NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 06, 2013 6:37 pm
Pozdrawiam kierowce ...
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 6:51 pm   Pozdrawiam kierowce ...

niebieskiego busa Opel Vivaro POT 89XX któremu albo popaliły się żarówki w kierunkowskazach, albo nie wie do czego służy dźwignia znajdująca się po lewej stronei kierownicy...
Do tego przydało by się nauczyć ze lewy pas nie służy do ciągłej jazdy 90km/h jeśli prawy i środkowy sa wolne...
Miałem "przyjemność" obserwować jazdę owego busa przez jakieś 10km... Król lewego pasa i tyle.

Do tego wątku zacznę dopisywać zaobserwowanych polskich królów holenderskich autostrad...

Chociaż nic nie przebije kierowcy pełnoletniego BMW SKL ***** który z pasa awaryjnego postanowił zrobić sobie kolejny pas autostrady (bo pozostałe 6 stały w korku)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
pracowita 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 8:19 pm   

Brawo dla MODA!Mój mąż kiedyś pokazywał mi jak jeżdżą Polacy po autostradach w Holandii i w Niemczech:)Z odległości z której nie było widać dobrze rejestracji samochodu potrafił w 90% określić czy to jedzie Polak czy inny Europejczyk.Dodam że mąż jest kierowcą zawodowym C+E i stwierdził że Polakom odbija na takich drogach...
Podobno po pierwszym 100Euro mandatu zaczynają już myśleć w czasie jazdy:)
I kulturą dorównują reszcie...
Ostatnio zmieniony przez pracowita Pon Mar 30, 2009 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 8:50 pm   

Mnie ostatnio jakis laweciarz z polskego zaglebia metaloplastyki samochodowej (Pleszew) zablokowal na niemieckim parkingu (bo stanal tak ze zablokowal prawidlowo parkujace samochody) na 30minut i nie widzial w tym nic zlego :072: :072: Do tego nie widzial znaku PKW only (osobowki) :072:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Mar 30, 2009 8:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 10:00 pm   

Jazda po pasie awaryjnym 300E mandat.I nie ma litosci .
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:17 am   

Witam, ja również uważam że niestety nasi rodacy uważają się za królów szos a tym bardziej autostrad !!! A tym samym ośmieszają nas... niestety !!! Świetny pomysł z tym tematem na pewno będzie się rozwijał :038:
Pozdrawiam Wszystkich :039:
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:10 am   

NIe wiem czy macie tez takie uczucie, ale jak widze takiego krola szos to wstydze sie ze jestem jego rodakiem...Nie ma duzego problemu jak sam jade autem, ale jak jade z jakims holendrem(ka) to stram sie nie patrzec na zdolnosci jakiegos naszego rodaka...Ale szlak mnie trafia jak widze palanta jadacego po lewym pasie 90 km/h choc prawy jest wolny...szkoda slow...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:13 am   

Mam takie uczucie i wlasnie styl jazdy takich krolow szos, byl jednym z argumentow ktore przyspieszyly zakup auta na "wariackich" (zoltych ;) ) numerach
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:57 am   

darkis napisał/a:
NIe wiem czy macie tez takie uczucie, ale jak widze takiego krola szos to wstydze sie ze jestem jego rodakiem...Nie ma duzego problemu jak sam jade autem, ale jak jade z jakims holendrem(ka) to stram sie nie patrzec na zdolnosci jakiegos naszego rodaka...Ale szlak mnie trafia jak widze palanta jadacego po lewym pasie 90 km/h choc prawy jest wolny...szkoda slow...

A ty tylko Polakow widzisz tak jezdzacych??Bo ja nie tylko i moim zdaniem sa wieksze powody do wstydu.
Rozumiem,ze udzielajacy sie na tym watku nie popelniaja bledow,zawsze jada znakomicie .Ciekawe tylko czy inni na autostradzie jak jada za wami moga powiedziec o was to samo???

Lila napisał/a:
Świetny pomysł z tym tematem na pewno będzie się rozwijał

No jak kazdy,gdzie mozna powieszac psy na rodakach.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:08 am   

Aha drogi Marcinie ! To znaczy ze na żółtych tablicach mozna juz wariowac ??? Mnie własnie na takich tablicach o mało nie staranował przyejezdzając na czerwonym świetle (mam nadzieje ze to nie byłes Ty) i wcale nie był to wyjątek bo takich mistrzów czesto widze !!!Ale cóz My Polacy to jesteśmy żli w kazdym calu !!! Zawsze bede sie trzymac tego ze ludzie sa tylko ludzmi ! Rózni pod kazdym wzgledem i na kazdej czesci tego globu Co wcale mnie osobiscie nie przeszkadza zeby pisac w tym miejscu uwagi dotyczace jazdy na szerokich drogach moze ktos sie przy okazji czegos nauczy?

(Czy orzeł to jest ptak co sra do swojego gniazda ??))

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 10:11 am ]
RobKAM -własnie tez to napisałam -duży całus z rana dla Ciebie :039:
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:14 am   

RobKAM napisał/a:
darkis napisał/a:
NIe wiem czy macie tez takie uczucie, ale jak widze takiego krola szos to wstydze sie ze jestem jego rodakiem...Nie ma duzego problemu jak sam jade autem, ale jak jade z jakims holendrem(ka) to stram sie nie patrzec na zdolnosci jakiegos naszego rodaka...Ale szlak mnie trafia jak widze palanta jadacego po lewym pasie 90 km/h choc prawy jest wolny...szkoda slow...

A ty tylko Polakow widzisz tak jezdzacych??Bo ja nie tylko i moim zdaniem sa wieksze powody do wstydu.


Polecam http://www.wiatrak.nl/165...ski-w-holandii/


RobKAM napisał/a:
Rozumiem,ze udzielajacy sie na tym watku nie popelniaja bledow,zawsze jada znakomicie .Ciekawe tylko czy inni na autostradzie jak jada za wami moga powiedziec o was to samo???


Ja jade prawym lub srodkowym (jak prawy jedzie wolniej niz ja) pasem tempomat/ogranicznik predkosci (w zaleznosci co akurat potrzebuje) ustawiony na +7km/h od ograniczenia (bo tyle przeklamuje mi licznik). I nie jade lewym 10km jak srodkowy i prawy sa wolne...

RobKAM napisał/a:
Lila napisał/a:
Świetny pomysł z tym tematem na pewno będzie się rozwijał

No jak kazdy,gdzie mozna powieszac psy na rodakach.


Raczej uswiadomosc jak bardzo widoczne sa debilne zachowania na autostradzie (o to chodzi w tym watku) i jak sa widoczne.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
auto czesci 
Poczatkujacy
autoczescipolska

Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: polska-holandia
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:21 am   jazda

witam ja bym chcial tylko dodac ze polacy moze nie wszyscy potrafia jezdzic jest wielu
takich ktorzy maja przepisy gdzies albo poprostu ich nie znaja,Ale bedac tu sporo lat powiem wam szczeze ze holendrzy choc prawojazdy robia pol roku to oni naprawde nie umieja jezdzic chodz auta maja wiekszosci nowe i z pelnym wyposazeniem ale nic nie uzywaja, taka moja opinia

pozdrawiam wszstkich
_________________
Auto Czesci Export recaro
pozdrawia
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:10 am   

A ja dodam od siebie ze nie jeden kierowca na "zoltych" blachach jadacy przede mna "zapomina" wlaczyc kierunkowskaz skrecajac, wyprzedzajac czy poprostu zmieniajac pas ruchu na szybszy/wolniejszy. Jakos mi sie nie chce wierzyc ze to wszystko Polacy.
Poza tym jestem bardzo czesto (prawie w kazda niedziele) na Bazaar Vleuten i uwierzcie mi mozna tam zobaczyc cuda. Co jeden kierowca to lepszy.
Mialam kiedys sytuacje ze facet terenowka na zoltych blachach wprost zablokowal pas ruchu dla wyjezdzajacych na dobre pol godziny. Zaparkowal sobie, wlaczyl awaryjne i poszedl. Duza liczba kierowcow lubi sie tez "wpychac" na chama w puste miejsce parkingowe do ktorego ktos wlasnie probuje zaparkowac.
Czyzby to tez byli "tylko" Polacy????
Pozdrawiam wszystkich kierowcow
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:36 am   

Hera napisał/a:
skrecajac, wyprzedzajac czy poprostu zmieniajac pas ruchu na szybszy/wolniejszy. Jakos mi sie nie chce wierzyc ze to wszystko Polacy.
Poza tym jestem bardzo czesto (prawie w kazda niedziele) na Bazaar Vleuten i uwierzcie mi mozna tam zobaczyc cuda. Co jeden kierowca to lepszy.
Mialam kiedys sytuacje ze facet terenowka na zoltych blachach wprost zablokowal pas ruchu dla wyjezdzajacych na dobre pol godziny. Zaparkowal sobie, wlaczyl awaryjne i poszedl. Duza liczba kierowcow lubi sie tez "wpychac" na chama w puste miejsce parkingowe do ktorego ktos wlasnie probuje zaparkowac.


Dokladnie tak i zgadzam sie z TOba w 1000 %. Powiem tylko tyle ze raczej polacy nie sa nauczeni tego aby stanac sobie na swiatlach i ucinac z innym kierowca pogawedki tamujac ruch innym mialam taka sytuacje i uwazam to za szczyt wszystkiego ,inna sytuacje moge opowiedziec taka tez na swiatlach pan stanal sobie na czerwonym i grzebie cos w bagazniku nie w pospiechu spokojnie bez stresu normalnie :119: . Uwazam ze Holendrzy maja te cale przepisy gdzies i uwazaja ze wszystko im wolno . :072:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:16 pm   

A ja jeżdżę najlepiej na świecie i co ?
No, ale to zależy w jakim aucie, znaczy na jakich blachach akurat jadę.
Ostatnio zmieniony przez pani_puchatkowa Wto Mar 31, 2009 12:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:56 pm   

Po 3 miesiachach pobytu w Amsterdamie stwierdzam, ze Holendrzy sa duzo gorszymi kierowcami niz Polacy!! Oczywiscie nie wszyscy :o )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group