NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKONCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU
Autor Wiadomość
texas 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 2:15 pm   ZAKONCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Witam serdecznie wszystkie mamy,ktorych pociechy uczeszczaja do holenderskich przedszkoli oraz te,ktorych dzieci juz ukonczyly nauke.Mam pytanie jak nalezy sie zachowac tzn,co przygotowac,jakie prezenty(jakiej wartosci)dla dzieci z grupy oraz co dla nauczycieli?Bardzo dziekuje za podpowiedzi.Pozdrawiam
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 3:04 pm   

Proponuję drobiazgi jakieś z najpodlejszych sklepów: Action, Zeeman lub Wibra.
W zupełności wystarczy coś małego i taniego: gwizdek, ołówek, długopisik lub po jakimś ciastku.
Moja córa zaniosła polskie prince polo XXL to mało języków nie pogubili :081: .
Dla nauczycieli po mniejszej bombonierce i też będzie dobrze.
Nie masz co robić z tego wielkiej imprezy bo nikt większej wagi do tego nie przywiązuje.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 3:08 pm   

Prawda.Nasz syn jak rozstawal sie z przedszkolem to kupilismy dzieciom zestaw kredek ,w Zeemanie sa w takiej tubie po 50 centow a wychowawczyni kwiaty.I kazdy byl zadowolony.
pozdrawiam
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 1:38 pm   

Witam, ja mam pytanie troszke z innej beczki, otóż 2 miesiące temu urodzilam synka i tak jestem w nim zakochana, że choc jest juz zapisany do żłobka to nie mam pojęcia jak go tam zostawie, wiec kombinuje jak moge zrobić, żeby go nie oddawać, a przy tym troszkę zarobić, bo pracować muszę. Wymysliłam więc, że może dobrą opcją byłoby opiekować się dziećmi innymi przy okazji, pomysl prosty jak budowa cepa problem w tym, że aby mamy otrzymaly zwrot za opiekę muszę na pewno załozyć jakąś firmę, spełniać jakies warunki itd.
Nie myslalam o jakies wiekszej grupie, ale o maksymalnie 2-3 dzieci. Z mozliwoscia opieki w weekendy co mysle kazdej mamie szczególnie tej pracującej również wtedy było na rękę. Pewnie bujam w obłokach, ale może ktoś sie takim czymś zajmuje alo juz miał taki pomysł i dałby mi kilka rad, bądz po prostu sprowadzil na ziemię. :)

:039:
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 3:03 pm   

misiakasia a kiedy chcialabys zaczac zajmowac sie dzieciaczkami? juz teraz czy za jakis miesiac-dwa?

czy to twoje pierwsze dziecko, czy masz doswiadczenie w opiece nad dziecmi? w jakim wieku chcialabys miec te dzieci do opieki, czy umiesz zajac sie maluchami w roznym wieku? czy poradzisz sobie z 3-4 dzieci w tym jedno twoje? karmienie, przewijanie, placzace maluchy... a jezeli roznica wieku jest wieksza i powiedzmy 2 maluchy juz raczkuja i je trzeba dopilonowac bo jak male robaczki juz wszedzie dopelzna... :)

pomysl jest dobry pod warunkiem ze na wszystkie moje pytania odpowiedzialas pewnie i smialo TAK
no i pozostaje kwestia mam ktore by ci oddaly swoje maluchy do opieki, podejrzewam z enie masz tyle kolezanek i musialabys przyjac obce dzieci do opieki. one musza ci ufac i wierzyc ze np na wypadek jakiegos wypadku potrafilabys zajac sie ich dzieckiem, np gdy maluch cos sobie do nosa wepchnie czy sie dlawi... ja bym chciala aby taka mama miala certyfikat z kursu pierwszej pomocy, doswiadczenie nad opieka nad dziecmi, byc nie tylko zakochanym w swoim dziecku ale rowniez umiec podzielic uwage na inne pod jej opieka dzieci, znac dobrze holenderski by moc zadzwonic np na pogotowie czy zabrac szybko do lekarza - czyli jazda samochodem hmm z trojka innych dzieciaczkow...

Ten pomysl wcale nie jest az taki prosty biorac pod uwage jaka to odpowiedzialnosc zajac sie cudzymi dzieciakami.. zajac sie jednym swoim dzieckiem to jedna rzecz a zajmowac sie dodatkowymi maluchami to juz cos innego. musisz miec oczy zawsze szeroko otwarte a jezeli nie daj boze ktorys maluch sie potknie i uderzy i mimo ze nic oprocz siniaka nie bedzie mial to jednak jego rodzice beda mieli do ciebie uraze ze nei dopilnowalas ich szkraba..

Ja kiedys tak zajmowalam sie swoja corka i synem ciotki, rowiesnikami i wierz mi nie latwo jest to robic gdy musisz wybierac miedzy swoim dzieckie a innym... najgorzej wspominam przewijanie hehe no i chlopak mial apetyt jak kon ciagle byl glodny.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 3:35 pm   

jagodka, to nie tylko pewna odpowiedz "Tak "ale o wiele wiecej musisz miec by otwozyc takowe przeczkole domowe. Najlepiej skontaktowac sie z K.v.K. i/lub LRK .
Przedewszsystki na poczatek w gminie dowiedziec sie czy mozna otwozyc w danym domu "domowe przeczkole". Dowiedziec sie czy twoje mieszkanie/dom moze bez remontu/przebudowy byc uzywany do przeczkola czy metraz jest wystarczajacy czy .. czy ... Jak juz sie dowiesz takiech podstaw musisz sie zapisac w k.v.k. i LRK .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Maj 01, 2012 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 3:45 pm   

Misiakasia podsylam Ci stronke gdzie mozesz poczytac o tym jak zostac opiekunka dla dzieci czyli gastouder bo mysle, ze o to Ci chodzi. Stronka jest z Amsterdamu, ale zasady sa wszedzie takie same. Czyli przede wszystkim znajomosc jezyka, odpowiednio wyposazone mieszkanie i kurs :

http://www.opvangthuis.nl...id=14&Itemid=49
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 6:23 pm   

baileys, domyslam sie ze oprocz milosci do dzieci ona rowniez musi prawnie tez zalatwic formalnosci, sprawdzenie policyjne, zarejestrowanie sie pewnie jakies tez certyfikaty etc :)

ja chce rowniez zwrocic uwage ze oprocz pracy to jest duuuuza odpowidzialnosc, okropnie wielka odpowiedzialnosc na ktora ja juz wiecej sie nei pisze oprocz sporadycznych play dates z kolezankami corki ale na pewno nie na co dzien.
sama w domu mal male dziecko i naprawde nie wyobrazam abym miala czas i chec zajmowac sie jeszcze jednych czy dwoma niemowlakami :119:
:)
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 6:47 pm   

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi. Ja bardzo kocham dzieci i mam sporo doświadczenia mogę to wykazać nawet referencjami, na czarno przed narodzinami mojego synka rok opiekowałam się 3ma chłopakami(9, 10 i 12 lat) + roczna dziewczynką także nie boję się tej kwestii, przeraża mnie jednak biurokracja... nie poradze sobie sama z formalnościoami bo mam dwie lewe rece, a holenderski jest komunikatywny, na pewno nie płynny,w związku z tym myślałam o opiece nad polskimi dziecmi No i pozostaje kwestia mieszkania, problem w tym, że mieszam w domu spółdzielczym i z tego co słyszałam nie można tych domów używać do celów zarobkowych...?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 8:55 pm   

misiakasia,

Cytat:

nie poradze sobie sama z formalnościoami bo mam dwie lewe rece



to bedziesz musiala kogos zatrudnic by zrobil to za ciebie, niestety bez odpowiednich formalnosci nie zrobisz kroku do przodu

Cytat:


Ja bardzo kocham dzieci i mam sporo doświadczenia mogę to wykazać nawet referencjami, na czarno


referencje na czarno? ale dla kogo, po co i w jakim celu ?
Cytat:

mieszam w domu spółdzielczym i z tego co słyszałam nie można tych domów używać do celów zarobkowych...?
dobrze slyszalas

i odpowiedzialas sobie na juz pytanie ,szukasz wiec potwierdzenia ze tak nie jest ?

Bronka podala ci link skorzystaj z niego i tam szukaj odpowiedzi , ewentualnie w odpowiednim temacie z forum , bo ten watek nosi tytul ZAKONCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 01, 2012 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kkasia1981 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 51
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 4:49 pm   

A ja mam pytanie dotyczące zakończenia roku szkolnego, czy tak jak w Polsce daje się nauczycielowi na zakończenie roku jakieś prezenty? Jak tak to jakie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 4:52 pm   

kkasia1981,

tematy z forum zakonczenie roku szkolnego


http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=77571

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=13607
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group