NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Abolicyjny" zwrot podatku
Autor Wiadomość
victoria06
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 7:36 pm   Może trochę edukacji nie zaszkodzi.

Trochę się dziwię rozgoryczeniu nowicjuszy z forum postawą roszczeniową wynikającą często nie tylko z niewiedzy, ale z ignorancji.
Wielu na tym forum dyskutowało i uczestniczyło w walce o lepsze warunki podatkowe pracujących w Holandii. Pomimo braku zmiany konwencji podatkowej pomiędzy Polską i Holandią pod naciskiem grupy rodaków Rząd zmienił zasady podatkowe pracujących w Holandii w sposób, który sama sugerowałam na forum w czasie kampanii "nie podwójnemu opodatkowaniu" A dzisiaj wielu ma pretensje oto, że w ogóle musi mieć jakąkolwiek wiedzę o podatkach. Sprawy podatkowe tak samo są ważne jak pieniądze w banku czy praca.
Nawet z szacunku dla innych należy czytać i rozumieć co się czyta. Jeżeli nie rozumie się co urząd napisał to poprosić rozumnego a nie bezpodstawnie ubliżać urzędnikom, którzy zapewne właściwie uzasadnili decyzję.
Jeszcze nikomu doza wiedzy fachowej nie zaszkodziła.
_________________
Czy Polacy to Indianie Europy?
 
 
drbru 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 11
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:39 pm   Re: Może trochę edukacji nie zaszkodzi.

victoria06 napisał/a:
Trochę się dziwię rozgoryczeniu nowicjuszy z forum postawą roszczeniową wynikającą często nie tylko z niewiedzy, ale z ignorancji.
Wielu na tym forum dyskutowało i uczestniczyło w walce o lepsze warunki podatkowe pracujących w Holandii. Pomimo braku zmiany konwencji podatkowej pomiędzy Polską i Holandią pod naciskiem grupy rodaków Rząd zmienił zasady podatkowe pracujących w Holandii w sposób, który sama sugerowałam na forum w czasie kampanii "nie podwójnemu opodatkowaniu" A dzisiaj wielu ma pretensje oto, że w ogóle musi mieć jakąkolwiek wiedzę o podatkach. Sprawy podatkowe tak samo są ważne jak pieniądze w banku czy praca.
Nawet z szacunku dla innych należy czytać i rozumieć co się czyta. Jeżeli nie rozumie się co urząd napisał to poprosić rozumnego a nie bezpodstawnie ubliżać urzędnikom, którzy zapewne właściwie uzasadnili decyzję.
Jeszcze nikomu doza wiedzy fachowej nie zaszkodziła.


Jeste
post edytowany
_________________
pzdr
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 03, 2009 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:49 pm   

drbru, nie miales nic do powiedzenia w tym temacie
wobec tego po co te az dwukrotnie przytoczone cytaty....
:074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
drbru 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 11
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 1:04 pm   Re: Może trochę edukacji nie zaszkodzi.

Ups, przepraszam za wklejenie dwa razy, polskie znaki miałem wyłączone.
Krótka odpowiedź do Victorii, nie wiem kim jesteś i za kogo się uważasz, ale nie podoba mi się to co piszesz i to co masz w podpisie również.
Widzę, że masz dar krytykowania i pouczania ludzi, a dodatkowo obrażania co świadczy tylko o twoim poziomie.
Ja nikogo nie obraziłem, tylko chciałem się podzielić swoimi refleksjami. Co do samej istoty podatków i interesowania się nimi, to wierz mi, że staram się być mniej więcej na bieżąco, na tyle ile mi czas i energia pozwala.
Może ja jestem naiwnym nowicjuszem jeżeli chodzi o podatki, ale na pewno podatki to nie jest moje oczko w głowie, płacę bo muszę.
Proponuję trochę mniej agresji i więcej zrozumienia dla ludzi, którzy może nie są tacy biegli w tym podatkowym gąszczu.
A na marginesie, to skąd ta pewność, że wszystko zostało poprawnie wyliczone? Może tak a może nie...
_________________
pzdr
 
 
frila 
Poczatkujacy
poszukiwaczka


Wiek: 55
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: K-K/Rijssen NL
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 4:47 pm   

mam dylemat ...W 2008 pracowałam trochę w Polsce i trochę w Holandii.Z polskiego podatku rozliczyli mnie rodzice bo byłam w Holandii (więc nie mogłam zrobić tego osobiście...:( )ale nie mam zgłoszonych dochodów z Holandii za 2008 rok.czy składać zeznanie -korektę czy jak??Moja niewiedza nie wynika z ignorancji urzędów ale po prostu z braku czasu i możliwości informowania się....zresztą dopiero wróciłam z Holandii i stąd moje zainteresowanie....żeby nie popełnić kolejnego błędu w przyszłym roku rozliczeniowym:)

dzięki za jakiekolwiek info....
pozdro
_________________
Nic łatwiejszego zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową - wystarczy ją pokochać...
 
 
yustyna 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 70
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 5:56 pm   

Jeśli chcesz ujawnić holenderskie dochody, to powinnaś złożyć korektę do swojego zeznania. Oprócz tego musisz też złożyć pisemne uzasadnienie przyczyny korekty. No i oczywiście uiścić należny podatek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group