NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TVN na karte - problem z konfiguracją anteny
Autor Wiadomość
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 4:05 pm   TVN na karte - problem z konfiguracją anteny

hej, mam pytanie do Gohny H, chyba że ktoś coś może poradzić:) Otóż sprowadziłem TVN z Polski, cały zestaw... wszystko podpiąłem i wystąpił problem bo nie łapie sygnału, żeby skonfigurować antenę. Na ekranie TV wyświetla się jakiś miernik sygnału, który sprawia wrażenie jakby nie działał... obleciałem z anteną cały dom wzdłuż i wszerz... ominąłem wszystkie okoliczne drzewa a na wskazniku jedna kreska ktora ani drgnie... i stoję w miejscu już 3 dni:( Czy Ty też miałaś takie problemy?... możesz coś doradzić co mogę zrobić? Bo pisałaś, że tobie śmiga jaknależy... pozdrawiam i wesołych
Ostatnio zmieniony przez Niedziela.NL Nie Kwi 12, 2009 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 12:52 am   

Givaudan, a mozesz mi wyjasnic
co to znaczy ?

Cytat:
obleciałem z anteną cały dom wzdłuż i wszerz...



czasze anteny nalezy ustawic/skierowac na satelite Hotbird ale to chyba wiesz...
po odpowiednim ustawieniu czaszy powinien pojawic sie sygnal
jesli trudno znalesc Ci sygnal uzyj do tego miernika (wskaznik poziomu sygnału z anteny satelitarnej) Satfinder pomoze Ci zlokalizowac polozenie Hotbirda

powodem braku sygnalu moze byc albo
zle ustawiona antena
ewentualnie uszkodzony konwerter

zerknij tez na koncowke kabla koncentrycznego wkrecana do odbiornika sat, (czy zostala dobrze docieta/dopasowana i odpowiednio nasadzona)


mi nadal smiga
milego lanego poniedzialku :030:
 
 
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 8:50 am   

Mialem podobny problem i tez niemoglem zlepac sygnalu tyle ze ja mam antene kupiona tutaj a dekoder TVN w polsce i po 2 dniach chcialem zrezygnowac ale okazalo sie ze muj konwerter ma strzalke i i ta strzalka musi byc ustawiona na srodek czaszy i teraz jest konwerter lekko skrzywiony ale sygnal byl odrazu . Sprawdz u siebie moze jest tak samo ??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 1:21 pm   

ARIE32NL,
Cytat:
tyle ze ja mam antene kupiona tutaj a dekoder TVN w polsce


Ja posiadam jeszcze stara czasze ,ktora kupilam jakies 10 lat temu w Niemczech (80 cm)na niej zamontowane byly dwie osobne glowice
jedna do odbioru Astry druga do HotBirda
niedawno wymienilam stare glowice, ktore kupilam juz tu w Holandii
a ze nie mam mozliwosci montowania monobloku na owej czaszy, wiec kazda glowice zamontowalam w podobny sposob (w osobnym uchwycie ) podczas montowania mimo wszystko ruszylam czasza anteny i stracilam sygnal
po prawidlowym ustawieniu sygnal szybko wraca .....powiem jeszcze ze do takiej ''roboty'' przydaje sie jednak osoba towarzyszaca
jedna przy czaszy inna przy odbiornku...wazne jest by podczas manewrowania czasza anteny ktos obserwowal czy na ekranie tv pojawia sie sygnal ....

nasz kolega po prostu musi pod odpowiednim katem ustawic czasze anteny nie mocowac jej od razu tak na ''stale'' tylko delikatnie nia poruszac ,dotyczy to rowniez glowy konwentera
jesli wszystko jest ok powinien(musi ) pojawic sie sygnal
jesli nadal go nie ma to... od nowa, ja bym nie popuscila.... :082:

sygnal w odbiorniku wyswietla sie na zielono ale nie dochodzi do 100% bynajmniej u mnie
gorna kreska czyli poziom = 95
dolna jakosc jest zmiennna 8,2 do 8,5 dB

poradzisz sobie!
:061:
 
 
bizon 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 7:01 pm   

Najlepiej jak bys skombinował sobie tuner analogiczny i na nim poszukał. Na analogu szybciej najdziesz jakie kanał niz na cyfforym ;/ chociaz po pasku sygnału tez da sie ustawic ale bardzo trudno.
Masz jeszcze jedna opcje kupienia sobie miernika sygnału.
 
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:29 pm   

kolego nie wiem jak ten caly tvn ale ja swoj polsat jesli chodzi o kat zawsze mam ustawiony na 30 stopni i przy kazdej przeprowadzce ustawiam lewo ,prawo i szukam sygnalu.Moze to ci pomoze.
_________________
Nikogo nie obchodzi juz rasa,naród,ojczyzna Gdzie są teraz tamci ludzie co za Polske przelali swa krew... http://change.menelgame.pl/change_please/3940317/
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:50 pm   

PapaSmerf82, zapomnial ze Polsat oglada sie z tego samego kata ustawienia co tvn
przeciez i tvn i polsat nadawane sa z jednej satelity Hotbird!!
:043:



PapaSmerf82,
Cytat:
ustawiam lewo ,prawo
hmm...a to jakas nowa metoda ustawiania :033:
 
 
dex 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: ZH
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 12:11 am   

Jetem pod wrazeniem Gochna :) Feedy tez łapiesz ?Zajmujesz się elektroniką?

A co do ustawiania, to ze swojego małego doswiadczenia powiem ze za pierwszym razem moze sie nie udać, brak pośpiechu to podstawa i delikatne ruchy, jak z..to z antenami ;)
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:53 am   

Gochna H napisał/a:
PapaSmerf82, zapomnial ze Polsat oglada sie z tego samego kata ustawienia co tvn
przeciez i tvn i polsat nadawane sa z jednej satelity Hotbird!!
:043:



PapaSmerf82,
Cytat:
ustawiam lewo ,prawo
hmm...a to jakas nowa metoda ustawiania :033:



Gochna no sorki jak nie masz miernika a wiesz jaki kat to tylko zostaje ci krecenie talerzem.
_________________
Nikogo nie obchodzi juz rasa,naród,ojczyzna Gdzie są teraz tamci ludzie co za Polske przelali swa krew... http://change.menelgame.pl/change_please/3940317/
 
 
 
anna
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 68
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 8:21 pm   

a ja sprowadzilam sobie telewizje na karte, ale mam jednak inny problem, bo zalozylismy podwojny konwenter(na astre i hotbird) , ale nie udaje nam sie zlapac rownoczesnie hotbirda i astry :(
moze wiecie jak to zrobic?
lub moze ktos mieszka w okolicy Venlo i moglby pomoc ??
_________________
pozdrowienia Ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group