NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zima w Holandii
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:33 pm   Zima w Holandii

Witam.
Chciałam zapytać jak wygląda zima w Holandii.
Jestem w tej chwili na urlopie w Polsce i zastanawiam sie jakie zimowe rzeczy zabrać ze sobą do NL. Czy jest bardzo zimno, pada śnieg czy raczej są "ciepłe zimy" w granicach 0 stopni?
Jakie opony na zimę??? Mam wielosezonowe, ale już nie najnowsze i nie wiem czy m takie wystarczą. Proszę o radę.
Pozdrawiam :)
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:27 pm   

zimy tutaj prawie nie ma ,jak mieszkam tutaj 16 lat ,to moze snieg spadl kilka razy ,ale go zaraz nie bylo ,a co do opon ,tutaj nikt zimowych nie zaklada, po prostu tu sa cieple zimy ,lepiej wez plaszcz przeciw deszczowy i parasolke , bo tutaj bardzo czesto pada pozdrowienia :) :)
 
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:36 pm   

no pada... a zimowek faktycznie nie zakladaja... bo po co?
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:41 pm   

Hera, slyszalam tu takia historie o Holandii:

-jaki jest twoj ulubiony dzien roku?
-zima...

czyli jezeli zobaczysz snieg raz na cala zime to bedziesz naprawde lucky :)
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:48 pm   

Ale za to jest "zimniej" niz w Polsce, te wiatry i deszcz daja uczucie ze jest gorzej i zimniej niz w Polsce....nawet jak jest -20 i bialy sniezek w Polsce to mi sie wydaje ze jest cieplej, wiartu pomieszanego z deszczem jak dla mnie nic nie pobije, nawet prawdziwa polska zima!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:15 am   

woron napisał/a:
zimy tutaj prawie nie ma ,jak mieszkam tutaj 16 lat ,to moze snieg spadl kilka razy ,ale go zaraz nie bylo ,a co do opon ,tutaj nikt zimowych nie zaklada, po prostu tu sa cieple zimy ,lepiej wez plaszcz przeciw deszczowy i parasolke , bo tutaj bardzo czesto pada pozdrowienia :) :)
Ja pamietam wyscigi na łyzwach, po kanałach w Holandii .... :wink: .....snieg....'' bywa'' tu tez...... nawet przedostatniej zimy, sporo zamieszania z nim bylo, tak wiele go napadalo ze komunikacja i... dachy padaly....pod jego ciezarem,oj sypnelo nam tu wtedy..dzieciaki piszczaly z uciechy, tak bywa , czesciej jednak zdarzaja sie wlasnie te wspomniane lagodne zimy.Przyznam sie, ze,mimo wszystko zmieniamy opony na zimowe i nasi znajomi rowniez...nie nosze zadnych kozaczkow ,wystarcza buty na ciut grubszej podeszwie jesli ktos czesto korzysta z roweru to rekawiczki sie przydaja ,no i moze jakies ''otulinki'' na uszy,bo czasem marzna :) parasolka nie zawsze zdaje tu egzamin, jak zawieje to nie ma szans by jej nie wykrecilo,najlepsza jest dobra kurtka nieprzemakalna....a tak juz na koniec, to wyobraz sobie..... polska pozna jesien slota plucha i zawierucha.... juz bedziesz wiedziala jak wyglada tu zima
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 9:29 am   

Nikt z moim znajomych Holendrow niezmienia opon na zime. Ja zapomnialam butow zimowych ale chyba zadna strata. Z butami jak z oponami. ;-)
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
Etiro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 12:28 pm   

Tak, tak ciekawe jaka będzie zima w tym roku :D
Też pytałam się o to przyjaciól. Ja tu, że tak powiem jestem od wczesnej wiosny, wiec zimy tu jeszcze nie doświadczyłam i ciekawi mnie jak jeździ się rowerkami. Wiadomo rękawiczki i nauszniki, a także dobra, lekka i nieprzewiewna kurtka to podstawa. Mam pewne doświadczenia w jeździe zimą rowerem... ale po Polsce... po drogach dla samochodów hihi.
Niestety w Polsce nie ma tylu ścieżek rowerowych, szczególnie pomiedzy miastami. :cry:
Natomiast ciekawi mnie nawierzchnia tutejszych dróg zimą... oczywiście dla rowerów, bo tutaj, to dla mnie podstawa swobodnego przemieszczania się :lol:
Czy trzeba zaopatrzyć się w jakieś specjalne urzadzenia przeciw poślizgowe :?: :lol: :lol:
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 1:32 pm   

Etiro napisał/a:
Natomiast ciekawi mnie nawierzchnia tutejszych dróg zimą... oczywiście dla rowerów, bo tutaj, to dla mnie podstawa swobodnego przemieszczania się :lol:
Czy trzeba zaopatrzyć się w jakieś specjalne urzadzenia przeciw poślizgowe :?: :lol: :lol:


jezdze rowerem przez caly rok... i nie mam zadnych zlych wspomnien odnosnie drog rowerowych... zima warto zaopatrzyc sie w dobre rekawiczki, kurtke i oczywiscie czapke :D ...
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:53 pm   

heh, szczerze powiedziawszy nie cierpię polskiej słotnej jesieni, ale - "jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma". Więc jeśli zima ma tak wyglądać to jakoś to przeżyję.
Szykuje obecnie autko na podróż do Holandii i mechanik był bardzo zdziwiony że nie chcę zimowych opon ;)
Co do kozaczków - widziałam Holenderki chodzące w kozakach - na plaży w Scheveningen :shock: . Powaga
A jeśli już chodzi o zimę to jak wyglądają święta Bożego Narodzenia?Czy Holendrzy ubierają choinki?Jakie mają potrawy świąteczne? Bardzo mnie to ciekawi.
Pozdrowionka z zimnego i deszczowego Radzionkowa
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:32 pm   

Hera, Holenderki nawet czasem latem nosza kozaki, wie nie dziw sie ze nosza je zima, albo nowy trend: slippers i puchata kurtka zimowa..to tez sie widzi.

Ja mialam raz przypadek z poslizgiem na rowerze, bylo to jakies 5 lat temu i troche przymrozilo nawierzchnie i tak jak jechalam, na zakrecie tak sie przewrocilam, ciezko sie bylo podniesc z takiej jezdzacej pozycji, jakis przemily pan na ulicy pomogl mi sie podniesc :) a potem tylko siniak i mile wspomnienia, bo co to w koncu za zima bez przymrozkow
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 10:16 pm   

swieta sa tu rownie ladne i kolorowe, ze swiatelkami przewaznie bialymi na choince i prezentami pod.... jesli przeniesiesz swoje polskie zwyczaje do domu holenderskiego nikt nie bedzie mial nic przeciw.... bedzie wielkie och i ach!!! i zachwyt ,ze tak mozna spedzac swieta (duzo sie napracowac a potem wiadomo wielka wyzerka :shock: he he )...a tak wogole to powiem Ci ze spedzam je podobnie jak w Polsce ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:07 pm   

Ja spedzalam 5 grudnia zeszlego roku w holenderskim gronie i musze powiedziec ze bylo nawet milo..i swiatecznie...
rozpalony kominek, duza piekna choinka i masa prezentow, kieliszek wina, kolacja itp...
bardzo mi sie podobalo to ze kazdy zachwyca sie nad najdrobniejszym szczegolem, liscikiem, drobnym upominkiem...poprotu pieknie....Ale nie jestem pewna czy wigilie tez bym chciala tu spedzic!
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Waldi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 1:26 pm   Re: Zima w Holandii

Hera napisał/a:
Witam.
Chciałam zapytać jak wygląda zima w Holandii.
Jestem w tej chwili na urlopie w Polsce i zastanawiam sie jakie zimowe rzeczy zabrać ze sobą do NL. Czy jest bardzo zimno, pada śnieg czy raczej są "ciepłe zimy" w granicach 0 stopni?
Jakie opony na zimę??? Mam wielosezonowe, ale już nie najnowsze i nie wiem czy m takie wystarczą. Proszę o radę.
Pozdrawiam :)


Zgadza się,ze zimy są tutaj bardziej jesienne niz zimowe.Choć czasami myślę,ze przydałaby się tutaj taka zima ,jak w Polsce-np.25 stopni mrozu.Jestem ciekawy jak niektóre nacje by to wytrzymały.Mam na myśli np.Turków,którzy są przekrętami.Może ogromny mróz nauczyłby ich pokory.Miałem dwa razy do czynienia z Tureckimi firmami i dwa razy były problemy z wynagrodzeniem, :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group