NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE DZIECKO formalnosci
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 8:22 pm   

:D Wprawdzie nie do mnie skierowalas pytanie magrach,ale troche wertowalam te stronki o becikowym........ wynika z tego, ze dzieci, ktore sie nie urodzily w Polsce, tez moga pobierac becikowe ,jesli w ciagu 3 miesiecy zostanie ten fakt zgloszony...tak to rozumiem,ale czy z tego tytulu nie trzeba tego zglosic w Holandii,(a moze przemilczec?)ze pobralo sie na dziecko w kraju ojcow przyslugujace becikowe i czy ONI tego jakos nie wykorzystaja w momencie np; wyplaty kwartalnej kindrerbijslag......???? Wydaje mi sie ,iz nie ma takiego prawa, by mieszkac w jednym panstwie, a pobierac swiadczenia pieniezne w obu ...no chyba, ze becikowe do takich swiadczen sie nie zalicza....(jakie wiec jest to swiadczenie?) i jeszcze jedno.....na kazdym formularzu ktory przyszlo mi tu wypelniac.... zawsze trzeba bylo, poswiadczyc prawdziwosc i zgodnosc informacji wlasnym podpisem....a to jakby nie bylo,przynajmniej mnie do czegos zobowiazywalo..... pewnie ambasada rowniez udzieli info dotyczace tej sytuacji... :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 8:54 pm   

OK mea culpa :) Gochna_H, kajam sie za moja przestarzala wiedze (z zeszlego roku ;) )
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 9:07 pm   

:D przepisy jak widac nie tylko te holenderskie,ale tez i te nasze, polskie ulegaja modyfikacji... wiec ,kto za tym nadazy???dobrze ze istnieje to forum na ktorym mozemy sobie wyjasniac co ktora sie dowiedziala...ja tez alfa i omega nie jestem :lol: pozdrawiam w sobotni wieczorek :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 11:37 pm   

Pisząc ,że becikowe należy się każdemu dziecku miałam na myśli to, że nie trzeba wykazywać dochodu ani nic z tych rzeczy.

Nie wiem jak jest w przypadku dziecka urodzonego za granicą, sądzę jednak,że najpierw musi ono zostać zarejestrowane w USC lub zameldowane w Polsce, no i rodzice (rodzic) też musi mieć meldunek w Pl.
Becikowe jest jednorazową "zapomogą" i nie jest równoznaczne z zasiłkiem rodzinnym.

Jeszcze jedno: jeśłi oboje rodzice są Polakami albo oboje muszą sie udać do urzedu albo trzeba mieć dowód osobisty drugiego rodzica i drugi rodzic podpisuje oświadczenie ze nie będzie starać się o becikowe np. w innym mieście
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 11:58 am   

witam panie ponownie :-)
Dzwoniłam do ambasady z pytaniem o paszport dla dziecka. Okazało sie że dziecko nie będzie wpisane do paszportu mamy , tylko będzie miało wyrobiony własny paszport ( a jak :-) ) . Potrzebne jest zdjęcie (z noworodkiem do fotografa :-) ) Paszport będzie na rok. Po roku trzeba będzie znów składać podanie o nowy, tez tylko na rok. Paszport kosztuje 19 euro ( albo 17 :oops: zapomniałam )
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 6:37 pm   

a temat podumiera bo wszystkie zainteresowane już urodziły :-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 9:29 pm   

co do becikowego w polsce, na podstawie empirii moge stwierdzic, ze jest to wspanialy przejaw polityki (anty)prorodzinnej naszego rownie wspanialego rzadu. Nasza coreczke urodzilam w styczniu. Mam obywatelstwo polskie, podobnie jak i nasze dziecię. Jak wielka byla ma radosc, gdy przy wizycie w wysokiej instancji o nazwie Urzad Miasta dowiedzialam sie, ze (niewazne ze jestem Polka i urodzialam jakze wspaniala obywatelke Polski) becikowego "absolutnie prosze pani" nie dostane!! A dlaczego? Bo moj maz i ojciec dziecka nie ma obywatelstwa polskiego. A jakie wytlumaczenie? Nie ma wytlumaczenia. A strona czeska sie wypiera, ze to polska ma zaplacic becikowe, a nie oni. A polska mowi, ze czeska. I w kolo Macieju (a raczej Romanie).
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:20 am   

a czy mozna nowonarodzonemu dziecku wyrobic tymczasowy dowod osobisty za posrednictwem ambasady?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 5:15 pm   

marte78, zerknij na poprzednia strone tego tematu :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 11:43 am   

Hej,

A moze ktos wie jak ugryzc takie cos: Co jesli dziecko urodzi sie w PL i zona chce tam zostac jakis czas, powiedzmy z pol roku. Czy musi sie stad wymeldowywac ? Czy musi rejestrowac dziecko tutaj w gemente czy dopiero potem po ponownym przyjezdzie do NL ?
_________________
EOF :)
 
 
inkipinki 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 6:16 pm   

skoro dziecko urodzi sie w pl to nie musi go od razu meldowac w nl mozna to zrobic dopiero po ponownym przyjezdzie,
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:18 pm   

Paszport tymczasowy dla dziecka do 5 lat trzeba wyrabiać co roku,przy wyrobieniu 2 paszportu potrzebny jest PESEL.
A ja zastanawiam się czy można wyrobić dziecku jakiś inny dokument,by nie jezdzić co roku do Polski,albo co zrobią rodzice,którzy nie mają możliwości zameldowania dziecka w Polsce?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 5:00 pm   

istnieje cos takiego jak ambasada. I w ambasadzie zalatwisz pesel dla dziecka (jak dziecko nie jest zameldowane w PL to PESEL tylko przez ambasade ) i paszport... paszport dla dziecka ambasada wydaje w mneij wiecej tydzien
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 10:51 am   

dziekuje za odpowiedz w czwartek odebralam paszport synka nikt mi nie powiedzial ze pesel tez zalatwiaja
za to poinformowano mnie ze musze w pl wyrobic dziecku pesel i pl akt urodzenia
ja i syn mamy meldune tu w Holandii nie mam w planach meldowac go w polsce czy to oznacza ze za rok nie dostane paszportu? czy konieczny jest meldunek synka w polsce?
moze ktos z Was drodzy formulowicze wyrabial 2 paszport dla dziecka w tutejszej Ambasadzie i moze powiedziec mi czy konieczny byl polski akt urdzenia.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 10:54 am   

transkrypcje aktu urodzenia zalatwiasz w ambasadzie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group