NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Kwi 19, 2009 5:04 pm
szukam posrednika
Autor Wiadomość
dziobek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 3:57 pm   szukam posrednika

witam mam pewien problem i potrzebowalabym waszej pomocy ;a wiec poszukuje dobrego posrednika pracy,nie szukam pracy lecz tylko posrednika prace mam i z mieszkaniem tez nie mialabym wiekszego problemu tylko posrednika dobrego szukam który zaproponowal by mi dobra stawke godzinowa poniewaz ja proponuje czysty zysk dla posrednika,wole tak poniewaz na kontrakt nie chcemy przechodzic dodam tylko ze nasz szef placi za nas 18,50e za godzine jezeli znacie firmy porzadne to prosze napiszcie jest nas 5 osobowa grupa
z góry dzieki
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 4:04 pm   

dziobek, poczytaj forum
przeszukaj dzial pracy
co ma do pracy i posrednikow dzial Zycie w Holandii ??
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bajambus 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 30
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 5:21 pm   .........

Nie chcemy przejsc na kontrakt....???Dobre sobie chyba kazdy polak chcialby byc na kontrakcie...!!??
 
 
 
dziobek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:37 pm   

do bajambus chyba nie kazdy poniewaz nie chcialbys zarabiac 1200euro na miesiac z czego odejdzie ci na mieszkanie i ubezpieczenie to sobie policz a z posredniaka moge wyciagnac wiecej jezeli to ja proponuje im prace a oni maja ze mnie czysty zysk jakbys nie wiedzial bo to ja im zalatwiam prace nie przeszkadzam im i tylko napelniam im konto
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 1:08 am   

dziobek napisał/a:
do bajambus chyba nie kazdy poniewaz nie chcialbys zarabiac 1200euro na miesiac z czego odejdzie ci na mieszkanie i ubezpieczenie to sobie policz a z posredniaka moge wyciagnac wiecej jezeli to ja proponuje im prace a oni maja ze mnie czysty zysk jakbys nie wiedzial bo to ja im zalatwiam prace nie przeszkadzam im i tylko napelniam im konto

piszesz glupoty ! to po pierwsze. Co do twojej wypowiedzi mam jeszcze kilka podpunktow z ktorymi sie nie zgadzam i postaram ci pomoc wrocic na ziemie. Calkowicie sie mylisz i chyba nie wiesz jak dziala cala machina między posrednikiem jak to nazwales a pracodawcą . Sa roznego rodzaje umowy i procedury .Jedną z przeszkod abys przeszedl do innego posrednika pracujac nadal w tej samej firmie jest (nazwe to po polsku) klauzula do umowy o przeciwdzialaniu niezdrowej konkurencji co wiele firm podpisuje pod rygorem wysokich kar a w zamian maja troche tanszego pracownika a oznacza to ze jesli twoj pracodawca taką podpisal z twoim posrednikiem nie moze cie zatrudnic przez innego posrednika na okres nawet do 5lat. Nastepna sprawa to okres na jaki zostala w/w umowa podpisana miedzy posrednikiem a pracodawca i wiele wiele innych przeszkod o ktorych nawet nie wiesz i nie mozesz wiedziec bo w wielu przypadkach to tajemnica handlowa są to duze interesy między firmami a ty jestes tylko malym narzędziem ktore napędza ten biznes....rozsmieszylo mnie to co napisales ze.... to ty im dajesz prace i zasilisz konto ...bzdura! na twoje miejsce jest tysiace innych no chyba ze jest to mala firma i jestes w niej jakims specjalista oraz masz bezposredni kontakt z szefem ale mysle ze wtedy zaplacilby ci nie 1200(nie ma takiej nawet najnizszej krajowej w holandii)a np1700 lub sam by znalazl odpowiedniego posrednika no ale widocznie nie jest zainteresowany takim rozwiazaniem...nadmienie ze posrednicy tez sie solidaryzuja i nie wchodza sobie za bardzo w droge a to dlatego zeby polak za bardzo sie nie rozpanoszyl i pamietaj ze jak narazie to od dawania pracy są inni :) ...ale.. sukces ! jak to mawiaja holendrzy z usmiechem na twarzy jak juz cie nie potrzebują :)

oby tak nie bylo w twoim przypadku czego ci zycze i pozdrawiam
 
 
dziobek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:46 am   

ty mozesz sobie pisac co chcesz a ja ci napisze krótko ja juz zmienialam raz firme i mój szef nie mial nic przeciwko temu poniewaz jest za tym abysmy zarabiali jak najwiecej i przede wszystkim zalezy mu zebysmy my zarabiali a nie posrednicy
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:41 am   

piszesz zarabiać jak najwięcej, to po co szukasz pośrednika ?
pośrednik za darmo Ciebie nie będzie niańczył
chyba , ze chcesz posrednika by on zalatwil, szukal Tobie mieszkania, i wszystkie inne sprawy zalatwial
1200€ na miesiac - kazdy prawie zaczynal od najnizszej min. czy troche wiekszej pracujac bezposrednio i pnal sie w wyplacie do gory...
Ostatnio zmieniony przez Dyszka Pon Kwi 20, 2009 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dziobek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 1:01 pm   

jest dokladnie tak jak mówisz nie chcemy isc na kontrakt poniewaz nie chcemy sie tu meldowac nie poniewaz holandia slynie z tego ze od wszystkiego trzeba placic podatek i jest równiez wiele wiele innych wydatków np. samochód trzeba przerejstrowac na holenderskie blachy w polsce place niewiele a tutaj bym placila koszmarne piniadze a ja przyjechalam tutaj zeby jak najwiecej zaoszczedzic kasy a nie wydawac a pozatym nie chce zostac tu na stale takie sa moje realia
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 3:10 pm   

i to sa tacy ludzie ktorzy jak najwiecej zaoszczedzic, zakombinowac,
pracujac przez posrednika tez placisz podatki, i inne rzeczy, takze lepiej chyba bedzie dla Ciebie na czarno pracowac, zero podatkow, skladek, ubezpieczen itd.
eh
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:50 pm   Re: szukam posrednika

dziobek napisał/a:
witam mam pewien problem i potrzebowalabym waszej pomocy ;a wiec poszukuje dobrego posrednika pracy,nie szukam pracy lecz tylko posrednika prace mam i z mieszkaniem tez nie mialabym wiekszego problemu tylko posrednika dobrego szukam który zaproponowal by mi dobra stawke godzinowa poniewaz ja proponuje czysty zysk dla posrednika,wole tak poniewaz na kontrakt nie chcemy przechodzic dodam tylko ze nasz szef placi za nas 18,50e za godzine jezeli znacie firmy porzadne to prosze napiszcie jest nas 5 osobowa grupa
z góry dzieki
Jeśli pośrednik otrzymuje 18.5 eu to tobie zapłaci jakieś 9-10 euro na godz.Tak jest wszędzie.Nie piszesz w jakim mieście jest ta praca.Ja osobiście bym wziął książkę telefoniczną twojej miejscowości i spisał wszystkich pośredników holenderskich a potem po kolei bym ich odwiedził.Może wstępnie udzielą tobie informacji o możliwości przejęcia waszej grupy i co najważniejsze wysokości zarobków.To was nic nie kosztuje a może się uda.
 
 
ewela2009 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sty 2009
Posty: 44
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:05 pm   

wszystko kwestja dogadania moim zdaniem wpierdzielaszsike sama na mine szukajac pośrednika one bedzie miał z ciebie kase ale to bez sensu moim zdaniem takie myslenie może inne rozwiazanie ...........
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:28 pm   

napisał wyżej czemu chce pośrednika nie chca się meldować, płacić podatków i innych rzeczy dlatego chce pośrednika
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:24 pm   

Oj Dziobek, Ty sie chyba musisz leczyc!!

Wybierasz posrednika kiedy masz mozliwosc bezposredniego kontraktu?

Po pierwsze, czy pracujesz na kontrakcie czy przez posrednika to podatki placisz i masz obowiazek ubezpieczenia sie. Nie placisz ani mniej ani wiecej podatku a dokladnie procentowo tyle ile masz zaplacic, zaleznie od wieku i od wysokosci dochodow. Im wyzsza pensja tym wiecej masz netto w rece, podatek czy nie.

Po drugie, meldunek nie jest potrzebny do pracy na kontrakt....no i problem z autem rozwiazany.

Po trzecie, czy Ty wogole wiesz ile bierze posrednik za pracownika??? Chyba nie wiesz. Posrednik moze Cie wziac na umowe jako Uitzendkracht (powiedzmy pracownik tymczasowy) lub na pay-roll (powiedzmy pracownik na dluzszy okres bez stalego kontraktu). Na uitzendkracht posrednik stosuje przelicznik 1:2, czyli Twoj pracodawca placi te 18 euro a Ty dostajesz 9 brutto. Jesli masz kontrakt na pay-roll to przelicznik jest przewaznie 1:1,7, czyli pracodawca placi posrednikowi eur 18 a Ty dostajesz 10,59 brutto. NIE licz na to, ze posrednik Cie wezmie za mniejszy przelicznik, poniewaz to on odprowadza za Ciebie podatki, prowadzi administracje itp i to wszystko kosztuje.

Jesli masz bezposredni kontrakt i szef chce placic te 18 euro, to odliczajac jego skladki na ubezp. socjalne i podatki pracownicze i administracje kadrowa itp, to mozna liczyc w przyblizeniu przelicznikiem 1:1,5, czyli Ty szefa kosztujesz 18 euro a on Tobie placi 12 na godzine (oczywiscie te podatki pracownicze sa zalezne od Twojego wieku i branzy w ktorej pracujesz oraz ilosc pracwownikow w firmie i okres istnienia firmy).

Czy nadal chcesz posrednika?????
 
 
marcin75 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 2:51 pm   

:038:
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 3:20 pm   

jeszcze jedno pracując na kontrakcie spokojnie robisz nadgodziny wtedy jak to mówisz więcej zarabiasz nie ważne że płacisz większy podatek ale i tak to jest opłacalne chcąc zrobić nadgodziny przez pośredniaka nie zrobisz ich bo pracodawcy nie będzie się to opłacało. Ile znasz osób które pracując przez pośrednika robią jakieś nadgodziny bo ja znam niewielu zawsze jest góra 40 godz. tygodniowo i myślisz że przez te 40godz. więcej zarobisz??? Jesteś w naprawdę komfortowej sytuacji mogąc pracować na kontrakt!! nie kombinuj bo gorzej na tym wyjdziesz!!! no i naprawdę do pracy na kontrakt nie jest potrzebny meldunek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group