NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły po angielsku dla obcokrajowców - gdzie i jak ?
Autor Wiadomość
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 11:33 pm   Szkoły po angielsku dla obcokrajowców - gdzie i jak ?

Mam 16 lat, kończę trzecią gimnazjum w Holandii, w Polskiej szkole w Hadze. Do 18 roku życia mam obowiązek nauki w holenderskiej szkole. Jestem tutaj od 9 miesięcy i chcę tutaj zostać na stałe. Stwierdziłam, że po tej polskiej szkole nie będę miała tutaj żadnych papierów. Nie chcę się uczyć języka holenderskiego, bo uważam, że wystarczy mi język angielski, który znam w dosyć wysokim stopniu. Chciałabym iść teraz do szkoły, gdzie będą nauczać po angielsku. Planuję iść na 1-2 miesięczny kurs angielskiego, aby znać go perfekt. Są tutaj takie szkoły, gdzie uczą po angielsku i mogę podjąć naukę po gimnazjum ?
Proszę o pomoc w zdobyciu informacji lub adresów.
_________________
Kamila
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 12:33 am   

Chcesz zostac tu na stałe i nie uczyć się holenderskiego???
No comment
 
 
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:23 am   

agata21229 napisał/a:
Chcesz zostac tu na stałe i nie uczyć się holenderskiego???
No comment

Skoro no comment to nie wiem po co komentujesz. :119:
Wiem, że skoro chcę tu zostać na stałe to powinnam się uczyć tego języka, słyszałam to wiele razy. Jednak zdecydowałam, że nie chcę i raczej zdania nie zmienię.
_________________
Kamila
 
 
 
xbogx 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:37 am   

KamaNL,

czego nie chcesz ;)
 
 
Jumper0 
Poczatkujacy
Jumper

Wiek: 33
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: Hoorn
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 7:56 am   

Witaj ;) ja mam 18 lat i tez od 16 roku zycia siedze w Holandii ii wiem jak to jest bo tez nie chialem ;) jesli chcesz zostać w Holandii musisz sie niestety bądz stety nauczyc Holenderskiego...
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 8:14 am   

Kama nl.Jest duzo informacji o szkolach w internecie w samej holandi w jezyku holenderskim .Powodzenia.
 
 
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 10:11 am   

Chyba nie uzyskam tutaj informacji na ten temat ;/
_________________
Kamila
 
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:52 am   

Prawde mowic nie wiem, czy wiekowo sie jeszce zalapiesz, ale mozesz sprawdzic

www.ash.nl - szkola amerykanska
www.ishthehague.nl - szkola miedzynarodowa
www.britishschool.nl - szkola brytyjska

Wiecej szkol z wykladowym angielskim chyba nie ma w Hadze.
Miedzynarodowa jest najtansza, amerykanska najdrozsza.
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:06 pm   

KamaNL, musisz zrozumiec,ze nikt Ci tutaj zle nie zyczy, tylko ludzie sa realistami. Zalozmy,ze skonczysz szkole w jezyku angielskim, pozniej studia, dostaniesz prace i co dalej. Wiesz jak wyglada zycie w NL??? Rozliczenia podatkowe, umowy te najzwyklejsze np. kontrakt na telefon, pisma z banku,kredyty.... wszystko jest w jezyku holenderskim, za kazdym razem jakwybierzesz sie do jakiegokolwiek urzedu to Twoje pierwsze zdanie bedzie: przepraszam nie mowie po holendersku???
Nawet zwykle zakupy moga byc problemem. Jestes mloda osoba i przypuszczam,ze nie mialas jeszcze stycznosci z tymi procedurami. Ja jestem w NL rowniez od 9 miesiecy i rowniez myslalam,ze wystarczy mi angielski(wybieram sie na studia w tym jezyku) lecz po 3 miesiacach pobytu stwierdzilam,ze nie da sie zyc bez znajomosci jezyka,jezeli planujesz zostac tu na stale.
Dlaczego tak bardzo nie chcesz sie go uczyc??
 
 
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:20 pm   

Meliloti napisał/a:
Prawde mowic nie wiem, czy wiekowo sie jeszce zalapiesz, ale mozesz sprawdzic

www.ash.nl - szkola amerykanska
www.ishthehague.nl - szkola miedzynarodowa
www.britishschool.nl - szkola brytyjska

Wiecej szkol z wykladowym angielskim chyba nie ma w Hadze.
Miedzynarodowa jest najtansza, amerykanska najdrozsza.


Dzięki za informacje ;)
_________________
Kamila
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:28 pm   

Ludzie,czy KamaNL prosila o wasze rady w kwestii czy niderlandzki jej bedzie potrzebny czy moze szuka szkoly i prosi o pomoc?Mysle ze to drugie.Uszanujcie jej zdanie.Jak bedzie miala watpliwosci to zalozy watek-czy powinnam uczyc sie jezyka.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:31 pm   

agata21229 napisał/a:
KamaNL, musisz zrozumiec,ze nikt Ci tutaj zle nie zyczy, tylko ludzie sa realistami. Zalozmy,ze skonczysz szkole w jezyku angielskim, pozniej studia, dostaniesz prace i co dalej. Wiesz jak wyglada zycie w NL??? Rozliczenia podatkowe, umowy te najzwyklejsze np. kontrakt na telefon, pisma z banku,kredyty.... wszystko jest w jezyku holenderskim, za kazdym razem jakwybierzesz sie do jakiegokolwiek urzedu to Twoje pierwsze zdanie bedzie: przepraszam nie mowie po holendersku???
Nawet zwykle zakupy moga byc problemem. Jestes mloda osoba i przypuszczam,ze nie mialas jeszcze stycznosci z tymi procedurami. Ja jestem w NL rowniez od 9 miesiecy i rowniez myslalam,ze wystarczy mi angielski(wybieram sie na studia w tym jezyku) lecz po 3 miesiacach pobytu stwierdzilam,ze nie da sie zyc bez znajomosci jezyka,jezeli planujesz zostac tu na stale.
Dlaczego tak bardzo nie chcesz sie go uczyc??

Po prostu uważam, że angielski mi wystarczy. Gdyby się jeszcze zmieniły moje plany w przyszłości, zdecydowałabym się gdzieś wyjechać to holenderski nigdzie mi się nie przyda. A do komunikacji, aby tu żyć w zupełności wystarczy angielski.

[ Dodano: Sro Kwi 08, 2009 2:13 pm ]
xbogx napisał/a:
KamaNL,

czego nie chcesz ;)

Nie chcę się uczuć języka holenderskiego, mimo iż planuję tu zostać na stałe.
_________________
Kamila
Ostatnio zmieniony przez KamaNL Śro Kwi 08, 2009 2:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
CpunDoog 
Poczatkujacy
rock

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 5:41 pm   

CHCCCIJJJJ

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 5:41 pm ]
:079:
 
 
 
KamaNL 
Poczatkujacy
Carpe Diem :)

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:35 pm   

CpunDoog napisał/a:
CHCCCIJJJJ

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 5:41 pm ]
:079:

Ale nie chce ;p

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 2:41 pm ]
Meliloti napisał/a:
www.ash.nl - szkola amerykanska
www.ishthehague.nl - szkola miedzynarodowa
www.britishschool.nl - szkola brytyjska

Uzyskałam informacje na temat tych szkół i okazało się, że w amerykańskiej i brytyjskiej szkole naukę można podjąć najpóźniej w wieku 12-13 lat, ponieważ nauka trwa 5 lat, a szkoły są do 18 roku życia. Natomiast w szkole międzynarodowej przedstawili mi te same warunki, jednak mogę skończyć tą szkołę w 2 lata, w zależności od poziomu mojego angielskiego. Przed rozpoczęciem roku szkolnego (02.09) będę miała egzamin sprawdzający moją znajomość angielskiego, który będzie wyglądał jak rozmowa. Jeśli komisja stwierdzi, że mogę podjąć naukę 2 letnią, po takiej szkole od razu mogę iść na studia w języku angielskim w Rotterdamie. Zdecydowałam się iść na kurs angielskiego, żebym nie miała żadnych problemów, aby dostać się do tej szkoły.
Dziękuje za informację.
Dużo osób krytykowało to, że nie chcę się uczyć Holenderskiego decydując się zostać tutaj na stałe. Uważam, że poradzę sobie bez znajomości tego języka ;)
_________________
Kamila
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group