NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Belastingdienst
Autor Wiadomość
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:09 pm   Belastingdienst

..ostatnio słyszałam, że możliwe jest wykonanie telefonu do nich i uzyskanie informacji jak ma się stan oczekiwania na zwrot podatku, próbował ktoś? jakie dane trzeba przygotować, żeby udzielili takiej informacji telefonicznie? jest jakaś specjalna linia?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:26 pm   

Zgadza sie mozna ale jesli teraz zadzwonisz z pytaniem o rozliczenie za rok 2008 to kaza czekac do 1 lipca , jesli po 1 lipca nie dostaniesz odpowiedzi to mozesz zadzwonic .
nr.tel to 0800-0543 do godz.20.00

monika
 
 
Szakalek 
Poczatkujacy


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 12:04 pm   Re: Belastingdienst

kasiakiko napisał/a:
..ostatnio słyszałam, że możliwe jest wykonanie telefonu do nich i uzyskanie informacji jak ma się stan oczekiwania na zwrot podatku, próbował ktoś? jakie dane trzeba przygotować, żeby udzielili takiej informacji telefonicznie? jest jakaś specjalna linia?

nie napisałas o jaki rok podatkowy ci chodzi...
Mozesz zadzwonic i zapytac czy dotarło do urzedu twoje rozliczenie za 2008r a jesli chodzi o 2007 to mozesz zapytac na jakim etapie jest twoje rozliczenie-powiedza ci wszystko co cie interesuje-przygotuj sobie numer soffi ewentualnie moga zapytac cie o date urodzenia lub o adres zamieszkania i musisz zapytac o jaki rok ci chodzi-pozdrawiam :039:

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 12:09 pm ]
mavd napisał/a:
nr.tel to 0800-0543 do godz.20.00
to jest darmowy numer dostepny dla ludzi w holandii a ten jest dostepny dla wszystkich i jest płatny
+31555385385 po połaczeniu wybierz 1 ----od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 20:00 a w piatki do 17:00
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 7:35 pm   

mavd napisał/a:
Zgadza sie mozna ale jesli teraz zadzwonisz z pytaniem o rozliczenie za rok 2008 to kaza czekac do 1 lipca , jesli po 1 lipca nie dostaniesz odpowiedzi to mozesz zadzwonic .
nr.tel to 0800-0543 do godz.20.00

monika



bardzo proszę was o pomoc, ponieważ dzwoniąc pod ten numer, automat mówi wyłącznie w języku holenderskim, dla mnie jest to ogromne utrudnienie, wiem, że jestem w holandii, ale mówię tylko po angielsku i nic nie rozumiem, jakie numery mam wybierać dalej, próbowałam na wszystkie możliwe sposoby czyli 1,2,3..ale później znowu mówią tylko po holendersku..czekam na pomoc
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 10:35 pm   Re: Belastingdienst

kasiakiko napisał/a:
..ostatnio słyszałam, że możliwe jest wykonanie telefonu do nich i uzyskanie informacji jak ma się stan oczekiwania na zwrot podatku, próbował ktoś? jakie dane trzeba przygotować, żeby udzielili takiej informacji telefonicznie? jest jakaś specjalna linia?



Witam, to nie do konca tak...mozna sie dowiedziec jaki jest status naszego rozliczenia tzn
-czy wplynelo i kiedy
-czy sa poprawne dane np nr konta
-ewentualnie informuja nas ze zostala wyslana poczta dotyczaca np podania nr rachunku na jaki ma byc zwrot

Nigdy nie udzielaja informacji jaki jest okres oczekiwania na rozliczenie z ich strony-chyba ze juz zostalo wykonane .

Do rozmowy telefonicznej z urzedem nalezy przygotowac
-nr sofi
-dane osobowe
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:59 pm   Re: Belastingdienst

JoannajobNL napisał/a:
kasiakiko napisał/a:
..ostatnio słyszałam, że możliwe jest wykonanie telefonu do nich i uzyskanie informacji jak ma się stan oczekiwania na zwrot podatku, próbował ktoś? jakie dane trzeba przygotować, żeby udzielili takiej informacji telefonicznie? jest jakaś specjalna linia?



Witam, to nie do konca tak...mozna sie dowiedziec jaki jest status naszego rozliczenia tzn
-czy wplynelo i kiedy
-czy sa poprawne dane np nr konta
-ewentualnie informuja nas ze zostala wyslana poczta dotyczaca np podania nr rachunku na jaki ma byc zwrot

Nigdy nie udzielaja informacji jaki jest okres oczekiwania na rozliczenie z ich strony-chyba ze juz zostalo wykonane .

Do rozmowy telefonicznej z urzedem nalezy przygotowac
-nr sofi
-dane osobowe


..tak oczywiście właśnie takie informacje chciałabym uzyskać, problem w tym, że nie rozumiem o czym mówi automatyczne menu :( czy ktoś mógłby przedzwonić na tą bezpłatną infolinię i napisać schemat jakie numery kolejno wybierać, bardzo mi zależy, nie mam kogo poprosić o pomoc..
 
 
bula_073 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:26 am   

Mam pytanie, czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć list z Belastingu:





edit
_________________
Buła
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 28, 2009 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 3:04 pm   

bula_073 napisał/a:
Mam pytanie, czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć list z Belastingu:
Mevrouw, mijnheer
Hierbij ontvangt u de door u bestelde artikelen van de Belastingdienst. Artikelen die niet op voorraad zijn, zullen worden nageleverd.
Met vriendelijke groet.
Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Drogi Pani/Pani
Niniejszym otrzymuje Pan zamówione wcześniej przez Pana dokumenty od Urzędu Podatkowego. Dokumenty, ktorych Pan nie otrzymal a zamowil zostana do Pana przeslane pozniej.
Z podrownieniami
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 6:41 pm   

Kasiakiko. Poczekaj az skonczy mowic i nacisnij 4 , wlaczy sie znowu automat i znow nacisnij 4 lub zadzwon na telefon dla cudzoziemcow 055 5 385 385
 
 
kula 
Poczatkujacy
kula

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 5:51 pm   

edit

w tym dziale nie tlumaczymy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 28, 2009 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 1:23 pm   

Kula, dostaniesz 1568 euro zwrotu podatku za 2007 jak tylko dostarczysz numer konta bankowego
Ostatnio zmieniony przez Beata Pią Kwi 24, 2009 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
byku1986 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 6
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 1:34 pm   

Mam pytanie, czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć list z Belastingu:




tu nie tlumaczymy postow
na Forum jest odpowiedni dzial wiec tam umiesc swoj post !


[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 1:49 pm ]
a gdzie dokładnie??
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 28, 2009 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
panierek 
Poczatkujacy
panierek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: opolskie
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 10:42 am   

Dzwonię na numer do cudzoziemców i wybieram 1 i nic, cały czas odzywa się sekretarka, a nie znam holenderskiego, tylko angielski.......:-(
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 12:06 pm   

Dzwoniac na telefon dla cudzoziemcow nie musisz nic wybierac, tylko czekac na polaczenie, automat informuje tylko ze nalezy miec przygotowany BSN i o czasie oczekiwania
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 4:36 am   mam pytanie w temacie

czy mozna e-maila wyslac do belistragu czy jakos tak pytanie czy maja moje zgloszenie do rozliczenia za 2008 lub listownie prosilabym o adres odrazu ewentualnie e-maila jak mozna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group