NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy nadgodziny wliczaja sie do VAKANTIEGELD?
Autor Wiadomość
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 8:47 pm   czy nadgodziny wliczaja sie do VAKANTIEGELD?

jak w temacie...
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 10:27 pm   

Vakantiegeld jest wyliczany na podstawie rocznego dochodu.
 
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:30 pm   

ok dzieki, zastanawialem sie, poniewaz u mnie na odcinku z wyplaty jest napisane BASIS VAKANTIE GELD i to jest wyliczone bez nadgodzin, tylko z podstawy brutto.
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:51 pm   

Znalazlam cos wiecej na ten temat.

"Vakantiegeld wordt opgebouwd over het brutoloon. Als je bijvoorbeeld maar 70% brutoloon had omdat je ziek was, krijg je ook maar 70% vakantiegeldopbouw over die periode dat je ziek was. Als je meer uren hebt gewerkt dan je contracturen dan horen die uitbetaald te worden: als overuren met een overwerktoeslag óf als meer uren (gewoon uurloon maar met vakantiegeldopbouw, pensioen e.d.) óf je hoort die uren bij een andere gelegenheid te kunnen compenseren (tijd voor tijd). Welk systeem precies geldt, hangt af van de CAO waar je onder valt (of je arbeidscontract)."

Nadgodziny sa wyplacane jako nadgodziny z z dodatkiem za extra godziny lub jako wiecej godzin ( czyli normalne godziny ale z wakacyjnym dodatkiem). A wszystko zalezy od CAO lub kontraktu.

Mam nadzieje, ze cos z tego rozumiesz ;)

LINK
 
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:54 pm   

mniej wiecej zrozumialem. ale mam jeszcze jednno pytanko, naprzyklad u nas wakacyjne wyplacaja w maja? i teraz roczny dochod wyliczaja od maja do maja? czy roczny dochod brutto za 2008?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:58 pm   

To zalezy od kotraktu, powinno pisac na pasku.
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:59 am   

kaczyniak napisał/a:
mniej wiecej zrozumialem. ale mam jeszcze jednno pytanko, naprzyklad u nas wakacyjne wyplacaja w maja? i teraz roczny dochod wyliczaja od maja do maja? czy roczny dochod brutto za 2008?
Najczęściej jest wypłacane od maja do kwietnia,gdyż pieniądze wakacyjne są odkladane przez pracodawcę na fundusz wakacyjny (osobna firma która zarządza tymi pieniędzmi).Tak przynajmniej jest w mojej firmie
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 1:35 pm   

a jak z tymi nadgodzinami?, ja przeliczylem caly poprzedni rok i wychodzi mi ze, jest to suma bez nadgodzin, ale z dodatkiem za zmiany, PLOEGGELD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group