe trzecia , mozesz zrobic to na przyklad przez biuro podrozy , niech ta osoba zlozy za ciebie wniosek , a odebrac mozesz sama.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 7:58 am   

No rozumiem, ja wtedy jeszcze nie mieszkalam w nl na stale, dlatego podalam inna opcje jak mozna wyrobic paszport tymczasowy, a t3ron pytal wlasnie o paszport tymczasowy.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 6:26 pm   id

wazne jest ze chyba dostal dosc wyczerpujace informacje jak mozna to zalatwic- a przeciez o to chodzi czym wiecej wypowiedzi tym wiecej informacji zawsze z ktorejs mozna skorzystac . pozdarwaim
 
 
Karola 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 39
Skąd: Haga / Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 7:00 pm   

a ja dotalam paszport tymczacowy na rok i placilam 12 euro dostalam go po tygodniu potrzebowalam do szkoly mozesz na nim normalnie przekraczac granice przez okres czekania no paszport 10cio letni. ja czekalam ok 3 miesiace
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group