NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę zrezygnowac z dofinansowanie do mieszkania
Autor Wiadomość
uniu 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 46
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 76
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 5:18 pm   Chcę zrezygnowac z dofinansowanie do mieszkania

Przez pól roku dostawałem dofinansowanie do mieszkania.Po upływie tego czasu wymeldowałem się z tego mieszkania.Chcę z rezygnowac z dofinansowania ale przy przeprowadzce zgubiłem potrzebne kody żeby to zrobic.Księgowy próbował elektronicznie zamówic nowe ale po wymeldowaniu już się nie dało i powiedział ,że nie da się tego zrobic.Co mam teraz zrobic żeby zrezygnowac z tego dofinansowania bo w kietniu dostane juz drugie i jak mam te pieniądze zwrócic?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Kwi 19, 2009 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 5:59 pm   

Chyba musisz to zrobic droga konwencjonalna ;) Isc albo zadzwoonic de Belastingu i wyjasnic sprawe osobiscie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 2:52 pm   

pozostaje ci napisanie listu.. w ktorym opiszesz co i jak... i zapytasz na jaki nr. rachunku masz zworcic nadplacone pieniadze...

nie zapomnij podac adresu do korespodencji...
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:27 pm   

mozna tez poprosic o przeslanie formularzy z belastingu ,je wypelnic i wyslac
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:21 pm   

Mozna tez zmienic biuro rachunkowe. DigiD wogole nie jest potrzebne do wysylania wnioskow o dodatki lub zmiany w dodatkach elektronicznie. W biurze Doorpol w Rotterdamie takie zatrzymanie kosztuje 10 euro i w piec minut sprawa jest zalatwiona. www.doorpol.nl Zycze powodzenia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:24 pm   

dorothy,
Jesli ktos wybiera wyslanie papierow droga lelektroniczna digiD jest potrzebne.
Pozatym fajna forma samoreklamy :)
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:30 pm   

Mieszkam w niemczech juz 7 miesiecy czy ja tez moge dostac dofinansowanie do mieszkania wlasnie stracilam prace i staram sie w holandi o bezrobotne
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:35 pm   

krysiajarek8480,
Czegos nie rozumiem mieszkasz w DE a starasz sie o dofinansowanie i o bezrobotne w NL ???????
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:38 pm   

Witaj Baileys

Samoreklama czy nie???? Nie zmienia faktu, ze DigiD nie jest potrzebne! Kod elektroniczny wystarczy i ten wlasnie kod bez problemu mozna sobie samemu wymyslic. To, ze Ty nie masz mozliwosci poslugiwania sie takim kodem to jest fakt ale biura rachunkowe takie mozliwosci maja. Tak wiec, mozna sobie samemu zamawiac formularze i kombinowac a mozna tez skorzystac z uslug biura i miec z glowy w 5 minut.
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:41 pm   

Tak bo w moim rejonie Kewelwer powiedziano mi ze nie dostane bo potrzebuje jakiegos pozwolenia na przce i nie mieszkam wiecej niz 3 lata i staram sie NL bo tam pracowalam wiecej niz 1 rok

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 12:43 pm ]
sama tego nie rozumiem ale wlasnie tak jest ci co maja niemiecki paszport to dostana oni maja pierwszenstwo a my nie nie wiem czemu

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 12:49 pm ]
Nie wiem czy moge dostac jedno i drugie ale raczej nie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:55 pm   

krysiajarek8480,
dofinansowanie do mieszkania w DE z NL nie ma mozliwosci.
Zasilek dla bezrobotnych dostaniesz juz po przepracowanych 26 tygodniach w NL. ten temat byl szeroko rozwiniety tu na forum uzysj opcji szukaj i wpisz zasilek dla bezrobotnych.
dorothy, hmmmmm o ile mam dobre wiadomosci digiD jest nadawane prze urzad gminny . pozatym takie sprawy jak rozliczenia roczne i kwartalne zostawiam dla mojego ksiegowego.Oczywiscie ktos kto ma problemy z tym postapi madrze zglaszajac sie do dobrego biura rachunkowego. Tylko ze czy to biuro jest uczciwe i dobre to okarze sie dopiero po jakims czasie.
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:57 pm   

dzieki wielkie :119:
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 1:00 pm   

Hej krysiajarek8480

Przedstawiasz swoja sprawe bardzo niejasno. Jesli dobrze rozumiem to 7 miesiecy temu zakonczylas roczna prace w NL i chcesz wiedziec czy nalezy Ci sie zasilek? W tym przypadku odpowiedz jest nie. Jesli pracujesz w NL (minimalnie 26 tygodni w roku) i stracisz ta prace to mozesz starac sie o zasilek. Musisz wtedy natychmiast po utracie pracy zlozyc wniosek. Po przyznaniu zasilku musisz aktywnie szukac pracy.

Holenderskie dofinansowanie do mieszkania w DE jest niemozliwe.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 1:02 pm   

dorothy, krysia opisala jasno :
krysiajarek8480 napisał/a:
Mieszkam w niemczech juz 7 miesiecy czy ja tez moge dostac dofinansowanie do mieszkania wlasnie stracilam prace i staram sie w holandi o bezrobotne

mieszka w DE 7 m-cy
prace stracila -wlasnie teraz /nie dawno
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 1:15 pm   

Hej baileys

Juz nie chce drazyc tematu Digid do znudzenia ale wnioskujac z Twojej wiadomosci to masz firme i rozliczasz sie kwartalnie i rocznie. Do tych rozliczen Twoj ksiegowy nie potrzebuje ani Digid ani kodu elektroniczengo. Sa jeszcze inne kody...

DigiD mozna zdobyc jedynie majac zameldowanie w gminie w NL czy to mialo by oznaczac, ze ci bez meldunku ale pracujacy w NL nie moga sie rozliczac badz zglaszac dodatki elektronicznie??? Uwierz mi na slowo ze DigiD nie jest potrzebne. Twoj ksiegowy napewno to potwierdzi.

zycze milego dnia ....na dzis sie wylaczam.

Dodano: Nie Kwi 19, 2009 1:23 pm
jesli krysiajarek8480 pracowala w NL przez ten rok i teraz stracila prace to ma prawo do zasilku pomimo tego, ze nie ma zameldowania w NL. Musi skladac wniosek na formularzu pisanym, poniewaz do normalego zgloszenia przez internet jest potrzebne (to nieszczesne) Digid. Nalezy jak najszybciej zlozyc wniosek!!!! Sa tez mozliwosci dostawania zasilku z NL i szukania pracy w DE ale na ten temat niestety nie wiem zbyt duzo. Sa posty na forum o tej konstrukcji.

Jesli w CWI odesla Cie z kwitkiem, ze nie nalezy sie jesli nie masz meldunku w NL to nie daj za wygrana!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group